Sendinger
Her kan du se de seneste spændende sendinger vi har fået hjem.
Mange af fiskene fra sendingerne er først klar til salg efter vi har haft dem i karantæne i vores kælder.
Når de er til salg i butikken står de under galleri/lagerliste.
Har man specielle ønsker eller bare er nysgerrig på hvad der findes eller kan skaffes hjem,
kan man på en vores leverandørs hjemmeside følge med: ruinemansgroup.com
Vi får fast hver tirsdag fra overnævnte leverandør.
Ønsker man af få Saltvandsfisk m.m. er det også muligt som medimport fra dejongmarinelife.nl
Man kan få saltvandsliste med dansk medimportspris tilsendt hver anden uge, hvis i kontakter os her
12/3-2024
Tetraer
Paracheirodon axelrodi (Rød Neon)
Paracheirodon innesi (Alm. Neonfisk)
Hemigrammus erythrozonus (Glødelys Tetra)
Hyphessobrycon flammeus (Rød Rio Tetra)
Scalare
Pterophyllum scalare (Amazon)
Pterophyllum scalare (Black)
Pterophyllum scalare (Marble)
Killifisk
Aphyosemion australe hjerssenii (Hjersens Killi)
Maller/Finnesugere
Otocinclus vittatus (Stribet Dværg Sugemalle)
L201 Hypancistrus sp. (Orinoco sommerfuglesugemalle)
Beaufortia Leveretti (Leveretts Finnesuger)
Snegle
Brotia pagodula (pigget snegl)
Slørhaler
Carassius auratus (Rød slørhale)
Carassius auratus (Lionhead Red Cap)
Planter
Egeria densa (Vandpest)
Alternanthera reineckii 'Rosaefolia'
Anubias barteri
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne x willisii 'Nevellii'
Cryptocoryne pontederiifolia
Echinodorus grisebachii 'Bleherae'
Echinodorus palifolius
Eleocharis acicularis
Hydrocotyle leucocephala
Lilaeopsis 'Novea-Zealandiae'
Lobelia cardinalis
Ludwigia sp. 'Mini Super Red
Samolus floribundus
Alternanthera reineckii 'Rosaefolia'
Cabomba furcata (piauhyensis)
Hygrophila corymbosa 'Angustifolia'
Hygrophila polysperma
Hygrophila difformis
Lysimachia nummularia
Najas major
Vallisneria spiralis
Vallisneria spiralis 'Leopard'
Aegagropila linnaei (Gedebolle, moskugle)
Moderplaner
Anubias barteri - XL Moderplante
Hygrophila corymbosa 'Siamensis' - XL Moderplante
Microsorum pteropus 'Latifolia' (Javabregne) XL Moderplante
6/3-2024
Ungefødende
Xiphophorus maculatus (Rød Platy)
Xiphophorus maculatus (Sunset Wagtail Platy)
Labyrintfisk
Trichogaster lalius (Dværg Gurami Male)
Trichogaster lalius (Dværg Gurami Sky Blue)
Trichogaster lalius (Dværg Gurami Red Neon)
Betta splendens (2 Color Crowntail Kampfisk)
Betta splendens (Red Crowntail Kampfisk)
Channa andrao (Blå Dværg Slangehovedfisk)
Regnbuefisk
Glossolepis incisus (Rød Regnbuefisk)
Melanotaenia praecox (Neon Regnbuefisk)
Snegle
Clithon souleyetana (Zebra Pindsvinesnegl)
Neritina gagates (Zebra dværg snegl)
Smerlinger
Schistura cf. balteata (Rødstribet Sumosmerling)
Algeæddere
Ceratogarra cambodgiensis (Falsk flyvende ræv)
Smerlinger
Schistura cf. balteata (Rødfinnet Sumo Smerling)
Rejer
Atyopsis moluccensis (Klippe Reje)
Planter
Alternanthera reineckii
Anubias barteri
Anubias barteri var. nana
Anubias heterophylla
Cryptocoryne 'Tropica'
Cryptocoryne x willisii 'Nevellii'
Echinodorus palifolius
Hydrocotyle leucocephala
Lilaeopsis 'Novea-Zealandiae'
Ludwigia sp. 'Mini Super Red
Acorus gramineus
Hygrophila corymbosa 'Siamensis'
Microsorum pteropus 'Latifolia' (Javabregne)
Vallisneria australis (gigantea)
Alternanthera reineckii 'Rosaefolia'
Cabomba furcata (piauhyensis)
Egeria densa (Vandpest)
Hygrophila difformis
Hygrophila corymbosa 'Angustifolia'
Hygrophila polysperma
Lysimachia nummularia 'Aurea'
Lysimachia nummularia
Rotala sp. 'Nanjenshan'
Najas major
Vallisneria spiralis
Vallisneria spiralis 'Leopard'
Moderplanter
Anubias barteri - XL Moderplante
Cryptocoryne - mix - XL - Moderplante
Spathiphyllum wallisii - XL Moderplante
Hygrophila corymbosa 'Siamensis' XL Moderplante
Microsorum pteropus 'Latifolia' (Javabregne) XL Moderplante
Hygrophila corymbosa 'Siamensis' - XL Moderplante
Vallisneria australis (gigantea) - XL Moderplante
5/3-2024
Ungefødende
Poecilia Wingei ( Yellow Laser Tail Endlers Guppy)
Poecilia wingei (Tiger Endlers Guppy)
Poecilia wingei (Blå Japan Endlers Guppy)
Poecilia reticulata (Moscow Green Male)
Poecilia reticulata (Snakeskin Blue Male)
Poecilia reticulata (Blue Panda Male)
Poecilia reticulata (Snakeskin Red Male)
Tetraer
Paracheirodon simulans (Blå Neon)
Inpaichthys kerri (Super Blå Kongetetra)
Barber
Boraras brigittae (Brigittas Dværg Rasbora)
Smerlinger / Finnesuger m.m.
Pangio kuhlii (Kuhli Ål)
Æglæggende tandkarper
Poropanchax normani (Normans Lampeøje)
Scalare
Pterophyllum scalare (Amazon)
Regnbuefisk
Melanotaenia boesemani (Boesemans Regnbuefisk)
Cichlider
Andinoacara pulcher (Blå Acara Electric Blue)
Dværgcichlider
Apistogramma nijsseni (Nijssens Dværg Cichlide)
Apistogramma baenschi (Inka Dværg Cichlide)
Pansermaller
Corydoras nanus. (Nanus pansermalle)
Corydoras panda (Panda Pansermalle)
Snegle
Neritina pulligera knorii (Sort Majs Snegl)
Rejer:
Atyopsis gabonensis (Afrikansk viftereje) XXL
Caridina multidentata (Amano Alge Reje) L
Planter er kommet og listen lander også her senere i dag
28/2-2024
Jenynsia onca (Jaguar tandkarpe)
Brachyrhaphis roseni (kardinal tandkarpe)
Poecilia sp. Rio Morichal (Morichal guppy)
27/2-2024
Tetraer
Paracheirodon axelrodi (Rød Neon)
Nannostomus marginatus (Dværg Blyantfisk)
Paracheirodon innesi (Alm. Neonfisk)
hemigrammus rodwayi
Ungefødende
Poecilia reticulata - Snow white female
Poecilia reticulata - Snow white male
Poecilia reticulata - Neon Tuxedo Red male
Poecilia reticulata - Silver Tuxedo Red male
Poecilia reticulata - Snkeskin blue male
Poecilia velifera (Ballon Molly mix)
Dermogenys pusilla (Sølv Halvnæb)
Kugelfisk
Carinotetraodon irrubesco (Rødøjet Dværgkuglefisk)
Carinotetraodon travancoricus (Dværg Kuglefisk)
Cichlider
Dicrossus warzeli (Skækbræt cichlide)
Apistogramma cacatuoides (Orange Kakadue)
Mikrogeophagus ramirezi (Electric Blue Sommerfugle Cichlide)
Mikrogeophagus ramirezi (Sommerfugle Cichlide)
Barber m.m.
Danio margaritatus (Galaxy rasbora)
Puntigrus anchisporus (Tigerbarbe)
Tanichthys albonubes (Hvid Skybjerg)
Scalare
Pterophyllum scalare (Rødkindet koi scalare)
Pterophyllum scalare (Dalmatin scalare)
Pansermaller
Corydoras panda (Panda Pansermalle)
Killifisk
Epiplatys annulatus (Klovne Killi)
Maller
Rineloricaria sp(l010a) (Rød Grenmalle)
Smerlinger / finnesugere
Misgurnus anguillicaudatus (Vejrål)
Crossocheilus siamensis (Siamesisk Algeæder)
Rejer / krebs
Neocaridina davidi (Mandarin Dværg Reje)
Neocaridina davidi (Golden Back Dværg Reje)
Neocaridina davidi (Fire red)
Neocaridina davidi Red Rili (Red Rili Dværg reje)
Caridina Cf.Babaulti (grøn dværgreje)
Cambarellus patzcuarensis (Orange Dværg Krebs)
Kampfisk
Betta splendens (Kampfisk alm.)
Betta splendens (mustard gas)
Diverse
Apteronotus albifrons (Spøgelses Knivfisk)
Planter
Alternanthera reineckii
Anubias barteri
Anubias barteri - XL Moderplante
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne x willisii 'Nevellii'
Cryptocoryne 'Tropica'
Cryptocoryne wendtii 'Green'
Cyperus helferi
Echinodorus grisebachii 'Bleherae'
Echinodorus palifolius
Eleocharis acicularis
Lilaeopsis 'Novea-Zealandiae'
Spathiphyllum walissii
Hygrophila corymbosa 'Siamensis'
Vallisneria australis (gigantea) - XL
22/2-2024
Ungefødende
Poecilia sphenops (Almindelig gul molly)
Poecilia sphenops (Almindelig Sort molly)
Tetraer
Paracheirodon axelrodi (Rød Neon) M
Paracheirodon axelrodi (Rød Neon) L
Hasemania nana (Kobber Tetra)
Hyphessobrycon flammeus (Rød Rio Tetra)
Hyphessobrycon herbertaxelrodi (Sort Neon)
Nannostomus eques (Skråsvømmer)
Paracheirodon innesi "Diamond" (Diamant Neon)
Killifisk
Nothobranchius rachovii (Rachovi Killi)
Nothobranchius guentheri (Guenthers Killi)
Cichlider
Nannacara anomala (Dværgacara/Anomala)
Mikrogeophagus ramirezi (Guld Sommerfugle Cichlide)
Apistogramma trifasciata (Trestribet Dværg Cichlide)
Apistogramma agassizii (Double Red Agassiz) xl
Laetacara curviceps (Rundhovedet Cichlide)
Pelvicachromis taeniatus "Red Nigeria" (Rød Nigeria Dværg Cichlide)
Apistogramma Hongsloi (Hongsloi Red Gold)
Labyrintfisk
Macropodus opercularis "Blue" (Blå Paradisfisk)
Macropodus opercularis "Blue" (Super Rød Paradisfisk)
Scalare
Pterophyllum scalare (Black)
Barber m.m.
Tanighthys Albonubes (Slør skybjerg)
Puntigrus anchisporus "Green" (Grøn Tigerbarbe)
Maller
Ancistrus sp. (Antenne Malle) hanner
Ancistrus sp. (Antenne Malle) hunner
20/2-2024
Ungefødende
Poecilia reticulata - Gold Head Black Male
Poecilia reticulata - Mix Male
Poecilia reticulata - Moscow Green Male
Poecilia reticulata - Mix Female
Poecilia reticulata - Moscow Blue Female
Xiphophorus hellerii (Ananas Sværddrager)
Betta splendens - Mustard Gas Male
Betta splendens - Blue Male
Betta splendens - Dumbo Ear Male
Betta splendens - Rosetail Male
Betta splendens - 2 Color Male
Tetra
Hyphessobrycon amandae (Amandas Tetra, Kulglødstetra)
Cichlider
Laetacara curviceps (Rundhovedet Cichlide)
Labyrintfisk
Dario dario (Rød Dario)
Trichopodus leeri (Perle Gurami)
Trichopodus trichopterus (Opaline Gurami)
Barber m.m.
Boraras brigittae (Brigittas Dværg Rasbora)
Puntigrus anchisporus (Tigerbarbe)
Barbodes semifasciolatus "Neon" (Neon Guld Barbe)
Killifisk
Fundulopanchax gardneri (Gardners Killi)
Snegle
Neritina pulligera knorii (Sort Majs Snegl)
Tylomelania sp. "Black" (Kaninsnegl) DK Opdræt
Maller
Kryptopterus vitreolus (Thai Glasmalle)
Rejer/Kraber
Caridina Multidentata (Amano algereje)
Neocaridina davidi (Fire red)
Pseudosesarma moeschi (Rød Mangrove Krabbe)
Planter
Cladophora aegagropila (Gedebolle, moskugle)
Anubias barteri
Anubias barteri - XL Moderplante
Cryptocoryne crispulata var. balansae
Cryptocoryne x willisii 'Nevellii'
Cryptocoryne 'Tropica'
Echinodorus grisebachii 'Bleherae'
Hydrocotyle leucocephala
Sagittaria subulata 'Teres'
Spathiphyllum walissii
Cryptocoryne x willisii 'Nevellii' - XL Moderplante
Microsorum pteropus 'Latifolia' (Javabregne)
Hygrophila corymbosa 'Siamensis'
Spathiphyllum wallisii - XL Moderplante
13/2-2024
Ungefødende:
Poecilia reticulata - Blue Panda Male
Poecilia reticulata - Dumbo Ear Blue Mosaic Male
Tetraer:
Paracheirodon axelrodi (Rød Neon)
Gymnocorymbus ternetzi (Sort Tetra)
Hyphessobrycon eques (Rød Serpae)
Hyphessobrycon flammeus (Rød Rio Tetra)
Hyphessobrycon pulchripinnis (Citron Tetra)
Paracheirodon innesi (Alm. Neonfisk)
Thayeria boehlkei (Vinke Tetra)
Barber m.m.
Desmopuntius pentazona (Fembånds Barbe)
Rohanella titteya (Titteya barbe)
Danio rerio (Zebrafisk langfinnet)
Trigonostigma heteromorpha (Kileplet)
Killifisk:
Nothobranchius rachovii (Rachovi Killi)
Scalare:
Pterophyllum scalare (Marmor Scalare)
Pterophyllum scalare( Zebra scalare)
Pterophyllum scalare (Amazon)
Cichlider:
Andinoacara pulcher
Amatitlania nigrofasciata
Mikrogeophagus ramirezi (Electric Blue Sommerfugle Cichlide)
Mikrogeophagus ramirezi (Electric Blue Sommerfugle Cichlide)
Mikrogeophagus ramirezi (asia form)
Apistogramma viejita (super Red)
Apistogramma hongsloi (Rødstribet Dværg Cichlide)
Apistogramma borellii "Opal" (Opal Dværg Cichlide)
Apistogramma agassizii (Fire Red Agassizii)
Pansermaller:
Corydoras panda (Panda Pansermalle)
Corydoras aeneus (Kobber Pansermalle)
Corydoras seussi C027 (Orangefinnet Pansermalle) XL (få antal)
Labyrintfisk:
Trichopodus trichopterus (Guld Gurami)
Smerlinger og Finnesugere:
Chromobotia macracanthus (Pragtsmerling)
Sewelia lineolata (Grøn Finnesuger)
6/2-2024
Ungefødende:
Poecilia reticulata - Snakeskin blue female
Poecilia reticulata - Snakeskin blue male
Poecilia reticulata - Pink male
Poecilia reticulata - Moscow blue male
Xiphophorus maculatus - Red Platy
Xiphophorus maculatus - Blue Coral
Xiphophorus maculatus - Golden Moon Platy
Xiphophorus maculatus - Sunburst platy
Poecilia Sphenops - Gold Diamond Molly
Poecilia Sphenops - Ballon Molly Mix
Poecilia velifera (Sejlfinne molly mix)
Xiphophorus hellerii (Rød Sværddrager)
Tetraer:
Paracheirodon simulans (Blå Neon)
Barber m.m.
Boraras brigittae (Brigittas Dværg Rasbora)
Boraras merah (Phoenix Dværg rasbora)
Danio margaritatus (Galaxy rasbora)
Maller:
Farlowella acus (Almindelig grenmalle)
Kryptopterus vitreolus (Thai Glasmalle)
Otocinclus Affinis (Almindelig Dværgsugemalle)
Pansermaller:
Corydoras pygmaeus (Pygmæ Pansermalle)
Labyrintfisk:
Trichopsis pumila (Pygmæ Gurami)
Trichogaster lalius (Dværg Gurami) hanner
Trichogaster lalius (Red Neon Dværg Gurami)
Trichopodus trichopterus (Blå gurami)
Kutlinger:
Sicyopus Rubicundus ( Rødlæbet Goby)
Snegle / Rejer:
Neritina pulligera knorii (Sort Majs Snegl)
Vittina natalensis (Zebra Snegl)
Atyopsis moluccensis (Klippe Reje)
Neocaridina davidi (Orange Sunkist Dværg Reje)
Neocaridina davidi (Blue Velvet Dværg Reje)
31/1-2024
Ungefødende:
Poecilia reticulata - Silver tuxedo red male
Poecilia reticulata - Mosaic green male
Tetraer:
Hyphessobrycon erythrostigma (Blødende Hjerte)
Smerlinger:
Pangio kuhlii (Kuhli Ål)
Cichlider:
Apistogramma Cacatuoides ( Double Red Cacatuoides Dværg Cichlide)
Diverse:
Dario dario (Rød Dario, Kamæleonfisk)
Ariopsis seemanni (Colombiansk Hajmalle)
Kutlinger:
Brachygobius doriae (Dorias humlebifisk)
Padder:
Hymenochirus boettgeri (Dværg Sporefrø)
Hymenochirus boettgeri (Dværg Sporefrø Gylden)
Rejer:
Caridina Multidentata (Amano algereje)
24/1-2024
Ungefødende:
Poecilia reticulata - Luminous Gold female
Poecilia reticulata - Luminous Gold male
Poecilia reticulata - Tuxedo Platinum male
Poecilia reticulata - Turkis male
Poecilia reticulata - Mix female
Poecilia reticulata - Snakeskin blue male
Poecilia reticulata - Snakeskin Mix Male
Xiphophorus maculatus (Sort Platy)
Poecilia velifera (Mix Balon molly)
Tetraer:
Paracheirodon axelrodi (Rød Neonfisk)
Paracheirodon innesi (Alm. Neonfisk)
Gymnocorymbus ternetzi (Sort Tetra)
Hyphessobrycon flammeus (Rød Rio Tetra)
Epiplatys annulatus (Klovne Killi)
Poropanchax normani (Normans Lampeøje)
Nothobranchius rachovii (Rachovi Killi)
Mikrogeophagus ramirezi (Electric Blue Sommerfugle Cichlide)
Apistogramma agassizii (Double Red Agassiz)
Apistogramma hongsloi (Rødstribet Dværg Cichlide)
Apistogramma agassizii (Fire Red Agassizii)
Pelvicachromis taeniatus "Red Nigeria"
Astronotus ocellatus (Rød Tiger Oskar)
Cyrtocara moorii (Blå Delfin Cichlide)
Barber
Rohanella titteya (Titteya barbe) (synonym: Puntius titteya)
Labyrintfisk:
Trichogaster lalius (Blue sky Dværg Gurami)
Betta splendens (kampfisk hun)
Betta splendens (Candy Nemo Halfmoon)
Betta splendens (Rosetail Halfmoon)
Betta splendens (mix Crowntail)
Betta splendens (2 color Han)
Betta splendens Mixed (150 degree)
Maller/algeædere
L001 Pterygoplichthys joselimaianus (Leopard Sugemalle)
Sewelia lineolata (Grøn Finnesuger)
Diverse fisk:
Apteronotus albifrons (Spøgelses Knivfisk)
Rejer:
Caridina sp. "Red Crystal" (Rød Krystal Dværg Reje)
Neocaridina davidi (Kirsebær dværgreje)
Neocaridina davidi (Fire Red dværgreje)
Neocaridina davidi (Blue Velvet dværgreje)
Neocaridina davidi (Golden Back Fire dværgreje)
Pseudosesarma moeschi (Rød Mangrove Krabbe)
16/1-2024
Ungefødende:
Poecilia reticulata - Pink male Guppy
Poecilia reticulata - Turkis male Guppy
Poecilia reticulata - Snakeskin red male Guppy
Poecilia reticulata - Snakeskin red female Guppy
Tetra:
Hemigrammus erythrozonus (Glødelys Tetra)
hemigrammus rhodostomus (rødmundet Tetra)
Nematobrycon palmeri (Kejser Tetra)
Rejer/Krebs:
Caridina multidentata (Amano Alge Reje)
Caridina sp. "Red Crystal" (Rød Krystal Dværg Reje)
Neocaridina davidi (Blå Dværg reje)
Barber:
Desmopuntius pentazona (Fembånds Barbe)
Trigonostigma heteromorpha (Kileplet)
Koldtvandsfisk:
Carassius auratus (Mix slørhale)
Scalare:
Pterophyllum scalare (Amazon Scalare)
Pterophyllum scalare (Black Scalare)
Cichlider:
Mikrogeophagus ramirezi (Sommerfugle Cichlide)
Regnbuefisk:
Melanotaenia trifasciata (Trestribet Regnbuefisk)
Pansermaller:
Corydoras nanus. (Nanus pansermalle)
Corydoras panda (Panda Pansermalle)
10/1-2024
Ungefødende:
Poecilia reticulata - Luminous Gold
Tetra:
Paracheirodon axelrodi (Rød Neon)
Copella arnoldi (Sprøjtekarpelaks)
Hyphessobrycon flammeus (Rio Tetra)
Labyrintfisk:
Trichogaster lalius (Rød neon Dværg Gurami)
Barber:
Epalzeorhynchos bicolor (Ildhale)
Epalzeorhynchos munense (Dværg Regnbue Ildhale)
Puntigrus anchisporus "Green" (Grøn Tigerbarbe)
Danio rerio (Zebrafisk langfinnet)
Maller/algeædere
Gyrinocheilus aymonieri (Almindelig Algeæder)
Garra flavatra (Regnbue Algeæder)
Panaqolus maccus (Klovn-prinsesugemalle)
Pansermaller:
Corydoras sterbai (Sterbai Pansermalle)
Corydoras Loxozonus. (Loxozonus pansermalle)
Corydoras paleatus (Plettet Pansermalle)
Corydoras paleatus (Albino Plettet Pansermalle)
Corydoras panda (Panda Pansermalle)
Regnbuefisk:
Melanotaenia trifasciata (Trestribet Regnbuefisk)
Smerlinger/Finnesugere:
Garra flavatra (Regnbue Algeæder)
Ambastaia sidthimunki (Dværg Smerling)
Cichlider:
Apistogramma cacatuoides (Orange Kakadue Dværg Cichlide)
Mikrogeophagus ramirezi (Electric Blue Sommerfugle Cichlide)
Nannacara anomala (Dværgacara/Anomala)
Pelvicachromis taeniatus (Rød Nigeria Dværg Cichlide)
Killifisk:
Epiplatys dageti (Dagets Røkindet Killi)
Aphyosemion australe hjerssenii (Hjersens Killi)
Kutlinger:
Tateurndina ocellicauda (Påfuglegoby)
Scalare:
Pterophyllum scalare (Marmor Scalare)
Pterophyllum scalare (Zebra Scalare)
Rejer/Krebs:
Neocaridina davidi (Kirsebær dværgreje)
Neocaridina Davidi (Red Rili Dværg reje)
Cambarellus patzcuarensis (Red Dværg Krebs)
Padder:
Hymenochirus boettgeri (Dværg Sporefrø)
Flotte nye Anubias planter er lige landet
se youtubevideo her:
4/1-2024
Ungefødende:
Xiphophorus maculatus - Rød Platy
Xiphophorus maculatus - Rød Tuxedo Platy
Xiphophorus maculatus - Blå Wagtail Platy
Xiphophorus maculatus - Sunset Wagtail Platy
Xiphophorus variatus - Multifarvet Indianer Platy
Poecilia reticulata - moscow blue
Poecilia reticulata - snakeskin mix
poecilia reticulata - snakeskin mix female
poecilia reticulata - snakeskin blue
poecilia reticulata - moscow green
Poecilia reticulata - mix female
Poecilia reticulata - mix male
Poecilia wingei - Yellow laser tail
Poecilia wingei - Red scarlet
Poecilia wingei - Tiger
Dermogenys pusilla (Albino Halvnæb)
Tetra:
Paracheirodon axelrodi (Rød Neon)
Paracheirodon innesi (Alm. Neon)
Hyphessobrycon flammeus (Rød Rio Tetra)
Carnegiella strigata strigata (Stribet Øksefisk)
Barber:
Danio margaritatus (Galaxy rabora)
Desmopuntius pentazona (Fembånds Barbe)
Pethia padamya (Odessa/Rubin Barbe)
Puntigrus anchisporus (Tigerbarbe)
Schistura cf. balteata (Rødstribet Sumosmerling)
Maller:
Ancitrus sp.
Crossocheilus siamensis (Siamesisk Algeæder)
L136 B. Hypancistrus sp.
L204 Panaqolus albivermis
Farlowella acus (Almindelig grenmalle)
Otocinclus vittatus (Stribet Dværg Sugemalle)
Pansermaller:
Corydoras julii (Juli´s Pansermalle)
Corydoras melini (Melini pansermalle)
Corydoras trilineatus (Trestribet Pansermalle)
Corydoras Loxozonus. (Loxozonus pansermalle)
Corydoras reticulatus (Sortfinnet Net Pansermalle)
Smerlinger/Finnesugere:
Pangio kuhlii (Kuhli Ål)
Pangio oblonga (Sort Kuhliål)
Horabagrus brachysoma. Sun Catfish
Labyrintfisk:
Betta splendens mix Halfmoon
Betta splendens Mustard gas
Betta splendens Crowntail
Betta splendens 2 color crowntail
Betta splendens Long fin dragon
Betta splendens Dumbu ear betta han
Trichogaster lalius (Hun Dværg Gurami)
Trichogaster lalius (Han Dværg Gurami)
Scalare:
Pterophyllum scalare Dantun (Dantum Scalare)
Æglæggende tandkarper
Poropanchax normani (Normans Lampeøje)
Cichlider:
Apistogramma agassizii (Fire Red Agassizii)
Geophagus sp. "Tapajos Orange Head" (Orangepandet Jordspiser)
Herichthys Carpinte (Perle /texas Cichlide)
Andinoacara rivulatus (Guldsømmet Cichlide)
Kutlinger:
Stiphodon atropurpureus (Brilliant blå goby)
Snegle:
Neritina pulligera (majs snegl)
Vittina natalensis (Zebra Snegl)
Diverse:
Hymenochirus boettgeri (Dværg Sporefrø platin)
Carinotetraodon travancoricus (Dværg Kuglefisk)
20/12-2023
Poecilia reticulata - Snow white male Guppy
Poecilia reticulata - Snow white female Guppy
Poecilia reticulata - Neon blue female Guppy
Poecilia reticulata - Moscow blue male Guppy
Poecilia reticulata - Moscow blue female Guppy
Poecilia wingei - Tiger endlers Guppy
Sewelia lineolata - Grøn finnesuger
Hyphessobrycon eques - Rød Serpae Tetra
Hyphessobrycon erythrostigma - Blødende Hjerte Tetra
Paracheirodon axelrodi - Rød Neon Tetra
Paracheirodon innesi - Alm. Neonfisk
Xiphophorus maculatus - Neon marigold platy
Xiphophorus maculatus - Red spotted platy
Desmopuntius pentazona - Fembåndsbarbe
Pterophyllum scalare - Black
Pterophyllum scalare - Marble
Megalechis thoracata - Amazon-pansermalle
Andinocara pulcher - Electric blue
Apistogramma trifasciatum - Three-striped Apisto, Trestribet dværgcichlide
Apistogramma nijsseni - Panda-dværgcichlide
Apistogramma agassizii - Fire red, Agassizis dværgcichlide
Apistogramma hongsloi - II Red, Rødstribet dværgcichlide
13/12-2023
Maller
L187B Chaetostoma Formosae - Striped Bulldog Pleco
Fisk
Danio Tinwini – Gold Ring Danio
Poecilia wingei - El Tigre Endler Guppy
Poecilia wingei – Endler Guppy
Poecilia wingei - Red Scarlet Endler Guppy
Xiphophorus maculatus – Red Platy
Poecilia sphenops – Black Molly
Poecilia valifiera – Balloon Molly
Trichogaster chuna – Honey Gourami
Pseudomugil furcatus - Blue-Eye or Furcata Rainbowfish
Rejer
Neocaridina davidi – Cherry Shrimp
Neocaridina davidi – Blue Velvet Shrimp
Planter
Cryptocoryne x willisii 'Nevellii'
Cryptocoryne 'Tropica'
Cryptocoryne wendtii 'Green'
Helanthium bolivianum 'Magdalenensis'
Echinodorus major
Hydrocotyle leucocephala
Lobelia cardinalis
Sagittaria subulata 'Teres'
Samolus floribundus
Anubias barteri
Spathiphyllum wallisii
Alternanthera reineckii
Hygrophila corymbosa 'Angustifolia'
Rotala sp. 'Nanjenshan'
Rotala rotundifolia
Vallisneria nana
29/11
22/11
/11
8/11
22/9
15/9
6/9
23/8
16/8
9/8
3/8
19/7
12/7
27/06
20/6
Panda pansermalle (Corydoras panda)
21/10
23/9
16/9
7/9
31/8
24/8
17/8
5/8
28/7
21/7
7/7
1/7
24/6
10/6
3/6
27/5
19/5
11/5
6/5
29/4
22/4
15/4
25/3
18/3
11/3
4/3
25/2
18/2
10/2
3/2
27/1
21/1
5/1
29/12
22/12
17/12
10/12
1/12
Malawi og Tanganyika cichlider:
Cyrtocara moorii
Padder, krebs- og bløddyr:
17/11
12/11
Selskabsfisk:
Adonis sugemalle (Acanthicus adonis)
Antennesugemalle (Ancistrus sp.)
Humlebigobi (Brachygobius doriae)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Pygmæpansermalle (Corydoras pygmaeus)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
Sort Tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
L240 Galaksesugemalle (Leporacantichus cf. galaxias)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Sydamerikansk bladfisk (Monochirrhus polyacathus)
Rachovs killifisk (Nothobranchius rachovii)
L191 Panaque (Panaque sp.)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
L075 (Peckoltia sabaji)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Gubbyhunner (Poecilia reticulata)
L048 (Scobiancistrus cf. pariolispos)
Blå gurami (Trichopodus trichopterus)
Dværgcichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Perlecichlide (Herichthys carpinti)
Rundhovedet cichlide (Laetacara curviceps)
Rød rundhovedet cichlide (Laetacara dorsigera)
Electric blue sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Guld sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Anomala dværgcichlide (Nannacara anomala)
Thomas Dværgcichlide (Pelmatochromis thomasi)
Rød Nigeriadværgcichlide (Pelvicachromis taeniatus)
Dantum scalare (Pterophyllum scalare)
Almindelig scalare (Pterophyllum scalare)
Bitaeniata dværgcichlide (Apistogramma bitaeniata)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Lille sneglehuscichlide (Neolamprologus brevis)
Caudo (Neolamprologus caudopunctatus)
Leleupi (Neolamprologus leleupi)
Mangestribet sneglehuscichlide (Neolamprologus multifasciatus)
Kampfisk:
Kampfiskhanner (Betta splendens)
Crowntail kampfiskhanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgerii)
Crystal Red dværgreje (Caridina cf. cantonensis)
Electric Blue dværgreje (Neocaridina sp.)
30/10
Discus sending. Alle i 6,5 cm størrelse:
22/10
15/10
9/10
Sending med vildtfangne fisk fra Colombia:
Geophagus surinamensis
Meyers øksefisk (Carnegiella myersi)
Hvidplettet guminæse (Chaetostoma dorsale)
Alm. Grenmalle (Farlowella acus)
Rineloricaria hasemani
Corydoras axelrodi
Corydoras delphax
Corydoras melini
Corydoras habrosus
Corydoras metae
Corydoras Leucomelas
8/10
Selskabsfisk:
Tuxedo sunset platy (Xiphophorus maculatus)
Multicolor variatus platy (Xiphophorus variatus)
Rød neon dværggurami han (Trichogaster lalius)
Guld honninggurami (Tricogaster chuna)
Guld gurami (Trichopodus trichopterus)
Dværg anker malle (Hara jerdoni)
Månefisk (Monodactylus sebae)
Mix sejlfinne molly (Poecilia latipinna)
Grøn ballonmolly (Poecilia sphenops)
Sort lyrehale molly (Poecilia sphenops)
Alm. Scalare (Pterophyllum scalare)
Koi scalare (Pterophyllum scalare)
Hjerssens killi (Aphyosemion hjersseni)
Titteya barbe (Barbus titteya)
Mix guppy han (Poecilia reticulata)
Panda pansermalle (Coryoras panda)
Sort pansermalle (Corydoras aeneus ‘black’)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Whitefin rosentetra (Hyhessobrycon bentosi)
Rød fantom tetra (Hyphessobrycon swegles)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctafilomenae)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Kuhli ål (Pangio kuhlii)
Colombiansk hajmalle (Ariopsis seemanni)
Blå slangeskinds guppy han+hun (Poecilia reticulata)
Snow white guppy han+hun (Poecilia reticulata)
Sunset guppy han+hun (Poecilia reticulata)
Mix slangeskinds guppyhan (Poecilia reticulata)
Sommerfuglfisk (Pantodon bucholzi)
Pictus malle (Pimelodus pictus)
Dværg kuglefisk (Tetraodon travancoricus)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Juvelcichlide (Hemichromis lifalili)
Boliviansk sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Zebrasnegl (Neritina gagates)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Orange dværgreje (Caridina lanceolata)
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Blå minikrebs (Cambarellus sp. Mini ’blue’)
Rød krystal dværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
1/10
Selskabsfisk:
Marmor øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Guld honning gurami (Trichogaster chuna gold)
Dværg tandkarpe (Heterandria formosa)
Blandet guppy hanner og hunner (Poecilia reticulata)
Pigeon blood guppy hanner (Poecilia reticulata)
Panda smerling (Yaoshania pachychilus)
Grøn finnesuger (Sewellia lineolata)
Gylden komet platy (Xiphophorus maculatus)
Orange ballonmolly (Poecilia sphenops)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Mix Han (Betta splendens)
Mix crowntail han (Betta splendens)
Mix halfmoon han (Betta splendens)
Sort halfmoon han (Betta splendens)
Hvid halfmoon han (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majssnegl (Neritina Sp.)
Afrikansk blå viftereje stor (Atya gabonensis)
25/9
Selskabsfisk:
Mix guppy han (Poecilia reticulata)
Pidgeon blood guppy han (Poecilia reticulata)
Plettet grøn finnesuger (Sewellia sp. spotted)
Guld scalare (Pterophyllum scalare)
Zebra scalare (Pterophyllum scalare)
Rød djævle scalare (Pterophyllum scalare)
Elektrisk blå sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi ‘electric blue’)
Rachovi killi (Nothobranchius rachovii)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Pygmæ pansermalle (Corydoras pygmaeus)
Panda pansermalle (Corydoras panda)
Alm. Otocinclus (Otocinclus affinis)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Rødnæse tetra (Hemigrammus bleheri)
Serpae tetra (Hyphessobrycon serpae)
Mix ballonmolly (Poecilia sphenops)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Macmasters dværgcichlide (Apistogramma macmasteri)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Placidochromis electra
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Orange dværgreje (Neocaridina davidi)
Dværg sporefrø (Hymenochirus boettgeri)
Rød kirsebær dværgreje (Neocaridina davidi)
Klippereje (Atyopsis molucensis
10/9
Selskabsfisk:
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Rød wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Blå koral platy (Xiphophorus maculatus)
Sunset wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Dværg gourami han + hun (Trichogaster lalius)
Blå koral dværg gourami (Trichogaster lalius)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Lægefisk (Garra rufa)
Gertruds regnbuefisk (Pseudomugil gertrudae)
Plettet dværgrasboras (Boraras maculatus)
Orange ballonmolly (Poecilia sphenops)
Gylden ballonmolly (Poecilia sphenops)
Titteya barbe (Puntius titteya)
Galaxy rasbora (Danio margaritatus)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Rød piratfisk Serrasalmus nattereri)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon travancoricus)
Blå slangeskinds guppy han+hun (Poecilia reticulata)
Gul laser tail endlers (Poecilia wingei)
Alm. Endlers (Poecilia wingei)
Japan blue endlers (Poecilia wingei)
Red scarlet endlers (Poecilia wingei)
Red sapphire guppy han (Poecilia reticulata)
Mix slangeskinds guppyhan (Poecilia reticulata)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Elektrisk blå sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi ’electric blue’)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Lyrehale han (Betta splendens)
Mix han (Betta splendens)
Mix crowntail han (Betta splendens)
Mix half moon han (Betta splendens)
Dumbo ear han (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Zebra snegl (Neritina gagates)
Rød kirsebær dværgreje (Neocaridina davidi)
Rød rili reje (Neocaridina sp.)
Orange dværgreje (Caridina sp.)
Blue diamond dværgreje (Caridina sp.)
Rød krystal dværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
Platin dværgsporefrø (Hymenochirus boettegeri ’platinum)
Sort majssnegl (Neritina pulligera)
3/9
Selskabsfisk:
Guld honinggourami (Trichogaster chuna)
Kæmpe danio (Devario aequipinnatus)
Alm. Algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Thai glasmalle (Kryptopterus bicirrhis)
Rød neon-regnbuefisk (Pseudomugil paskai)
Brigittas dværgrasboras (Boraras brigittae)
Rød dværgslangehovedfisk (Channa bleheri)
Zebra danio (Danio rerio)
Mix seljfinnemolly (Poecilia latipinna)
Sort lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Amapatetra (Hyphessobrycon amapaensis)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Snow white guppy han+hun (Poecilia reticulata)
Mix guppyhan (Poecilia reticulata)
Sommerfuglfisk (Pantodon buchholzi)
Sort scalare (pterophyllum scalare)
Almindelig scalare (pterophyllum scalare)
Gardneri kili (fundulopanchax gardneri)
Hjersens kili (Aphyosemion australe)
Dagets Rødkindet kili (Epiplatys dageti dageti)
Guenthers kili (Nothobranchius guentheri)
Gardners kili (Nothobranchius rachovii)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Panda pansermalle (Corydoras panda)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Kobber tetra (Hasemania nana)
Rødnæser (Hemigrammus rhodostomus)
Sort neonfisk (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
Diamant tetra (Moenkhausia pittieri)
Smoking tetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Dværg blyantfisk (Nannostomus marginatus)
Kesjer tetra (Nematobrycon palmeri)
Diamant tetra (Paracheirodon innesi ‘diamond’)
Blå kongetetra (Inpaichthys kerri ’super blue’)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Nijsseni cichlide (Apistogramma nijsseni)
Rødstribet dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Orange kakadue cichlide (Apistogramma cacatuoides)
Macmasteri dværgcichlide (Apistogramma macmasteri)
Rød agassizii cichlide (Apistogramma agassizii ’fire red’)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Mpulungu Sandsild (Cyprichromis leptosoma ’npulungu’)
Neolamprologus similis
Kampfisk:
Mix hunner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Mandarin krabbe (Geosesarma notophorum)
Orange kaninsnegl (Tylomelania sp.)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Kardinal reje (Caridina dennerli)
28/8
Discus sending fra stendker.
Størrelse 6,5 cm:
Brilliant turkis
Rød turkis
Mix pidgeon blood
Blå snake skin
10 cm:
Blå pidgeon blood
Rød malboro
Blå diamond
Solid fire red
27/8
Haleplettet algeæder (Crossocheilus reticulatus)
Zebrasmerlig (Botia striata)
L030 (Spectracanthicus punctatissimus)
L129 (Hypancistrus debilittera)
L081 (Baryancistrus sp.)
Neon ildhale guppy hanner (Poecilia reticulata)
Kampfisk:
Blå han (Betta splendens)
Mix halfmoon (Betta splendens)
Mix crown tail (Betta splendens)
Mix hanner (Betta splendens)
Dumbo øre (Betta splendens)
Koi double tail (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma rouxi)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma sp. Vampire)
Sort majssnegl (Neritina pulligera)
Afrikansk viftereje (Atya gabonensis)
Blå krebs (Procambarus alleni)
Havedamsfisk:
Mix guldfisk (Carassius auratus)
Mix løvehoved guldfisk (Carassius auratus)
13/8
Double Red Agassizi (Apistogramma agassizi)
Borells cichlide (Apistogramma borelii)
Bredstribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Snow White han/hun guppy (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Pigeon Blood guppyhanner (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Scalare (Pterophyllum scalare)
Guld hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Prinsessen af Burundi (Neolamprologus pulcher)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Crystal Red dværgreje (Caridina sp. ’Crystal Red’)
Havedamsfisk:
Diamantstør (Acipenser gueldenstaedtii)
Sibirisk stør (Acipenser ruthenus)
6/8
Tiger barbe (Puntigrus tetrazona)
Congo tetra (Phenacogrammus interruptus)
Sunset wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Milk moon platy (Xiphophorus maculatus)
Lyserød kyssegurami (Helostoma temmincki)
Humlebi goby (Brachygobius doriae)
Indisk glasfisk (Parambassis ranga)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Blå slangeskinds guppyhanner + hunner (Poecilia reticulata)
Sunset guppyhanner (Poecilia reticulata)
Moscow green guppyhanner (Poecilia reticulata)
Dumbo øre blå mosaic guppyhanner (Poecilia reticulata)
Rød scarlet endlersguppy (Poecilia wingei)
Tiger endlersguppy (Poecilia wingei)
L168 (Dekeyseria brachyuran ‘Butterfly pleco’)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Guldsømmet cichlide (Andinoacara rivulatus)
Heros severus
Kampfisk:
Mix hanner (Betta splendens)
Mix dragon hanner (Betta splendens)
Mix lyrehale hanner (Betta splendens)
Røde hanner (Betta splendens)
Sølv ballonmolly (Poecilia sphenops)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Zebra snegl (Neritina gagates)
Gylden dværgsporefrø (Hymenochirus boettgeri)
29/7
Blå dværggourami (Trichogaster lalius)
Kyathit danio (Danio kyathit)
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Vimpelbarbe (Dawkinsia arulius)
Net smerling (Botia lohachata)
Gylden algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Normans lampeøje killi (Aplocheilichthys normani)
Zebra danio (Danio rerio)
Sølv ballonmolly (Poecilia sphenops)
Mix sejlfinnemolly (Poecilia latipinna)
Sort kuhliål (Pangio oblonga)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Snow white guppyhunner (Poecilia reticulata)
Neon ildhale guppyhanner (Poecilia reticulata)
Moscow blue guppyhanner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhunner (Poecilia reticulata)
Pictus malle (Pimelodus pictus)
Marmor scalare (Pterophyllum scalare)
Guldbarbe (Barbus semifasciolatus)
Galaxy rasbora (Danio margaritatus)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus siamensis)
Kobber pansermalle (Corydoras aeneus)
Rød taeniatus kribensis (Pelvicachromis taeniatus Nigeria red)
Blå Peru-tetra (Boehlkea fredcochui)
Smoking tetra (Moenkhausia sanctafilomenae)
Alm. Neon (Paracheirdon innesi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Mangestribet sneglehuscichlide (Lamprologus multifasciatus)
Kampfisk:
Mix hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blue velvet dværgreje (Caridina serrata)
Rød kirsebær dværgreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neritina sp.)
Blue diamond dværgreje (Caridina sp.)
Rød krystal dværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
Havedamsfisk:
Løvehoved guldfisk (Carassius auratus)
23/7
Kuhli ål (Pangio kuhlii)
Buepansermalle (Corydoras arcuatus)
Mix guppyhanner + hunner (Poecilia reticulata)
Mix slangeskinds guppyhanner (Poecilia reticulata)
Grøn finnesuger (Sewellia lineolata)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Blå wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Sunset neon platy (Xiphophorus maculatus)
Dværggurami han (Trichogaster lalius(
Honninggurami (Trichogaster chuna)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Neon guldbarbe (Puntius sachsii)
Kribensis (Pelvicachromis pulcher)
Thai glasmalle (Kryptoterus bicirrhis)
Zebra danio (Danio rerio)
Ildsnabelål (Mastacembelus erythrotaen)
Sølv ballonmolly (Poecilia sphenops)
Gylden ballonmolly (Poecilia sphenops)
Sort lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Trestribet regnbuefisk (Melaneotaenia trifasciata)
Sort venezuela pansermalle (Corydoras sp. Black venezuela)
Alm. Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Julidochromis regani
Lilla sneglehuscichlide (Lamprologus ocellatus)
Pseudotropheus saulosi
Pseudotropheus demasoni
Pseudotropheus estherae (rød/rød)
Labeotropheus trewasasae
Melanochromis cyaeorhabdos
Tropheops sp. Chilumba
Kampfisk:
Mix hunner (Betta splendens)
Mix hanner (Betta splendens)
Mix crowntailhanner (Betta splendens)
Mix halfmoon hanner (Betta splendens)
Mix dragonhanner (Betta splendens)
Lyrehalehanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Rød kirsebærdværgreje (Neocaridina davidi)
Rødnæset dværgreje (Caridina gracilirostris)
Orange dværgreje (Caridina lanceolata)
16/7
Rødmundet tetra (Hemigrammus rhodostomus)
Hjerssens killi (Aphyosemion hjersseni)
Langfinnet hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
L014 (Scoiancistrus aureatus)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Moscow blue guppyhanner + hunner (Poecilia reticulata)
Dumbo ear mosaic guppyhanner (Poecilia reticulata)
Neon blå axelrods rasbora (Sundadanio axelrodi ‘neon blue’)
Koi scalare (Pterophyllum scalare)
Sterbai pansermalle (Corydoras sterbai)
Panda pansermalle (Corydoras panda)
Serpae tetra (Hyphessobrycon serpae)
Diamant neon (Paracheirodon innesi ‘diamant’)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Nicaragua cichlide (Cichlasoma nicaraguensis)
Elektrisk blå sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Gylden lab (Labidochromis caeruleus)
Lilla sneglehus cichlide (Lamprologus ocellatus)
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Sort majssnegl (Neritina sp.)
Blue diamond dværgreje (Neocaridina sp.)
Rød krystal dværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
Havedamsfisk:
Sterlet (Acipenser ruthenus)
Stor sumpsnegl (Viviparus viviparus)
Mix ryukin guldfisk (Carassius auratus)
9/7
Hun dværggurami (Trichogaster lalius)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Regnbue ildhale (Epalzeorhynchos munense)
Brigittas rasboras (Boraras brigittae)
Sølv ballonmolly (Poecilia sphenops)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Blå slangeskinds guppy hanner + hunner (Poecilia reticulata)
Snow white guppy hanner (Poecilia reticulata)
Endlers guppy (Poecilia wingei)
Grøn Moscow guppy hanner (Poecilia reticulata)
Alm scalare (Pterophyllum scalare)
Platinum scalare (Pterophyllum scalare)
Langfinnet hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Boesmani regnbuefisk (Melanotaenia boesmani)
Alm ancistrus (Ancistrus sp.)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Texas cichlide (Herichtys carpintis)
Orange kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ’orange’)
Elliots rødstrubet cichlide (Thorichthys ellioti)
Padder, krebs- og bløddyr:
Pigget snegl (Brotia pagodula)
Orange dværg krebs (Cambarellus patzcuarensis)
Sømine snegl (Neritina juttingae)
Rød kirsebærdværgreje (Neocaridina davidi)
Blue diamond dværgreje (Neocaridina sp.)
Rød krystal dværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
Stor mosesnegl (Lymnaea stagnalis)
30/6
Selskabsfisk:
Sølv halvnæb (Dermogenys pusilla)
Mix slangeskinds guppyhanner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhunner (Poecilia reticulata)
Langfinnet hvid skybjerg (Tanicthys albonubes ‘long fin’)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Smoking tetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Alm Neon (Paracheirodon innesi)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Sort majssnegl (Neripton sp.)
Havedamsfisk:
Løvehoved guldfisk mix (Carassius auratus ’lionhead’)
Rød Løvehoved gulfisk (Carassius auratus ’lionhead’)
Emde (Leuciscus idus)
24/6
Almindelig guppy mix (Poecilia reticulata)
Neon fire tail guppy (Poecilia reticulata)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Regnbueløje/Amerikansk regnbuebarbe (Notropis chrosomus)
Alm neon (Paracheirodon innesi)
Rødfinnet tetra (Hyphessobrycon columbianu)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Grøn tigerbarbe (Puntigrus tetrazona ’green’)
Denison/Torpedobarbe (Sahyadria denisonii)
Rød sværddrage (Xiphophorus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Orange tyklæbet gourami (Trichogaster labiosa)
Guld honning gourami (Trichogaster chuna)
Hengels kileplet (Trigonostigma hengeli)
Guld neonbarbe (Puntius sachsii)
Alm algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Gaffelhalet regnbuefisk (pseudomugil furcatus)
Pygmæ gourami (Trichopsis pumila)
Brigittas dværgrasbora (Boraras brigittae)
Sort spøgelsesknivfisk (Apteronotus albifrons)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Tropheus doboisi (Tropheus duboisi)
Kampfisk:
Mix crowntail (Betta splendens)
Mix half moon (Betta splendens)
Lyrehale hanner (Betta splendens)
Mix hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Dværg sporefrø (Hymenochirus boettgeri)
Platin dværg sporefrø (Hymenochirus boettgeri)
Zebrasnegl (Neritina turrita)
Neritina paralella
Sort majssnegl (Neritina sp.)
Blue diamond dværgreje (Neocaridina sp.)
Rød krystal dværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
Orange sunkist dværgreje (Caridina lanceolata)
Orange kaninsnegl (Tylomelania sp.)
Havedamsfisk:
Sump snegl (Viviparus viviparus)
Guldfisk (Carassius auratus)
Stor mosesnegl (Lymnea stagnalis)
Bitterling (Rhodeus sericeus)
17/6
Dario Dario
Humlebi goby (Brachygobius doriae)
Marmoreret øksefisk (Carnegiella strigata)
Venezuela pansermalle (Corydoras aeneus ‘venezuela’)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Pygmæ pansermalle (Corydoras pygmaeus)
Elegans pansermalle (Corydoras elegans)
Blue snakeskin guppy han + hun (Poecilia reticulata)
Blue moscow guppy hunner (Poecilia reticulata)
Snow white guppy hunner (Poecilia reticulata)
Pigeon blood guppy hanner (Poecilia reticulata)
Yellow laser endlers guppy (Poecilia wingei)
Tiger endlers guppy (Poecilia wingei)
Blå japan endelers guppy (Poecilia wingei)
Alm. Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Alm. Scalare (Pterophyllum scalare)
Ø-barbe (Barbus oligolepis)
Galaxy rasbora (Danio margaritatus)
Lake Kutubu regnbuefisk (Melanotaenia lacustris)
Diamant rødnæsetetra (Hemigrammus bleheri)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Havedamssnegl (Stor mosesnegl) (Lymnaea stagnalis)
Sort majssnegl (Neripton sp.)
Blue diamond dværgreje (Neocaridina blue diamond)
Rød krystaldværgreje (Caridina cf. cantonensis)
Havedamsfisk:
Komet guldfisk (Carassius auratus)
Grundling (Gobio gobio)
Sterlet (Acipenser ruthenus)
Diamantstør (Acipenser gueldenstaedtii)
Sibirisk stør (Acipenser baerii)
10/6
Perlegurami (Thrichopodus leerii)
Balahaj (Balantiocheilos melanopterus)
Rød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset neonplaty (Xiphophorus maculatus)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Dværggurami blå hanner (Trichogaster lalius)
Blå gurami (Trichopodus trichopterus)
Sort fantomtetra (Hyphessobrycon megalopterus)
Skråsvømmer (Nannostomus eques)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Glasmalle (Kryptopterus bicirrhis)
Normans lampeøje (Aplocheilichthys normani)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Kuhli ål (Pangio kuhlii)
Honning gourami (Trichogaster chuna)
Snow white guppy hanner (Poecilia reticulata)
Neon ildhale guppy hanner (Poecilia reticulata)
Moscow green guppy hanner (Poecilia reticulata)
Mix guppy hunner (Poecilia reticulata)
Moscow blue guppy hanner (Poecilia reticulata)
Dumbo ear blue mosaic guppy hanner (Poecilia reticulata)
Dværgøksefisk (Carnegiella marthae)
Kyssegourami (Helostoma temminckii ‘pink’)
Rød grenmalle (Loricaria sp. red)
Sort fantomtetra (Hyphessobrycon megalopterus)
Guld skybjerg (Tanichthys albonubes ‘gold’)
Orange boesmani regnbuefisk (Melanotaenia boesemani ‘super orange’)
Blå paradisfisk (Macropodus opercularis ’blue’)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Pygmæ pansermalle (Corydoras pygmaeus)
Rineloricaria parva
Albino kobberpansermalle (Corydoras aeneus ‘albino’)
Cosby gourami (Trichogaster trichopterus ‘cosby’)
Citrontetra (Hyphessobrycon pulchripinnis)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Salt&peber ballonmolly (Poecilia sphenops)
Orange ballonmolly (Poecilia sphenops)
Guld diamantmolly (Poecilia sphenops)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Juls pansermalle (Corydoras julii)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Malawi og Tanganyika cichlider:
Blå delfin (Cyrtocara moorii)
Hvid perle lab (Labidochromis caeruleus ‘Nkhomo white pearl’)
Hongi sunflower lab (Labidochromis sp. ‘hongi sunflower)
Blå komet mbuna (Psedotropheus socolofi)
Pseudotropheus acei ’yellow fin’
Maylandia Pyrsonotos
Nimbochromis fuscotaeniatus
Kampfisk:
2-farvet kampfiskhan (Betta splendens)
Dragon kampfiskhan (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Rød dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Orange dværgreje (Neocaridina davidi)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Rød krystaldværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
Sort majssnegl (Neripton sp.)
Rød krabbe (Pseudosesarma moehsi)
Havedamsfisk:
Dammusling (Anodonta cygnea)
Sterlet (Acipenser ruthenus)
4/6
Hvidfinnet tetra (Hyphessobrycon bentosi)
Streg barbe (Barbus titteya)
Filamentosa grenmalle (Loricaria filamentosa)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Kamæleon fisk (Badis badis)
Marmor scalare (Pterophyllum scalare)
Adolfoi pansermalle (Corydoras adolfoi)
Blå scalare (Pterohpyllum scalare)
L144 ancistrus (Ancistrus sp. L144)
Diamant neon (Paracheirodon innesi ‘diamant’)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Stribet smerling (Botia striata)
Humlebi goby /Brachygobius doriae)
Smuk gumminæse (Chaetostoma formosae L187B)
Gumminæse (Chaetostoma sp. L187A)
Grøn finnesuger (Sewellia lineolata)
Mix slørhaler (Carassius auratus)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Hongsloi dværgcichlide (Apistogramma Hongsloi)
Agassizi dværgcichlide (Apistogramma agassizi)
Blå acara (Aequidens pulcher)
Borells dværgcichlide (Apistogramma borelli)
Nijssens dværgcichlide (Apistogramma nijsseni)
Blåøjet cichlide (Cichlasoma sajica)
Double red agassizi dværgcichlide (Apistogramma agassizii ’double red’)
Rød tiger Oscar (Astronotus ocellatus ‘red tiger’)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Rød krystal dværgreje (Caridina cf. Cantonensis)
Sort majssnegl (Neripton sp.)
Gylden afrikansk sporefrø (Hymenochirus boettgeri ’gold’)
Havedamsfisk:
Guld skalle (Scardinius erythrophthalmus gold)
Grundling (Gobio gobio)
27/5
Stribet smerling (Botia striata)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Habrosus pansermalle (Corydoras habrosus)
Dværg tandkarpe (Heterandria formosa)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Blå slangeskinds guppyhan + hun (Poecilia reticulata)
Grøn Moscow guppyhan (Poecilia reticulata)
Påfugle goby (Tateurndina ocellicauda)
Alm. Scalare (Pterophyllum scalare)
Koi scalare (Pterophyllum scalare)
Odessabarbe (Barbus ticto)
Tigerbarbe (Barbus tetrazona)
Panda pansermalle (Corydoras panda)
Sort pansermalle (Corydoras aeneus ‘black’)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Orange kakadue dværgcichlide (Apistogramma cactuoides ’orange’)
Double red kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ’double red’)
Boliviansk sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Blue diamond dværgreje (Noecaridina sp.)
Rød krystal dværgreje (Caridina sf. Cantonensis)
20/5
Mix guppy hun (Poecilia reticulata)
Mix slangeskinds guppyhan (Poecilia reticulata)
Alm. Otocinclus (Otocinclus affinis)
Neon sværddrager (Xiphophorus helleri)
Guld scalare (Pterophyllum scalare)
Kileplet (Trigonostigma heteromorpha)
Nanus pansermalle (Corydoras nanus)
Regnbue løje / shiner (Notropis chrosomus)
Diamant tetra (Moenkhausia pittieri)
Smoking tetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Zebracichlide (Cichlasoma nigrofasciatus)
Sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Mix hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Orange dværgreje (Neocaridina davidi)
Havedamsfisk:
Sarasa guldfisk (Carassius auratus sarata)
Græskarpe (Ctenopharyngodon idella)
15/5
Selskabsfisk:
Alm. Scalare (Pterophyllum scalare)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Zebra scalare (Pterophyllum scalare)
Platinum scalare (Pterophyllum scalare)
Rachovi killi (Nothobranchius rachovii)
Mix guppyhunner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Neon ildhale guppyhanner (Poecilia reticulata)
Blå mosaic guppyhanner (Poecilia reticulata)
Langfinnet ballonmolly mix (Poecilia sphenops)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Blå konge tetra (Inpaichthys kerri ’super blue’)
Rød mickey mouse platy (Xiphophorus maculatus)
Gul platy (Xiphophorus maculatus)
Grøn axelrod danio (Sundadanio axelrodi ‘neon green’)
Marigold sværddrage (Xiphophorus helleri)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Elektrisk blå sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi ’electric blue’)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Mix hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blue diamond dværgreje (Neocaridina sp.)
Rød krystal dværgreje (Caridina sf. Cantonensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Havedamsfisk:
Gulemde (Leuciscus idus ’gold’)
Havedamsmusling (Anodonta cygnea)
Blåemde (Leuciscus idus caeruleus)
Diamantstør (Acipenser gueldenstaedtii)
Discus sending.
Brilliant turkis 6-7 cm
Marlboro rød 6-7 cm
Blå diamant 6-7 cm
Brilliant turkis 10-12 cm
Pigdeon blood blå 10-12 cm
Marlboro rød 10-12 cm
Blå slangeskinds 10-12 cm
7/5
Kuhli ål (Pangio kuhlii)
Columbiansk hajmalle (Ariopsis seemanni)
Brigittas dværgrasboras (Boraras brigittae)
Blå dværggurami (Trichogaster lalius)
Devario sondhii
Sølv halvnæb (Dermogenys pusilla albino)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
L200 (Baryancistrus demantoides)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Snow white guppy hun (Poecilia reticulata)
Ballon molly mix (Poecilia sphenops)
Regnbue platy (Xiphophorus maculatus)
Red platy (Xiphophorus maculatus)
Gylden wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Saksehalerasbora (Rasbora trilineata)
Påfuglegoby (Tateurndina ocellicauda)’
Koi scalare (Pterophyllum scalare ‘koi’)
Rød djævle scalare (Pterophyllum scalare ‘red devil’)
Tigerbarbe (Barbus tetrazona)
Sumatranus gurami (Trichogaster sumatranus)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Rødmundet tetra (Hemigrammus rhodostomus)
Serpae tetra (Hyphessobrycon serpae)
Fembåndsbarbe (Barbus pentazona)
Perlegurami (Trichogaster leeri)
Rødfinnet tigersmerling (Botia berdmorei)
Flyvende ræv (Epalzeorhynchus kallopterus)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Malawi og Tanganyika cichlider:
Leleupi (Lamprologus leleupi)
Mangestribet sneglehuscichlide (Lamprologus multifasciatus)
Lilla sneglehuscichlide (Lamporlogus ocellatus)
Kampfisk:
Mix han (Betta splendens)
Crowntail han (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blue diamond dværgreje (Neocaridina sp.)
Krystal rød dværgreje (Caridina sp. Crystal red)
Havedamsfisk:
Mix guldfisk (Carassius auratus)
Grundling (Gobio gobio)
Koi karpe (Cyprinus koicarp)
Guldskalle (Scardinius erytrophtalmus ’gold’)
30/4
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Glødelys tetra (Hemigrammus erythrozonus)
Gylden blyantfisk (Nannostomus beckfordi)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Congo tetra (han) (Phenacogrammus interruptus)
Guld honing gurami (Trichogaster chuna ‘gold’)
Rød Dværg gurami (Trichogaster lalius)
Blå slangeskinds guppy han + hun (Poecilia reticulata)
Blå moscow guppy hun (Poecilia reticulata)
Blå japan endlers guppy (Poecilia wingei)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Zebrasnegl (Neritina sp. Zebra)
Havedamsfisk:
Gulemde (Leuciscus idus gold)
Komet guldfisk (Carassius auratus ’comet’)
Diamantstør (Acipenser gueldenstaedtii)
Sterlet (Acipenser ruthenus)
Sibirisk stør (Acipenser baerii)
23/4
Selskabsfisk:
Sort scalare (Pterophyllum scalare ‘black’)
Rød djævle scalare (Pterophyllum scalare ‘red devil’)
Rachovii killi (Nothobranchius rachovii)
Kileplet barbe (Trigonostigma heteromorpha)
Mix guppy hunner (Poecilia reticulata)
Snow white guppy hanner (Poecilia reticulata)
Mix slangeskins guppy hanner (Poecilia reticulata)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Tuxedo platy (Xiphophorus maculatus)
Rød tuxedo platy (Xiphophorus maculatus)
Sunset platy (Xiphophorus maculatus)
Rød ancistrus (Ancistrus sp. ‘super red’)
Guld ancistrus (Ancistrus sp. ‘gold’)
Albino pansermalle (Corydoras aeneus albino)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Rød Dværg gurami (Colisa lalia)
Marmor ballon molly (Poecilia sphenops ‘baloon’)
Smoking tetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Dværg gurami (Trichogaster lalius)
Hjerssens killi (Aphyosemion hjersseni)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Nichols mundruger (Pseudocrenilabrus nicholsi)
Elektrisk blå sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi ’electric blue’)
Macmaster dværgcichlide (Apistogramma macmasteri)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Crabro cichlide (Pseudotropheus sp. Crabro)
Lamprologus caudopunktatus
Kampfisk:
Mixed hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blue diamond dværgreje (Neocaridina davidi)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Orange dværgreje (Neocaridina davidi)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Havedamsfisk:
Shubunkin (Carassius auratus ’shubunkin’)
Komet guldfisk (Carassius auratus ’comet’)
Koi karper (Cyprinus carp. Koi)
Dammusling (Sinanodonta woodiana)
16/4
Mix guppy hunner (Poecilia reticulata)
Komet platy (Xiphophorus maculatus comet)
Rød paradisfisk (Macropodus opercularis ‘red’)
Nanus pansermalle (Corydoras nanus)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Zebrafisk (Brachydanio rerio)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Rød dværggurami (Colisa lalia)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Amapa tetra (Hyphessobrycon amapaensis)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Purpurbarbe (Barbus nigrofasciatus)
Guldbarbe (Barbus schuberti)
Hvid skybjerg (Tanichtys albonubes)
Madagaskar regnbuefisk (Bedotia geayi)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis orange)
Orange dværgreje (Neocaridina davidi)
Guld dværgsporefrø (Hymenochiros sp. Gold)
Dværgsporefrø (Hymenochiros sp.)
Havedamsfisk:
Blåemde (Leuciscus idus ’blue’)
Guldsude (Tinca tinca)
Bitterling (Rhodeus sericeus)
Grundling (Gobio gobio)
Mix guldfisk (Carassius auratus)
Koi-karper (Cyprinus carp. Koi)
Gulemder (Leuciscus idus orfus)
Guldskalle (Scardinius erytrophtalmus ‘gold’)
7/4
Marmor scalare (Pterophyllum scalare)
Koi scalare (Pterophyllum scalare)
Platinum scalare (Pterophyllum scalare)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Guldgurami (Trichogaster trichopterus gold)
Pygmægurami (Trichogaster pumila)
Sort Venezuela pansermalle (Corydoras aeneus ‘black venezuela’)
Rød Nigeria kribensis (Pelvicachromis taeniatus ‘nigeria red’)
Kobbertetra (Hassemania nana)
Rødmundet tetra (Hemigrammus rhodostomus)
Rosentetra (Hyphessobrycon ornatus)
Melonbarbe (Haludaria fasciata)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Sølv halvnæb (Dermogenys pusilla)
Gul laser endlers (Poecilia wingei)
Rød scarlet endlers (Poecilia wingei)
Snow white guppy hunner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Moscow green guppyhanner (Poecilia reticulata)
Pigeon blood guppyhanner (Poecilia reticulata)
Mosaic green guppyhanner (Poecilia reticulata)
Moscow blue guppyhanner (Poecilia reticulata)
Mosiac blue dumbo ear guppyhanner (Poecilia reticulata)
Pictus malle (Pimelodus pictus angelicus)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Orange kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ’orange’)
Elektrisk blå sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi ’electric blue’)
Anomala (Nannacara anomala)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Julidochromis dickfeldi
Kampfisk:
Half-moon hanner (Betta splendens)
Dumbo ear hanner (Betta splendens)
Crown tail hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Rød kirsebærreje (Caridina davidi)
Sort majssnegl (Neripton sp.)
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Blå kæmpereje (Atya gabonensis)
Amano reje (Caridina multidentata)
1/4
Kuhli ål (Pangio khulii)
Marmoreret øksefisk (Carnegiella strigata)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Dværg gurami (Trichogaster lalius)
Habrosus pansermalle (Corydoras habrosus)
Neon blå guppy hun (Poecilia reticulata)
Blå slangeskinds guppy hanner (Poecilia reticulata)
Grøn tigerbarbe (Barbus tettrazona ‘green’)
Rød sværddrage (Xiphophorus helleri)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Sendinger 17/3 0g 24/3
Adonis sugemalle (Acanthius Adonis)
Snow white guppy hanner (Poecilia reticulata)
Moscow grøn guppy hanner (Poecilia reticulata)
Mixed guppy hunner (Poecilia reticulata)
Tiger endlers (Poecilia wingei)
Blå japan endlers (Poecilia wingei)
Slangeskinds guppy hanner (Poecilia reticulata)
Alm. Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Sommerfuglefisk (Pantodon buchholzi)
Pictus malle (Pimelodus pictus)
Grøn finnesuger (Sewellia lineoata)
Tiger barbe (Puntigrus tetrazona)
Thai glasmalle (Kryptopterus bicirrhis)
Gylden algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Rygsvømmermalle (Synodontis nigriventris)
Rød komet platy (Xiphophorus maculatus)
Neon guld barbe (Puntius sachsii)
Fjerfinnet malle (Synodontis eupterus)
Orange ballonmolly (Poecilia sphenops)
Sølv ballonmolly (Poecilia sphenops)
Sølv marmor ballonmolly (Poecilia sphenops)
Mixed sejlfinnemolly hanner (Poecilia latipinna)
Zebra finnesuger (Gastromyzon viriosus)
Polkaplettet smerling (Botia kubotai)
Dværg gourami han (Trichogaster lalius)
Venezuela pansermalle (Corydoras venezuela)
Endlers guppy (Poecilia wingei)
Pragtbarbe (Barbus conchonius)
Trådfinnebarbe (Barbus filamentosus)
Barbatus pansermalle (Corydoras barbatus)
Amazona scalare (Pterophyllum scalare ’amazon’)
Sort scalare (Pterophyllum scalare ‘black’)
Rød djævle scalare (Pterophyllum scalare ‘red devil’)
Normans lampeøje (Aplocheilicthys normani)
Rachovii killi (Nothobranhius rachovii)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Trefarvet platy (Xiphophorus maculatus)
Guld gourami (Trichogaster trichopterus gold red)
Cosby gourami (Trichogaster trichopterus Sumatra)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Alm. Neon Paracheirodon innesi)
Rød serape (Hyphessobrycon serpae)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Double red dværgcichlide (Apistogramma agassizi ’double red’)
Rød kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ‘red’)
Fire red dværgcichlide (Apistogramma agassizi ’fire red’)
Elliots rødstrubet cichlide (Thorichtys ellioti)
Sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Johanns mbuna (Melanochromis johanii)
Duboisi (Tropheus duboisi)
Kampfisk:
Mixed hanner (Betta splendens)
Mixed halfmoon hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (Caridina multidentata)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Orange dværg krebs (Cambarellus patzcuarensis ’orange’)
12/3
Brigittas Dværg rasboras (Boraras brigittae)
Panserål (Erpetoichthys calabaricus)
Smuk gumminæse (Chaetostoma formosae L187B)
Kanei pansermalle (Corydoras kanei)
Schwartzi pansermalle (Corydoras schwartzi)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Sort labeo (Epalzeorhynchos frenatus)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
L114 (Pseudacanthicus CF. leopardus)
Texas cichlide (Cichlasoma carpinte)
Slangeskindsbarbe (Puntius rhomboocellatus)
Net smerling (Botia lohachata)
Guld antennemalle (ancistrus sp. Gold)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi ‘white fin’)
Guld scalare (Pterophyllum scalare ’gold’)
Zebra scalare (Pterophyllum scalare ‘zebra’)
Blå scalare (Pterophyllm scalare ‘blue’)
Titteya barbe (Barbus titteya)
Kileplet barbe (Trigonostigma heteromorpha)
Antenne malle (Ancistrus sp.)
Sterbai pansermalle (Corydoras sterbai)
Nanus pansermalle (Corydoras nanus)
Denisons barbe (Barbus denisoni)
Smoking tetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Gul neon (Paracheirodon innesi ‘yellow’)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Double red kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ‘double red’)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Mangestribet sneglehuscichlide (Lamprologus multifasciatus)
Daffodil cichlide (Lamprologus sp. daffodil)
Auratus cichlide (Melanochromis auratus)
Demasoni (Pseudotropheus demasoni)
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
4/3
Selskabsfisk:
Perle gurami (trichogaster leeri)
Ildhale (epalzeorhynchos bicolor)
Regnbue ildhale (epalzeorhynchos frenatus)
Blå platty (xiphophorus maculatus)
Sort sphenops (poecilia sphenops)
Blå dværg gurami (trichogaster lalius)
Ræd Dværg gurami (trichogaster lalius)
Honning gurami (trichogaster chuna)
Blå gurami (trichogaster trichopterus)
Almindelig algeæder (gyrinocheilus aymonieri)
Dværg kuglefisk (carinotetraodon travancoricus)
Dværgrasbora (boraras maculatus)
Zebra fisk (danio rerio)
Rød Neonfisk (paracheirodon axelrodi)
Amazon scalare(pterophyllum scalare)
Sort scalare (pterophyllum scalare)
Marmor scalare (pterophyllum scalare)
Koi scalare (pterophyllum scalare)
Guld diamant scalare (pterophyllum scalare)
Rød djævle scalare (pterophyllum scalare)
Almindelig neonfisk (paracheirodon innesi)
Almindelig kuhli ål (pangio kuhlii)
Kamæleon fisk (badis badis)
Juliis pansermalle (corydoras julii)
Pygmæ pansermalle (corydoras pygmaeus)
Amanda tetra (hyphessobrycon amandae)
Gul laser endlers tetra (poecilia wingei)
Rød scarlet endlers guppy (poecilia wingei)
Blandet guppy hunner (poecilia reticulata)
Regnbue dværg danio (danio erythromicron)
Kribensis (pelvicachromis pulcher)
Hjerssens killi (aphyosemion hjersseni)
Fembåndsbarbe (barbus pentazona)
Sølv halvnæb (dermogenys pusillus white)
Golden nugget sugemalle (baryancistrus xanthellus L018)
Diamant neon (paracheirodon innesie diamant)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Rød rundhovedet cichlide (laetacara dorsigerus)
Rundhovedet cichlide (laetacara curviceps)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Gylden lab (labidochromis caeruleus)
Firefish (aulonocara sp. Firefish)
Blå zebra (pseudotropheus zebra blue/blue)
Kampfisk:
Almindelige kampfiske hanner (betta splendens)
Crowntail kampfiske hanner (betta splendens)
Half moon kampfiske hanner (betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Armano reje/alge reje (caridina multidentata)
Orange dværg reje (Caridina lanceolata)
Lilla vampyrkrabbe (geosesarma dennerle ’vampire purple’)
29/2
Akvariefisk:
Streg barbe (Puntius titteya)
Galaxy (Danio margaritatus)
Antenne maller (Ancistrus sp.)
Hvid finnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Dværg blyantfisk (Nannostomus marginatus)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Falsk skråsvømmer (Thayeria boehlkei)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Rød Dario (Dario Dario)
Marmoreret øksefisk (Carnegiella strigata)
Blå Neon (Paracheirodon simulans)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
Peters elefant fisk (Gnathonemus petersii)
Diverse guppy (Poecillia reticulata)
Trestribet regnbuefisk (Melanotaenia trifasciata)
Alm. Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Sunset wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Orange ballon molly (Poecilia sphenops)
Guld diamant molly (Poecilia sphenops)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Silver marble ballon molly (Poecilia sphenops)
Sort neon (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
Bala haj (Balantiocheilos melanopterus)
Klove killi (Epiplatys annulatus)
Ottetals kuglefisk (Tetraodon biocellatus)
Sort knivfisk (Apteronotus albifrons)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Orange kakadue cichlide (Apistogramma cacatuoides orange)
Elektrisk blå sommerfugle cichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Gul sommerfugle cichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig sommerfugle cichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Dværgacara (Nannacara anomala)
Rød nigeria cichlide (Pelvicachromis taeniatus nigeria red)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Aflang mbuna (Pseudotropheus elongatus)
Mangestribet sneglehuscichlide (Lamprologus multifasciatus)
Kampfisk:
Dumbe ear (Betta splendens)
Mixed hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kirsebærreje (Caridina denticulata)
Sporefrøer (Hymenochirus sp.)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen ’red devil’)
Zebra snegl (Neritina gagates)
Orange dværg krebs (Cambarellus patzcuarensis)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
20/2
Sort sværddrage (Xiphophorus helleri)
Rød sværddrage (Xiphophorus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Blå wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Sunset neon platy (Xiphophorus maculatus)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Sølv sejlfinne molly (Poecilia latipinna
Dværg gurami hanner (Trichogaster lalius)
Tiger barbe (Puntigrus tetrazona)
Gibbiceps (Pterygoplichthys gibbiceps)
Rachovii killi (Nothobranchius rachovii)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus siamensis)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Double red kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ’double red’)
Blå sommerfuglecichlide (Microgeophagus ramirezi ‘blue’)
Nøglehuls cichlide (Cleithracara maronii)
Rundhovedet cichlide (Laetecara curviceps)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Mixed hanner (Betta splendens)
Mixed halfmoon hanner (Betta splendens)
Dumbo ear hanner (Betta splendens)
Mixed crowntail hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (Caridina multidentata)
Orange dværg reje (Caridina lanceolata)
Klippe reje (Atyopsis moluccensis)
12/2
Rødhalet kuglefisk (carinotetraodon irrubesco)
Dværg blyantfisk (copella callolepis)
Kejser Goby (hypseleotris compressa)
Blødende hjerte tetra (hyphessobrycon socolofi)
Snow white guppy hanner (poecilia reticulata)
Panda smerling (yaoshania pachychilus)
Kileplet (trigonostigma heteromorpha)
Moliwe cichlide (pelvicachromis taeniatus moliwe)
Rød neontetra (cheirodon axelrodi)
Almindelig neon (paracheirodon innesi)
Kobber pansermalle (corydoras aenus)
Amazon sugemalle (pterygoplichthys joselimaianus)
Dværg gurami (trichogaster lalius)
Marmor moræne ål (gymnothorax tile)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Borelli dværg cichlide (apistogramma borellii)
nijsseni dværg cichlide (Apistogramma nijsseni)
Rødstribet dværg cichlide (apistogramma hongsloi)
Trestribet dværg cichlide (apistogramma trifasciatum)
Højhovedet jordspiser (geophagus altifrons)
Rød Juwel cichlide (hemichromis lifalili)
Flag cichlide (mesonauta festivus)
Kribensis (pelvicachromis pulcher)
Lobe dværgcichlide (pelvicachromis taeniatus lobe)
Torpedo cichlide (taenicara candidi)
Nigeria cichlide (pelvicachromis taeniatus Nigeria)
Flower horn (vieja synspilum x heros severus)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Sardin cichlide (cyprichromis leptosoma)
Kampfisk:
Blandet kampfiskehunner (Betta splendens)
6/2
Dværg gurami hun (trichogaster lalius)
Slangeskins barbe (desmopuntius rhomboocellatus)
Thai glasmalle (kryptopterus bicirrhis)
Serpae tetra (hyphessobrycon eques)
Glødelys tetra (hemigrammus erythrozonus)
Rød/ sort tuxedo platy (xiphophorus maculatus)
Panda pansermalle (corydoras panda)
Rød neon XL (paracheirodon axelrodi)
Blå neon (paracheirodon simulans)
Sølv halvnæb (dermogenys pusilla)
Elefantfisk (gnathonemus petersii)
Mix guppy hanner (poecilia reticulata)
Moscow green guppy hanner (poecilia reticulata)
Mix guppy hunner (poecilia reticulata)
Mix slangeskins guppy hanner (poecilia reticulata)
LDA031 Panaqolus albomaculatus
Langfinnet hvid skybjerg (tanichthys albonubes)
8-tals kuglefisk (dichtomyctere ocellatus)
Hjersens killi (aphyosemion hjersseni)
Guldstribet pansermalle (corydoras aeneus ‘gold stripe’)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Fire red dværgcichlide (apistogramma agassizi ’fire red’)
Sommerfuglecichlide (microgeophagus ramirezi)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Mixed dragon hanner (betta splendens)
Mixed hanner (betta splendens)
Double tail hanner (betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (caridina multidentata)
Rød kirsebær reje (neocaridina davidi ’cherry red’)
Klippe reje (Atyopsis moluccensis)
29/1
Rød Dario (Dario dario)
Habrosus pansermalle (corydoras habrosus)
Dværg pansermalle (corydoras hastatus)
Kobber pansermalle (corydoras aeneus)
Endlers guppy (poecilia wingei)
L018(Baryancistrus xanthellus)
L168(Dekeyseria brechyura)
Axelrodi danio (sundadanio axelrodi)
Tiger barbe (puntigrus tetrazona)
Skivekarpelaks (metynnis maculatus)
Rød neon wagtail platy (xiphophorus maculatus)
Indianer platy (xiphophorus variatus)
Orange ballon molly (poecilia sphenops)
Hvid ballon molly (poecilia sphenops)
Gul sphenops (poecilia sphenops)
Tyklæbet gurami (trichogaster labiosa)
Sort tetra (gymnocorymbus ternetzi)
Plettet algeæder (crossocheilus reticulatus)
Siamesisk algeæder (gyrinocheilus aymonieri)
Honning gurami (trichogaster chuna)
Brigittas dværg rasbora (boraras brigittae)
Smarag pansermalle (corydoras splendens)
Rød djævel scalare (pterophyllum scalare red devil)
Lille mundruger (pseudocrenilabrus multicolor)
Sprøjtekarpelaks (copella arnoldi)
Rød piratfisk (serrasalmus nattereri)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Almindelig kampfiskehanner (Betta splendens)
Half moon hanner (Betta splendens)
Crown tail hanner (Betta splendens)
Dragon hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majs snegl (Neripton)
Rød krabbe (pseudosesarma moeshi)
Rød kirsebær reje (neocaridina davidi)
Orange dværg reje (caridina lanceolate)
Lilla vampyr krabbe (geosesarma dennerle vampire purple)
Rød vampyr krabbe (geosesarma hagen red devil)
23/1 Discus sending fra Stendker
Størrelser:
6-7 Cm
Brilliant turkis discus
Rød turkis discus
Pigeon blod discus
Marlboro rød discus
Kobolt blå discus
Blue diamond discus
Blå snake skin discus
10-12 Cm
Brilliant turkis discus
Pigeon blood discus
Marlboro red discus
23/1
Normans lampeøje (poropanchax normani)
Rubin tetra (axelrodia riesei)
Smaragd pansermalle (corydoras splendens)
Stribet øksefisk (carnegiella strigata fasciata)
Dværg øksefisk (carnegiella marthae)
Blå Neonfisk (paracheirodon simulans)
Blandet guppy hanner (poecilia reticulata)
Blandet guppy hunner (poecilia reticulata)
Dumbo ear guppy hanner (poecilia reticulata)
Sommer fuglefisk (pantodon buchholzi)
Hestehoved smerling (acanthocobitis botia)
Cosby gurami (Trichogaster trichopterus cosby)
Guld gurami (Trichogaster trichopterus gold)
Rød koral platy (xiphophorus maculatus coral)
Sunset variatus platy (Xiphophorus variatus sunset)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Marmor scalare (pterophyllum scalare marble)
Rød platy (xiphophorus maculatus)
Sort/gule sphenops (poecilia sphenops gold black)
Rød neonfisk (paracheirodon axelrodi)
Sort tetra (gymnocorymbus ternetzi)
hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Kejsertetra (nematobrycon palmeri)
Kongetetra (Inpaichthys kerri)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Macmasteri dværgcichlide (Apistogramma macmasteri)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Crabro (Pseudotropheus crabro)
Demasons cichlide (pseudotropheus demasoni)
Seksstribet cichlide (lamprologus sexfaciatus)
15/1
Stribet Smerling (Botia striata)
Humblebi Goby (brachygobius doriae)
Rød Neonfisk XL (paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk 3 cm (paracheirodon innesi)
Glasmaller (kryptopterus bicirrhis)
Endlers guppy lazer tail (poecilia wingei)
Rød scarlet endlers guppy (poecilia wingei)
Afrikansk stribet barbe(enteromius fasciolatus)
Grøn finnesuger (sewellia lineolata)
Koi scalare (pterophyllum scalare)
Almindelig scalare (pterophyllum scalare)
Gunthers kili (Nothobrancius Guentheri)
Streg Barbe (barbus titteya)
Zebra fisk(brachydanio frankei)
Hvidfinnet rosentetra (hyphessobrycon bentosi)
Perle Gurami (trichopodus leeri)
Smoking tetra (moenkhausia sanctaefilomenae)
Hvid skybjerg (tanichthys albonubes)
Klovne kili (epiplatys annulatus)
Blå platy (xiphophorus maculatus)
Sort molly (poecilia sphenops)
Almindelig Dværg gurami (trichogaster lalius)
Rød dværg gurami (trichogaster lalius)
Honning gurami (trichogaster chuna)
Slangeskins barbe (desmopuntius rhomboocellatus)
Sterba pansermaller (Corydoras Sterbai)
Galaxy rasbora (microrasbora galaxy)
Klovn botia/pragt smerling (Botia macracanthus)
Dværg neon regnbuefisk (melanotaenia praecox)
Gaffelhalet regnbuefisk (popondetta furcata)
Parkinsons regnbuefisk (Melanotaenia parkinsoni)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Rødstrubet cichlide (Cichlasoma meeki)
Zebracichlide (Cichlasoma nigrofascitum)
Rødkilet heros (Heros sp. Rotkeil)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kasanga tropheus (tropheus moorii kasanga)
tropheus duboisi (tropheus duboisi)
Cylindrisk cichlide (Lamprologus cylindricus)
Kampfisk:
Diverse kampfiske hunner (Betta Splendens)
Crowntail hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majs snegl (Neripteron)
Rød kirsebær reje (neocaridina denticulata)
Kanin Snegl (Tylomelania)
Rød krebs (Cherax splendens)
Blå krebs (Cherax splendens)
Lilla vampyr krabbe (Geosesarma dennerle ’vampire purple’)
Rød vampyr krabbe (Geosesarma hagen ’red devil’)
8/1
Almindelig kuhli ål (pangio kuhlii)
Pragt Smerling/klovne botia (chromobotia macracanthus)
Humblebi gobi (brachygobius doriae)
Dværg pansermalle(corydoras pygmaeus)
Rød plettet finnesuger (erromyzon kalotaenia)
Snow white guppy hanner (poecilia reticulata)
Blandet guppy hanner (poecilia reticulata)
Moscow green guppy hanner (poecilia reticulata)
Blandet guppy hunner (poecilia reticulata)
Flamengo rød guppy hanner (poecilia reticulata)
Dantum scalare (Pterophyllum scalare)
Amazon scalare (Pterophyllum scalare ’amazon’)
Sort scalare (Pterophyllum scalare ‘black’)
Afrikansk blå kæmpe reje (atya gabonensis)
Neon wagtail sværddrage (xiphophorus helleri)
Grøn wagtail sværddrage (xiphophorus helleri)
Neon wagtail platy(xiphophorus maculatus)
Sunset moon platy (xiphophorus maculatus)
Sejlfinnemollyer (poecilia latipinna)
Dværg gurami (trichogaster lalius)
Dværg gurami hunner (trichogaster lalius)
Purpur barbe (pethia nigrofasciata)
Balahaj (balantiocheilos melanopterus)
Grøn plettet kuglefisk (tetraodon nigroviridis)
Hvid skybjerg (tanichthys albonubes)
Dværg rasbora (boraras maculatus)
Senegal bichir (polypterus senegalus)
Sort knivfisk (apteronotus albifrons)
Rachovii killi (Nothobranchus rachovii)
Regnbue-dværgdanio (Microrasbora erythromicon)
Kileplet barbe (Trigonostigma heteromorpha)
Galaxy danio (Microrasbora galaxy)
Siamesisk algeæder (crossocheilus siamensis)
Dværg tandkarpe (Heterandria formosa)
Blå makropode (Macopodus percularis blue)
Albino kobber pansermalle (Corydoras paleatus albino)
Sort Venezuela pansermalle (Corydoas aeneus black Venezuela)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Blå acara (Aequidens pulcher)
Orange kakadue dværg cichlide (Apistogramma cacatuoides orange)
Nicaragua cichlide (Cichlasoma nicaraguensis)
Elektrisk blå sommerfugle cichlide (Mikrogeophagus ramirezi ’electric blue’)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Kampfisk:
Alimdelige kampfiske hanner (Betta Splendens)
Halfmoon Kampfiske hanner (Betta Splendens)
Cowntail Kampfiske hanner (Betta Splendens)
Lyrehale kampfiskehanner (Betta Splendens)
Half moon jumbo ear hanner (Betta Splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Armano reje (Caridinia Multidentata)
Rød kirsebær reje (Neocaridina davidi)
Orange kirsebær reje (caridina lanceolate)
Blue diamond rejer (Caridina blue diamond)
20/12
Diamant Neonfisk (paracheirodon innesi diamond)
Almindelig Neonfisk flere størrelser (paracheirodon innesi)
Rød Neonfisk (paracheirodon axelrodi)
Hvidfinnet rosentetra (hyphessobrycon bentosi)
Rød djævle scalare (pterophyllum scalare)
Elegant pansermalle (corydoras elegans)
Marmor scalare (pterophyllum scalare)¨
Thai glasmalle (kryptopterus bicirrhis)
Div Guppy hunner (poecilia reticulata)
Div Guppy hanner (poecilia reticulata)
Dumbo ear guppy hanner (poecilia reticulata)
Snakeskin guppy hanner (poecilia reticulata)
Tiger endlers guppyer (Poecilia Wingei)
Blå Japan endlers guppy (Poecilia Wingei)
Pictus malle (pimelodus pictus)
Boesemans regnbuefisk (Melanotaenia boesemani)
Guld-Neon barbe (puntius sachsii)
Sølv Ballon molly (poecilia sphenops)
Prikkede ballon molly (poecilia sphenops)
Dværg Gurami (trichogaster lalius)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Agassizii double red (apistogramma agassizii double red)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Gylden Lab Malawi (labidochromis caeruleus)
Kampfisk:
Half-moon Kampfiske hunner (Betta Splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværg krebs (cambarellus patzcuarensis)
Rød Krabbe (pseudosesarma moeshi)
Zebra Snegle (neritina gagates)
Amano reje/Algereje (caridina multidentata)
Rød kirsebæreje (neocaridina davidi)
Klippereje (atyopsis moluccensis)
11/12
Marmorøksefisk (Carnegiella strigata)
Habrosus pansermalle (Habrosus corydoras)
Kysse Gurami (Helostoma temminckii)
Green moscow guppy (Poecilia reticulata)
Hoppes dværgsugemalle (Otocinclus hoppei)
Stribet dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Almindelig dværgsugemalle (Ototcinclus affinis)
Alm. Sugemalle (Ancistrus sp.)
Regnbue algeæder (Garra flavatra)
Dværg kuglefisk(Carinotetraodon travancoricus)
Sort majssnegl (Neripteron sp)
Zebra snegle (Neritina zebra)
Blå Gurami(Trichogaster trichopterus)
Gylden Gurami (Trichogaster trichopterus)
Rød Platy (Xiphophorus maculatus)
Tuxedo platy (Xiphophorus maculatus)
Orange ballon molly (Xoecilia sphenops)
Sort fantom tetra (Hyphessobrycon megalopterus)
Kæmpe danio (Devario aequipinnatus)
Rød komet platy (Xiphophorus maculatus)
Rødfinnet tetra (Hyphessobrycon columbianus)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Dværgrasbora (Boraras maculatus)
Rød Dario(Dario Dario)
Kejser Slangehovedfisk (Channa marulioides)
Pulchra Slangehovedfisk (Channa pulchra)
Klovnekili (Epiplatys annulatus)
Hjerssens killi (Aphyosemion australe)
Rachovii killi (Nothobranchius rachovii)
Zebra fisk (Danio Rerio)
Fembåndsbarbe (Barbus pentazona)
Titteyabarbe (Barbus titteya)
Kuhli ål (Pangio kuhli)
Costello tetra (Hemmigramus hyanuary)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Oscar cichlide (Astronotus ocellatus)
Borells dværgcichlide (Apistogramma borelli)
Orange kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides orange)
Hongsloi dværgcichlide (Apiatogramma hongsloi)
Opal dværgcichlide (Apistogramma sp. Opal)
Trestribet dværgcichlide (Apistogramma Trifasciata)
Amazone scalare (Pterophyllum scalare amazon)
Marble scalare (Pterophyllum scalare marble)
Blå scalare (Pterophyllum scalare blue)
Sommerfuglecichlide (Microgeophagus ramirezi)
‘Electric blue’ sommerfuglecichlide (Microgeophagus ramirezi ‘Electric blue’)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Blå ahli (Haplochromis jacksoni/ahli)
Gul leleupi (Lamprologus Leleupi)
Demasons cichlide (Pseudotropheus demasoni)
Kampfisk:
Kampfiske hanner (Betta Splendens)
Crowntail hanner (Betta Splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Armano rejer (Caridina multidentata)
Rød kirsebærreje (Neocaridinia davidi)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen ’red devil’)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
27/11
Adonis malle (Acanthicus adonis)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Rubin tetra (Axelrodia riesei)
Blandet guppy hanner (poecilia reticulata)
Plettet grøn kuglefisk (dichotomyctere nigroviridis)
Dværg kuglefisk (carinotetraodon travancoricus)
Perle gurami (trichogaster leeri)
Cosby gurami (trichogaster trichopterus cosby)
Pragt barbe (pethia conchonius)
Sunet wagtail platy (xiphophorus maculatus)nh
Sort molly (Poecilia sphenops)
Gul molly (Poecilia sphenops)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Dværg gurami hunner (trichogaster lalius)
Port hoblo malle(megalechis thoracata)
Gylden panchax (aplocheilus panchax)
Guld scalare (Pterophyllum scalare ’gold’)
Platinum scalare (Pterophyllum scalare ‘platinum’)
‘Red Devil’ scalare (Pterophyllum scalare ‘red devil’)
Kileplet barbe (Trigonostigma heteromorpha)
Espei rasboras (Trigonostigma espei)
Eques pansermalle (Corydoras eques)
Gold stripe pansermalle (Corydoras aeneus ‘Peru gold stripe’)
Rød neon tretra (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Whitefin rosentetra (hyphessobrycon bentosi rosaceus white-fin)
Diamant tetra (Moenkhausia pittieri)
Dværg acara (Nannacara anomala)
Lille mundruger (Pseudocrenilabus multicolor)
Sommerfugle goodeide (Ameca splendes)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Boliviansk sommerfuglecichlide (mikrogeophagus altispinosus)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Rødtoppet hongi (Labidochromis hongi red top)
Red dragon fire fish (Alunocara sp. red dragon)
Mangestribet sneglehuscichlide (Neolamprologus multifasciatus)
Kampfisk:
Dragon kampfisk hanner (Betta splendens)
Almindelige kampfiske hanner (Betta splendens)
Crowntail hanner (Betta splendens)
Black Smoke crowntail hanner (Betta splendens)
Half moon hanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (caridina multidentata)
Rød kirsebær reje (neocaridina davidi)
Orange mandarin reje (neocaridina lanceolate)
Blue diamond reje (Caridina blue diamond)
20/11
Talende Malle/Plettet tornmalle (agamyxis pectinifrons)
Net smerling (botia lohachata)
Stribet Smerling (botia striata)
Marmor øksefisk (carnegiella strigata strigata)
Blå Neonfisk (paracheirodon simulans)
Guld honing gurami (trichogaster chuna)
Blå dværg gurami (trichogaster lalius)
Rød dværg gurami (trichogaster lalius)
Almindelig dværg gurami (trichogaster lalius)
Venezuela Pansermalle (corydoras aeneus)
Habrosus Pansermalle (corydoras habrosus)
L028 (hypancistrus l028)
Blandet guppyer (poecilia reticulata)
Blandet guppyer (poecilia reticulata)
Dumboear guppy hanner (poecilia reticulata)
L018/goldnugget sugemalle (Baryancistrus xanthellus)
Armeret chokolademalle (platydoras costatus)
Kampfisk:
Plakat kampfisk hunner (betta splendens)
13/11
Adonis malle (Acanthicus adonis)
Almindelig kuhliål (pangio kuhlii)
Colombiansk hajmalle (ariopsis seemanni)
Blå dværgslangehovedfisk (Channa andrao)
habrosus pansermalle (corydoras habrosus)
Dværg pansermalle (corydoras pygmaeus)
Sterbai pansermalle (Corydoras sterbai)
Nanus pansermalle (Corydoras nanus)
Adolfo pansermalle (Corydoras adolfoi)
Sølv halvnæb (dermogenys pusilla)
Rachovii Kili (nothobranchius rachovii)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Blå konge tetra (Inpaichthys kerri)
Dværg Cichlider og andre Mellem/Sydamerikanske cichlider:
Rundhovedet cichlide (laetacara curviceps)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Lithobates Malawi cichlide (otopharynx lithobates)
Electra cichlide (placidochromis electra)
Blågrå mbuna-cichlide (melanochromis johanni)
Rød zebra cichlide (pseudotropheus zebra red)
Maingano cichlide (melanochromis maingano)
Kampfisk:
Padder, krebs- og bløddyr:
Afrikansk kæmpereje/ Afrikansk viftereje (atya gabon)
Amano reje/algereje (caridina japonica)
8/11
Rød Dario(Dario dario)
Pygmæ pansermalle (Corydoras pygmaeus)
Almindelig øksefisk (Gasteropelecus sternicla)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Thai glasmalle (Kryptopterus bicirrhis)
Guppy hunner blandet (Poecilia reticulata)
Sejlfinne molly (Poecilia latipinna)
Orange ballon molly (Poecilia sphenops)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Blå wagtail platy (Xiphophorus maculatus
Rød wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Rød komet platy (Xiphophorus maculatus)
Indianer platy (xiphophorus variatus)
”Koi” Sværddrage (Xiphophorus helleri)
Påfugle goby (Tateurndina ocellicauda)
Dværg kuglefisk (Carinotetraodon travancoricus)
Rød Djævel Scalare(Pterophyllum scalare)
Rød Neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Rød Neonfisk stor (Paracheirodon axelrodi)
Rødnæse Tetra (Hemigrammus rhodostomus)
Falsk Skråsvømmer (Thayeria boehlkei)
Hvidfinnet Rosentetra (Hyphessobrycon bentosi rosaceus)
Rødfinnet tetra (Hyphessobrycon columbianus)
Tigerbarbe (Puntius tetrazona)
Pardalis sugemalle (Pterygoplichthys pardalis)
Blå koral dværg gurami (Trichogaster lalius)
Almindelig skråsvømmer (Nannostomus eques)
Siamesisk algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Ø-barbe(Oliotius oligolepis)
Rødstribet sumosmerling (Schistura cf. Balteata)
Pygmæ gurami (Trichopsis pumila)
Smoking tetra (moenkhausia sanctaefilomenae)
Hjerssens killi (Aphyosemion hjersseni)
Guldstribet pansermalle (Corydoras aenus ’Gold Stripe’)
Dværg Cichlider og andre mellem/sydamerikanske cichlider:
Nijssens Dværg Cichlide (Apistogramma nijsseni)
Orange Kakadue Cichlide (Apistogramma cacatuoides)
Orange Kakadue ’Double Red’ Cichlide (Apistogramma cacatuoides ’Double Red’)
Fire Red Dværg Cichlide (Apistogramma agassizi ‘Fire Red’)
Blå Sommerfugle Cichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig Sommerfugle Cichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Gul sommerfugle Cichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Rødstrubet cichlide (Thorichthys meeki)
Texas cichlide (Herichthys carpintis)
Rød Rundhovedet Cichlide (Laetacara dorsigera)
Malawi og Tanganyika cichlider:
Rød zebra cichlide (Pseudotropheus zebra red)
”Gul Nacatenga” Crabro cichlide (Pseudotropheus crabro)
Demasons cichlide (Pseudotropheus demasoni)
Blå Copa cichlide (Copdichromis Azureus)
Blågrå Mbuna-cichlide (Melanochromis johanni)
Aflang Mbuna-cichlide (Pseudotropheus elongatus)
Gulhalet acei ciclide (Pseudotropheus acei)
Kampfisk:
Halfmoon Kampfisk hanner (Betta Splendens)
Halfmoon Kampfisk hunner (Betta Splendens)
Dragon kampfiske hanner (Betta Splendens)
Almindelige kampfiske hanner (Betta Splendens)
Crowntail kampfiskehanner (Betta Splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majsnegl (Neripteron sp)
Dværgsporefrø (Xenopus laevis)
Lilla vampyr krabbe (Geosesarma dennerle ’vampire purple’)
30/10
Almindelig dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
’Snowball’ malle (L142 Baryancistrus sp.)
‘Orinoco Angel’ malle (L201 hypancistrus sp)
Rød grenmalle (L010A Rineloricaria)
Dværg kuglefisk (Carinotetraodon travancoricus)
Plettet grøn kuglefisk (Dichotomyctere nigroviridis)
Skakbræt cichlide (Dicrossus filamentosus)
Gul laser tail endlers guppy (Poecilia wingei)
Japan blue endlers guppy (Poecilia wingei)
Endlers guppy (Poecilia wingei)
Rød scarlet endlers guppy (Poecilia wingei)
Snow white guppyhanner (Poecilia reticulata)
Sort molly/sphenops (Poecilia sphenops)
Ember tetra (Hyphessobrycon amandae)
Dværg regnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Dennison barbe (Puntius denisonii)
Congo tetra (Phenacogrammus interruptus)
Duboisi (tropheus duboisi)
Kampfisk:
Crowntail hanner (Betta splendens)
Almindelig kampfisk (Betta splendens)
Dumbu ear kampfisk (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Blue dreamreje (Neocaridina heteropoda)
Blå- og rødekrebs (Cherax species)
24/10
Sort kuhliål (pangio oblonga)
Normans lampeøje (poropanchax normani)
Pragt smerling (chromobotia macracanthus)
Stribet smerling (botia striata)
Sølv halvnæb (dermogenys pusillus)
Endlers goppy (poecilia wingei)
Mix hanner og hun guppyer (poecilia reticulata)
Guppy hanner turkis moscow (poecilia reticulata)
Rød scarlet endlers guppy (poecilia wingei)
Tiger endlers guppy (poecilia wingei)
Blå øjet regnbuefisk (pseudomugil ivantsoffi)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Marmor scalare (Pterophyllum scalare)
Alm. Scalare small og medium (Pterophyllum scalare)
Rød djævel scalare (Pterophyllum scalare)
Blå danio (danio albolineatus)
Zebrafisk (brachydanio rerio)
Rød gurami (trichogaster trichopterus gold red)
Sort pansermalle (Corydoras Schultzei)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Sterbai pansermalle (Corydoras sterbai)
Gold laser pansermalle (Corydoras aenus gold stripe)
Titteya barbe (Barbus titteya)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Diamant neon (Paracheirodon innesi ‘Diamant)
Thomas’ dværgcichlide (Pelmatochromis thomasi)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Rød juwel cichlide (hemichromis lifalili)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Padder, krebs- og bløddyr:
Platin dværgsporefrø (hymenochirus boettgeri)
Sort majssnegl(neripteron sp.)
Lilla vampyr krabbe (geosesarma dennerle (vampire purple))
Vampyrkrabbe (geosesarma dennerle (red devil)
17/10
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Indianer platy (Xiphophorus variatus)
Dværggurami rød neon (Trichogaster lalius)
Venustus (Nimbochomis venustus)
Crabo (Pseudotropheus crabo)
Golden (Labidochromis caeruleus)
Rød danio (Danio choprae)
Grøn tigerbarbe (Puntius tetrazona)
Gibbiceps sugemalle (Pterygoplichthys gibbiceps)
Sejlfinne molly (Poecillia latipinna)
Sølv ballonmolly (Poecillia sphenops)
Guld ballonmolly (Poecillia sphenops)
Brigitas pygmæ rasbora (Boraras brigittae)
Kyssegurami (Helostoma temminckii)
Guppy han mix (Poecillia restriculatus)
L168 sugemalle (Dekeyseria brachyuran)
Saksehale (Rasbora trilineata)
Dværg blyantfisk (Nannostomus marginatus)
Kampfisk:
Crowntail mix (Betta splendens)
Crowntail sort (Betta splendens)
Alm. Mix (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (Caradina multidentata)
Kirsebærreje (Neocaradina davidi)
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Dværgfrø (Hymenochirus boetgeri)
3/10
Adonismalle (Acanthicus adonis)
Kuhli ål (Pangio kuhlii)
Guppy hunner (Poecilia reticulata)
Slangeskins guppy hanner (Poecilia reticulata)
Sunset wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Almindelig dværggurami (Trichogaster lalius)
Stribet smerling (Botia striata)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus siamensis)
Bue Pansermalle (Corydora arcuatus)
Axelrodi pansermalle (Corydora axelrodi)
Smaragdpansermalle (Corydoras brochis splendens)
Div pansermalle (Corydoras loxozonus)
Div pansermalle (Corydoras melini)
Meta pansermalle (Corydoras matae)
Marmor øksefisk (Carnegiella strigata)
Smuk gumminæse (Chaetostoma Formosa)
Plettet gumminæse (Chaetostoma milesi)
L128 hemiancistrus (L128 hemiancistrus)
Blå s Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Albino antennemalle (Ancistrus)
Rød agassizii (Apistogramma agassizii)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Kampfisk:
Betta coccina (Betta coccina)
Crowntail hanner (Betta Splendens)
Halfmoon hanner (Betta splendens)
Halfmoon hunner ( Betta Splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majs snegl (Neripteron)
Amano reje/Alge reje (Caridina multidentata)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Mandarinreje (Caridina lanceolata)
Blue dream reje (Neocaridina denticulata)
25/9
Trestribet dværgcichlide (Apistogramma trifasciatum)
Orange kakaduecichlide (Apistogramma cacatuoides)
Borells dværgchiclide (Apistogramma borellii)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Rachows killi (Nothobranchius rachovii)
Rubinbarbe (Puntius odessa)
Dværgsmerling (Botia sidthimunki)
Kæmpe Danio (Danio aequipinnatus)
Geddetandkarpe (Belonesox belizanus)
Snowwhite guppy han (Poecilia reticulata)
Blå japan endlers guppy (poecilia wingei)
L204 (Panaqolus albivermis)
Perlegurami (Trichopodus leerii)
Dværggurami (Trichopodus lalius)
Honninggurami (Trichopodus chuna)
Rød serpae (Hyphessobrycon eques)
Regnbue algeæder (Garra flavatra)
Gylden algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Plettet bundkigger (Chilodus punctatus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Grøn sejlfinnemolly (Poecilia latipinna)
Julies pansermalle (Corydoras julii)
Elliots rødstrubede cichlide (Thorichthys ellioti)
Sardin cichlide (Cyprichromis leptosome)
Øjenbider cichlide (Dimidiochromis compressiceps)
Blågrå mbuna-cichlide (Melanochromis johanni)
Alimdelig scalare small og medium (Pterophyllum scalare amazon)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Marmor scalare (Pterophyllum scalare)
Anomala (nannacara Anomala)
Grøn tigerbarbe (Puntius tetrazona green)
Diamantregnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Sort pansermalle (Corydoras aeneus black venezuela)
Demasons cichlide (Pseudotropheus demasoni)
Rødtoppet Hongi (Labidochromis hongi red top)
“mpanga “ aflang mbuna (Pseudotropheus elongatus mpanga)
Rød kakaduecichlide (Apistogramma cacatuoides)
Sort Calvus perle (Altolamprologus calvus black)
Macmasters dværgcichlide (Apistogramma macmasteri)
Rød nigeria dværg cichlide (Pelvicachromis taeniatus)
Rød Neonfisk (Cheirodon axelrodi)
Rødnæse (Hemigrammus rhodostomus)
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Kampfisk:
Dragon kampfisk hanner (betta splendens)
Kampfiske hanner (betta splendens)
Dumbo ear kampfisk(betta splendens)
Halfmoon kampfisk hanner (betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Sort majssnegl (Neripteron)
Klippe reje (Atyopsis moluccensis)
Orange Dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
18/9
Bredstribet øksefisk(carnegiella strigata fasciata)
Stribet øksefisk(carnegiella strigata strigata)
Guppy hanner(poecilia reticulata)
Guppy Blue moscow (poecilia reticulata)
Guppy hunner (poecilia reticulata)
Red scarlet endlers (poecilia wingei)
Stribet dværgsugemalle (otocinclus vittatus)
Grøn finnesuger(sewellia lineolata)
Plettet grøn kuglefisk (dichotomyctere nigroviridis)
Balahaj (balantiocheilos melanopterus)
Perlegurami(trichopodus leerii)
Blå wagtail platy(xiphophorus maculatus)
Tuxedo platy(xiphophorus maculatus)
Dværg gurami(trichogaster lalius)
Glødelystetra (hemigrammus erythrozonus)
Guld neon barbe (puntius sachsii)
Spøgelses knivfisk (apteronotus albifrons)
Orange ballon molly ( poecilia sphenops)
Sølv ballon molly ( poecilia sphenops)
Guld molly/gul sphenops ( poecilia sphenops)
Smaragd pansermalle (corydoras splendens)
Albino kobber pansermalle(Corydoras aneus)
Panda pansermalle (corydoras panda)
Kampfisk:
Dragon kampfisk(betta splendens)
Kampfisk(betta splendens)
Crowntail(Betta splendens)
Halfmoon(Betta Splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Almindelig Dværg sporefrø(hymenochirus boettgeri)
Platin Dværg sporefrø (hymenochirus boettgeri)
Guld Dværg sporefrø (hymenochirus boettgeri)
Rød krabbe(pseudosesarma moeshi)
Rød kirsebærreje (neocaridina davidi)
11/9
Adonismalle (acanthicus adonis)
Grenmalle (farlowella acus)
Endlers guppy hul laser hale (poecilia wingei)
Panda smerling (Yaoshania pachychilus)
Hvid lab(Labidochromis sp white)
Perlegurami(Trichogaster leeri)
Gurami rød(Trichogaster trichopterus)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Antennemalle (Ancistrus)
Rød neon(Cheirodon axelrodi)
Almindelig neon(Cheirodon innesi)
29/8
Kampfisk:
Almindelig kampfisk (Betta splendens)
’Cambodia’ kampfisk (Betta splendens)
Crowntail kampfisk (Betta splendens)
Dragon kampfisk (Betta splendens)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Akvariefisk:
Hjerssens killi (Aphyosemion australe)
Fire red agassizis dværgcichlide (Apistogramma agassizi)
Double red agassizis dværgcichlide (Apistogramma agassizi)
Red dragon fire fish (Aulonocara sp.)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Rød rundhovedet cichlide (Laetacara dorsigera)
Gylden Malawi-cichlide (Melanochromis auratus)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Kribensis (Pelvicachromis pulcher)
Snow white guppyhanner (Poecilia reticulata)
Red scarlet endlersguppyhanner (Poecilia wingei)
Tiger endlersguppyhanner (Poecilia wingei)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Marmor scalare (Pterophyllum scalare)
Blå scalare (Pterophyllum scalare)
Zebra smoke scalare (Pterophyllum scalare)
Sølv platin scalare (Pterophyllum scalare)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpereje (Atya gabonensis)
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
14/8
Kampfisk:
Mix almindelig kampfiskhanner (Betta splendens)
Akvariefisk:
Borrels dværgcichlide (Apistogramma borelli)
Rød Kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatuoides)
Smaragdpansermalle (Brochis splendens)
Bredstribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Dværg regnbueslangehovedfisk (Channa bleheri)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Electric blue sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Blå neonfisk (Paracheirodon simulans)
Normans lampeøje (Poropanchax normani)
Rød wagtail sværddrager (Xiphophorus helleri)
Berlin sværddrager (Xiphophorus helleri)
Almindelig scalare (Pterophyllum scalare)
Padder, krebs- og bløddyr:
Kæmpe viftereje (Atya gabon)
Blue Velvet dværgreje (Neocaridina sp.)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedam:
Grundling (Gobio gobio)
Blåemde (Leuciscus idus)
Guldsuder (Tinca tinca) 14 cm
8/8
Kampfisk:
Halfmoon (Betta splendens)
Dumbo (Betta splendens)
2-farvet han (Betta splendens)
3-farvet crowntail (Betta splendens)
Double Tail (Betta splendens)
Langfinnet dragon (Betta splendens)
Akvariefisk:
Zebracichlide (Amatitlania nigrofasciata)
Dværgsmerling (Ambastaia sidthimunki)
Kamæleonfisk (Badis badis)
Balahaj (Balantiocheilos melanoptera)
Vinrød kampfisk (Betta coccina)
Dværgøksefisk (Carnegiella marthae)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Siamesisk algeæder (Chrossocheilus oblongus)
Nøglehulscichlide (Cleithracara maronii)
Pygmæpansermalle (Corydoras pygmaeus)
Venezuela pansermalle (Corydoras sp. aff. ‘Venezuela)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Dario (Dario dario)
Gardners killifisk (Fundulopanchax gardneri)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Almindelig algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia preacox)
Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Pictusmalle (Pimelodus pictus)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Snakeskin guppy (Poecilia reticulata)
Mic guppyhanner (Poecilia reticulata)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Mix sejlfinnemolly (Poecilia velifera)
Endlers guppy (Poecilia wingei)
Red scarlet endlers guppy (Poecilia wingei)
Japan blue endlers guppy (Poecilia wingei)
Rød Neon regnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Axelrods blå danio (Sundadanio axelrodi)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Honninggurami (Trichogaster chuna)
Rød dværggurami (Trichogaster lalius)
Blå måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Platindværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Rød kirsebærreje (Neocardina davidi)
Orange dværgreje (Neocaridina lanceolata)
Blå krebs (Procambarus alleni)
Havedam:
Rød komet guldfisk (Carassius auratus) 6 cm
Rød komet guldfisk (Carassius auratus) 10 cm
Guldemde (Leuciscus idus)
23/7
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Rød wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Sunset calico platy (Xiphophorus maculatus)
Indianer platy (Xiphophorus variatus)
Dværggurami han (Trichogaster lalius)
Guldbarbe (Puntius sachsii)
Mix kampfisk han (Betta splendens)
Pragrbarbe (Pethia conchonius)
Kampfisk hun (Betta splendens)
Grøn dværg rasbora (Microdevario kubotai)
Gul koi (Cyprinus carpio)
Hvid koi (Cyprinus carpio)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Salt og peber ballon molly (Poecilia sphenops)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Mandarinreje (Caridina lanceolata)
Rød krabbe (Pseudosesarma moeshi)
Klippereje (Atoyopsis moluccensis)
16/7
Colombiansk hajmalle (Ariopsis seemani)
Rødfinnet kuglefisk (Carinotetraodon irrubesco)
Halvnæb (Dermogenys pusilla)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Glasmalle (Kryptopterus bicirrhis)
Guppy hun mix (Poecilia restriculatus)
Guppy han grøn slangeskin (Poecilia restriculatus)
Blå comet mbuna (Pseudotropheus socolofi)
Blå blå zebra (Pseudotropheus esthera)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Marmor scalare (Pterophyllum scalare)
Guld scalare (Pterophyllum scalare)
Blå sommerfuglecichlide (Microgeophagus ramirezi)
Alm. Sommerfuglecichlide (Microgeophagus ramirezi)
Guld sommerfuglecichlide (Microgephagus ramirezi)
Guppy han mix (Poecilia restriculatus)
Sterbai pansermalle (Corydoras sterbai)
Kobber pansermalle (Corydoras aneus)
Ancistrus sugemalle (Ancistrus sp)
Tiger oskar (Astronotus ocellatus)
Peru altum scalare (Pterophyllum scalare)
Rød djævle scalare (Pterophyllum scalare)
Rød neon (Cheirodon axelrodi)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Diamant tetra (Moenkhausia pittieri)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpereje (Atya gabon)
Sort majsnegl (Neripteron sp)
11/7
Kampfisk:
Trefarvede crowntail (Betta splendens)
Candy Nemo Plakat (Betta splendens)
Halfmoon (Betta splendens)
Double tail (Betta splendens)
2-farvet alm. (Betta splendens)
Dragon (Betta splendens)
Akvariefisk:
Hjersens killifisk (Aphyosemion australe ’Hjerseni’)
Double Red agassizi (Apistogramma agassizi)
Borells dværgcichlide (Apistogramma borelli)
Rubintetra (Axelrodia riesei)
Stribet botia (Botia striata)
Stribet øksefisk (Carnegiella striata striata)
Sprøjtekarpelaks (Copella arnoldi)
Habrosus dværgpansermalle (Corydoras habrosus)
L168 sommerfuglesugemalle (Dekeyseria brachyura)
Rødfinnet tetra (Hyphessobrycon colombianus)
Sort fantom tetra (Hyphessobrycon megalopterus)
Månefisk (Monodactylus argenteus)
Anomala dværgcichlide (Nannacara anomala)
Amerikansk regnbueløje (Notropis chromosus)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Blå neonfisk (Paracheirodon simulans)
Endlersguppypar (Poecilia wingei)
Japan blue endlersguppypar (Poecilia wingei)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Gaffelhalet regnbuefisk (Pseudomugil furcatus)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Blå dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Blå gurami (Trichopodus trichopterus)
Espei kileplet (Triginostigma espei)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Padder, krebs- og bløddyr:
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Havedam:
Græskarpe (Ctenopharyngodon idella)
Guldemde (Leuciscus idus)
26/6
Trefarvet kampfiskhan (Betta splendens)
Crowntailkampfisk (Betta splendens)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Caquetaia myersi (Caquetaia myersi)
Juls pansermalle (Corydoras jullii)
Frontosa (Cyphotilapia frontosa)
Galaxyrasbora (Danio margaritatus)
Kinesisk algespiser (Gyrinocheilus aymonieri)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Dickfelds julidochromis (Julidochromis dickfeldi)
Rød/rød zebra (Maylandia estherae)
Maingano (Melanochromis maingano)
Lille sneglehuscichlide (Neolamprologus brevis)
Daffofil (Neolamprologus sp. ‘Daffodil’)
Dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Dumbo Mosaikguppyhanner (Poecilia reticulata)
Rød guppy (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Guld diamantmolly (Poecilia sphenops)
Salt&Peber ballonmolly (Poecilia velifera)
Demasoni (Pseudotropheus demasoni)
Blå kometcichlide (Pseudotropheus socolofi)
L014 (Scobiancistrus aureatus) S
Guld hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Rød dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Tropheus (Tropheus duboisi)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Viftereje (Atyopsis molucchensis)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)5
Orange dværgreje (Caridina lanceolata)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedam:
Bitterling (Rhodeus ocellatus)
19/6
Thomas dværgcichlide (Anomalochromis thomasi)
Kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ‘Double Red’)
Orange kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ‘Orange’)
Smuk gumminæse (Chaetostoma formosae)
Blehers dværgslangehovedfisk (Channa bleheri)
Albinopansermalle (Corydoras aeneus)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Galaxydanio (Danio margaritatus)
Peters elefantfisk (Gnathonemus petersii)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Blå Ahli (Haplochromis ahli)
Rød fantomtetra (Hyphessobrycon swegelsi)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Elektra fritsvømmer (Placidochromis Elektra)
Grøn Kobraguppyhanner (Poecilia reticulata)
Rød Kobraguppyhanner Poecilia reticulata)
Blå Diamantguppyhanner (Poecilia reticulata)
Rød safirguppyhanner (Poecilia reticulata)
Guldskybjerg (Tanichthys albonubes)
Rød wagtail sværddrager (Xiphophorus helleri)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedam:
Diamantstør (Acipenser gueldenstaedtii)
Guldsterlet (Acipenser ruthenus)
Guldskalle (Scardinius erythropthalmus)
5/6
Akvariefisk:
Nijssens dværgcichlide (Apistogramma nijsseni)
Red Top Lwanda (Aulonacara sp.)
Habrosus pansermalle (Corydoras habrosus)
Dværggeddecichlide (Crenicichla notophthalmus)
Gardners killifisk (Fundolopanchax gardneri)
Dværgtandkarpe (Heterandria formosa)
Gylden Lab (Labidochromis caeruleus)
Red Top Hongi (Labidochromis hongi)
Kinesisk makropode (Macropodus occelatus)
Paradisfisk (Macropodus opercularis)
Maingano (Melanochromis maingano)
Elegant dværgtandkarpe (Neoheterandria elegans)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Rød Nigeria dværgcichlide (Pelvicachromis taeniatus) FLOTTE
Guppyhanner (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Spidshalet makropode (Pseudosphromenus dayi)
Daktari (Pseudotropheus daktari)
Mpanga (Pseudotropheus elongatus)
Salousi (Pseudotropheus salousi)
Chilumba (Pseudotropheus tropheops)
Rød/rød zebra (Pseudotropheus zebra)
Solskinsmalle L014 (Scobinancistrus aureatus)
Chokoladegurami (Sphaerichthys osphromenoides)
Axelrods blå dværgdanio (Sundadanio axelrodi ‘Blue’)
Kampfisk:
Fredelig kampfisk (Betta imbellis)
Padder, krebs- og bløddyr:
Gulddværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
22/5
Rødstribet dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Zebrafisk (Danio rerio)
Sølvhalvnæb (Dermogenys pursilla)
Electric blue sommerfugecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Gylden blyantsfisk (Nannostomus beckfordi)
Almindelig dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Diamantneonfisk (Paracheirodon innesi)
Sort guppyhan (Poecilia reticulata)
King Kobra red guppy (Poecilia reticulata)
German Red Flash guppy (Poecilia reticulata)
Moscow Blue guppy (Poecilia reticulata)
Marmorscalare (Pterophyllum scalare)
Grøn tigerbarbe (Puntius tetrazona)
Rød gurami (Trichopodus trichopterus)
Koisværddrager (Xiphophorus helleri)
Kampfisk:
Doubletailkampfisk (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpeviftereje (Atya gabon)
XL blå kæmpviftereje (Atya gabon)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedam:
Blåemde (Leuciscus idus)
Guldemder (Leuciscus idus)
Guldsuder (Tinca tinca)
Guldskalle (Scardinius erythropthalmus)
16/5
Rød måne platy (Xiphophorus maculatus)
Mickey mouse platy (Xiphophorus maculatus)
Blå danio (Danio albolineatus)
Boliviansk sommerfuglecichlide (Microgeophagus altispinosa)
Plettet algeæder (Crossocheilus restriculatus)
Gylden algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Honning gurami (Trichogaster chuna)
Stribet dværgsmerling (Yunnanilus cruciatus)
Albino bichir (Polyterus senegalus)
Kampfisk (Betta splendens)
Spættet ballon molly (Poecilia sphenops)
Sejlfinne molly (Poecilia latipinna)
Zebra finnesuger (Gastomyzon viriosus)
Kakadue orange dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides)
Gylden Malawi cichlide (Melanochromis auratus)
Alm. Scalare (Pterophyllum scalare)
Sort scalare (Pterophyllum scalare9
Guppy hun (Poecilia restriculata)
Kobber pansermalle ( Corydoras aneus)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Blå scalare (Pterophyllum scalare)
Cosby gurami (Trichogaster trichoterus)
Rød kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatuoides)
Rød djævle scalare (Pterophyllum scalare)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Alm. Neon (Paracheirodon innesi)
Kongotetra (Phenacogrammus interruptus)
Kampfisk hun (Betta splendens)
Andrao slangehovedfisk (Channa andrao)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Elefantfisk (Gnathonemus petersii)
Rød serpae (Hyphessobrycon eques)
Sugemalle L.75 (Peckoltia sabaji)
Glasmalle (Kryptopterus bichirrhis)
Japan blå endlers guppy (Poecilia wingei)
Sugemalle L.114 (Pseudacanthicus cf leopardus)
Grøn finnesuger (Sewellia lineolate)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (Caradina multidentata)
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Sort majsnegl (Neripteron sp)
Dværgfrø (Hymenochirus boetgeri)
Reje blue velvet (Caradina heteropoda)
10/5
Hjerssens killi (Aphyosemion australe ’Hjersseni’)
Tigeroskar (Astronotus ocellatus)
L239 (Baryancistrus beggini)
Brigittes rasbora (Boraras brigittae)
Stribet smerling (Botia striata)
Humlebigoby (Brachygobius doriae)
Rødøjet kuglefisk (Carinotetraodon irrubesco)
Bredstribet øksefisk (Carnegiella striata fasciata)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
Rødstrubet killifisk (Epiplatys dageti)
Sølvøksefisk (Gasteropelecus sternicla)
Rød brasiliensisjordspiser (Geophagus brasiliensis)
Rød regnbuefisk (Glossolepis incisus)
Rødstrubet dværgcichlide (Laetacara dorsigera)
Jaguarmalle (Liosomadoras oncinus)
Boesmans regnbuefisk (Melanotaenia boesmani)
Rødstribet ildål (Mastacembelus erythrotaenia)
Rubinbarne (Pethia nigrofasciata)
Endlersguppypar (Poecilia wingei)
Rød endlersguppypar (Poecilia wingei)
Tigerendlersguppypar (Poecilia wingei)
Normans lampeøje (Poropanchax normani)
Guldhonninggurami (Trichogaster chuna)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Blå dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Perlegurami (Trichopodus leerii)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Blue wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Kampfisk:
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Mix halfmoonkampfiskhanner (Betta splendens)
Rød crowntailkampfiskhanner (Betta splendens)
Blå crowntailkampfiskhanner (Betta splendens)
Trefarvet kampfiskhanner (Betta splendens)
Padder, krebs- og bløddyr:
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Blå krebs (Procambarus alleni)
Havedam:
Græskarpe (Ctenopharyngodon idella)
26/4
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Fire Red agassizi (Apistogramma agassizi ’Fire red’)
Blåøjet cichlide (Cryptoheros sajica)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Kongetetra (Inpaichthys kerri)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Blue Diamond guppy (Poecilia reticulata)
Moscow blue guppypar (Poecilia reticulata)
Rød djævlescalare (Pterophyllum scalare)
Rødstribet/Denisons barbe (Sahyadria denisonii)
Rød gurami (Trichopodus trichopterus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Havedam:
Diamantstør (Acipenser gueldenstaedtii)
17/4
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Trefarvet crowntailkampfisk (Betta splendens)
Dobbelthale kampfisk (Betta splendens)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Blå dværgslangehovedfisk (Channa andrao)
Pragtsmerling (Chromobotia macracantha)
Skakbrætcichlide (Crenicichla filamentosa)
Grenmalle (Farlowella acus)
Peters elefantfisk (Gnathonemus petersii)
Brakvandsmuræne (Gymnothorax tile)
Colombiansk zebramalle (Hypancistrus debilittera)
Sejlfinnemollyer (Poecilia veliera)
Orange ballonmolly (Poecilia veliera)
Salt&peber ballonmolly (Poecilia veliera)
Axelrods blå danio (Sundadanio axelrodi ‘Blue’)
Sejlfinnesynodontis (Synodontis eupterus)
Stribet gurami (Trichogaster fasciata)
Guldgurami (Trichopodus trichopterus)
Sort sværddrager (Xiphophorus helleri)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis molucchensis)
Amanoreje (Caridina japonica)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
7/4
Gumminæse (Chaetostoma sp. L187A)
Plettet slangehovedfisk (Channa punctata)
Zebrafisk (Danio rerio)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Sort neontetra (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
Sort fantomtetra (Hyphessobrycon megaloptera)
Sunsetguppyhunner (Poecilia reticulata)
Tuxedoguppyhunner m. plettet hale (Poecilia reticulata)
Snakeskin Cobraguppyhanner (Poecilia reticulata)
Sort molly/sphenops (Poecilia sphenops)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Guldbarbe (Puntius sachsii)
Sky Blue dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Perlegurami (Trichopodus leerii)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Blå måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Flerfarvet indianerplaty (Xiphophorus variatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis molucchensis)
Afrikansk dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
29/3
Australe killifisk (Aphyosemion australe)
Orange kakaduecichlide (Apistogramma cacatouides)
Rubintetra (Axelrodia riesi)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Halfmoon kampfiskhanner (Betta splendens)
Crowntailkampfisk (Betta splendens)
Brigittes rasbora (Boraras brigittae)
Plettet bundkigger (Chilodus punctatus)
Pygmæpansermalle (Corydoras pygmaeus)
Stribet pansermalle (Corydoras zygatus)
Stjernehimmelkilli (Hypsolebias magnificus)
Dario (Dario dario)
Regnbuealgeæder (Garra flavatra)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Rød serpae (Hyphessobrycon eques)
Rød fantomtetra (Hyphessobrycon swegelsi)
Werners regnbuefisk (Iritherina werneri)
Månefisk (Monodactylus argenteus)
Kuhliiål (Pangio kuhlii)
Dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Thomas’ dværgcichlide (Pelmatochromis thomasi)
Rød/lilla guppyhanner (Poecilia reticulata)
Turkiseguppyhanner (Poecilia reticulata)
Sølvballonmolly (Poecilia velifera)
Gertruds regnbuefisk (Pseudomugil gertrudae)
Dværg knurrende gurami (Trichopsis pumila)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina japonica)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Rød kirsebærreje (Neocaridina sp.)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Zebrasnegl (Neritina sp.)
20/3
Adonismalle (Acanthicus adonis)
Rødbuget tetra (Aphyocharax rathbuni)
Black Ghost knivfisk (Apteronotus albifrons)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Stribet smerling (Botia striata)
Smaragdpansermalle (Brochis splendens)
Rød guldfisk (Carassius auratus)
Rød og sort guldfisk (Carassius auratus)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon javancoricus)
Dværgøksefisk (Carnegiella marthae)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
Sølvhalvnæb (Dermogenys pursillus)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Grenmalle (Farlowella acus)
Glødelystetra (Hemigrammus erythrozona)
Colombiansk zebramalle L129 (Hypancistrus debilittera)
L201 (Hypancistrus inspector)
Perleancistrus L404 (Hypancistrus margaritatus)
L411 (Hypancistrus sp. 411)
Amapatetra (Hyphessobrycon amapaensis)
Galaksemalle L029 (Leporacanthicus galaxias)
Electric Blue sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Sort kuhliiål (Pangio oblonga)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Diamantneonfisk (Paracheirodon innesi ‘Diamant’)
L075 (Peckoltia sebaji)
Rød safirguppy (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Blå tuxedoguppyhunner (Poecilia reticulata)
Sunsetguppy (Poecilia reticulata)
Guldmolly (Poecilia sphenops)
Orange ballommolly (Poecilia velifera)
Salt&Peber ballommolly (Poecilia velifera)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Solskinsmalle (Scobinancistrus aureatus L14)
Guldhonninggurami (Trichogaster chuna)
Dværggurami (Trichogaster lalius)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Rød gurami (Trichopodus trichopterus)
Espeikileplet (Trigonostigma espei)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina japonica)
Dværgdsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
15/3
Akvariefisk:
L181 (Ancistrus sp. L181)
Guldsømscichlide (Andinoacara rivulatus)
Double Red agassizi (Apistogramma agassizi) XL
Gulhovedet borells dværgcichlide (Apistogramma borelli)
Rødstribet dværgcichlide (Apistogramma hongsloi) XL
Trestribet dværgcichlide (Apistogramma trifasciatum) XL
Rubintetra (Axelrodia riesi)
Madagascar regnbuefisk (Bedotia geayi)
Crowntailkampfisk (Betta splendens)
Dragon kampfisk (Betta splendens)
Almindelig kampfisk (Betta splendens)
Doubletail kampfisk (Betta splendens)
Dumbo kampfisk (Betta splendens)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Thomas’ gumminæse (Chaetostoma thomasi)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Albino pansermalle (Corydoras aeneus albino)
Juls pansermalle (Corydoras jullii)
Schultzs pansermalle (Corydoras schultzei)
“Falsk” siamesisk algeæder (Garra cambodgiensis)
Rotkeil heros (Heros sp. ‘Rotkeil’)
Albino paradisfisk (Macropodus opercularis)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Pigeon Blood guppy (Poecilia reticulata)
Senegalbichir (Polypterus senegalus)
Grøn tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Zaire-gøgemalle (Synodontis petricola zaire)
Påfuglegoby (Tateurndina ocellicauda)
Falsk skråsvømmer (Thayeria boehlkei)
Calico sunsetplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atya molucchensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
6/3
Glasfisk (Chanda ranga)
Ørkengoby (Chlamydogobius eremius)
Congo-dværgcichlide (Congochromis sabinae)
Sydamerikansk kuglefisk (Colomesus asellus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Rundhalet skakbrætcichlide (Dicrossus maculatus)
Vejrål (Misgurnus anguilicauda)
Rød Nigeria-cichlide (Pelvicachromis taeniatus ‘Red’)
Grøn sværddrager (Xiphophorus hellei)
Sort og rød tuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunsetplaty (Xiphophorus maculatus)
Pandasmerling (Yaoshania pachychilus)
1/3
Inkadværgcichlide (Apistogramma baenschi)
Orange kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatouides ’Orange’)
Kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatouides ’Double Red’)
Haleplet apistogramma (Apistogramma eremnopyge)
Kamæleonfisk (Badis badis)
Geddetandkarpe (Belonesox belizanus)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Halfmoon kampfiskhanner (Betta splendens)
Lyrehale kampfiskhanner (Betta splendens)
Dragon kampfiskhanner (Betta splendens)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Sort pansermalle (Corydoras aeneus ’Black Venezuela’)
Rødstribet pansermalle (Corydoras aeneus ‘Red Stripe’)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbaii)
Galaxyrasbora (Danio margaritatus)
L106 (Guanancistrus sp. L106)
Rødnæse (Hemigrammus rhodostomus)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Hongi malawicichlide (Labidochromis hongi)
Filamentgrenmalle (Loricaria filamentosa)
Chipokae-cichlide (Melanochromis chipokae)
Boesmans regnbuefisk (Melanotaenia boesmani)
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Boliviansk sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Dværgblyantsfisk (Nannostomus marginatus)
Rachovs killifisk (Nothobrachius rachovii)
Rød n6eonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Orangesømmet peckoltia L076 (Peckoltia sp. L076)
Blue Moscow Guppypar (Poecilia reticulata)
Mix Guppyhanner (Poecilia reticulata)
Polynemus multifilis (Polynemus multifilis)
Stevini Tiger malawicihlide (Protomelas fenestratus)
Tiger stensugemalle (Pseudolithoxus tigris)
Rød neon dværgregnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Crabro mbuna (Pseudotropheus crabro)
Mpanga malawicichlide (Pseudotropheus elongatus ’mpanga’)
Kingsize-malawicichlide (Pseudotropheus kingsizei)
Saulosi (Pseudotropheus saulosi)
Scalare (Pterophyllum scalare)
Gibbiceps (Pterygoplichthys gibbiceps)
Barbatus pansermalle (Scleromystax barbatus)
Solskinsmalle L14 (Scobinancistrus auratus)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Langfinnget hvid skybjerg (Tanichthys albonubes ‘Long Fin’)
Plettet blå gurami (Trichopodus trichopterus)
Blå wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocculensus)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Gul reje (Neocaridina sp.)
Orange sakurareje (Neocaridina sp.)
Blue Carbon Rili-reje (Neocaridina sp.)
Blue Pearl reje (Neocaridina sp.)
Rød kirsebærreje (Neocaridina sp.)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Orange kaninsnegl (Tylomelania sp.)
20/2
L183 (Ancistrus sp.)
Balahaj (Balantiocheilos melanoptera)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Blå crowntailhan (Betta splendens)
Blå dværgslangehovedfisk (Channa andrao)
Habrosus dværgpansermalle (Corydoras habrosus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Regnbuealgeæder (Garra flavatra)
Glasmalle (Kryptopterus bicirrhis)
Belems blå kongetetra (Inpaichthys kerri)
Øbarbe (Oliotius oligolepis)
Sommerfuglefisk (Pantodon buchholzi)
Tuxedoguppy guld (Poecilia reticulata)
Tuxedoguppy (Poecilia reticulata)
Neonblå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Pigeon blood guppy (Poecilia reticulata)
Snakeskin kobra guppy (Poecilia reticulata)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Salt&Ballonmolly (Poecilia velifera)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Endersguppy (Poecilia wingei)
’Indo Rock’-goby (Scicyopterus sp.)
Guld hvid skybjerg (Tanichtys albonubes)
Rød dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
L168 butterflysugemalle (Zonancistrus brachyurus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Rød næsehornsreje (Caridina gracilirostris)
Amanoreje (Caridina japonica)
Dværgsporefrø (Hymenochirrus boetgeri)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Rød krabbe (Pseudosesarma moehsi)
13/2
Antennemalle (Ancistrus sp.)
L181 (Ancistrus sp. L181) L
Electric Blue Acara (Andinoacara pulcher)
Stribet killifisk (Aphyosemion striatum)
Golden Nugget L18 (Baryancistrus sp. cff.. xanthanellus)
Black Venezuela pansermalle (Corydoras aeneus ’Black Venezuela’)
Regnbuelabeo (Epalzeorhynchos frenatum)
Lægefisk (Garra rufa)
Rød serpae (Hyphessobrycon eques)
Gul leleupi (Lamprologus leleupi)
Diamanttetra (Moenkhausia pitteri)
Anomala dværgcichlide (Nannacara anomala)
Gylden blyantsfisk (Nannostomus beckfordi)
Guenthers killifisk (Nothobranchius guentheri ‘Blue’)
Almindelig dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Diamantneon (Paracheirodon innesi ‘Diamant’)
Turkisguppyhanner (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Snakeskin filigran guppyhanner (Poecilia reticulata)
Sort molly/sphenops (Poecilia sphenops)
Rød neon regnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Elegans algegoby (Stiphodon elegans)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Slørhale skybjerg (Tanichthys albonubes ‘Long Fin’)
Neonblå dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Blå gurami (Trichopodus trichopterus)
Guld/rød gurami (Trichopodus trichopterus)
Rød wagtail sværgddrager (Xiphophorus helleri)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Afrikansk viftereje (Atya gabon) S/M
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
7/2
Golden nugget (Baryancistrus xanthellus)
Mix crowntail (Betta splendens)
Trefarvet kampfisk (Betta splendens)
Trefarvet crowntail (Betta splendens)
Dragon kampfisk (Betta splendens)
Stribet smerling (Botia striata)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Plettet pansermalle (Corydoras sebae)
Juls pansermalle (Corydoras jullii)
C018 pansermalle (Corydoras sp. C018)
Venezuela pansermalle (Corydoras sp. aff. aeneus ‘Venezuela’)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Rød dværgguppy (Micropoecilia picta ‘Red’)
Vestafrikansk månefisk (Monodactylus sebae)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Blå neonfisk (Paracheirodon simulans)
Purpurbarbe (Pethia nigrofasciata)
Turkis guppyhan (Poecilia reticulata)
Endlers guppyhunner (Poecilia wingei)
Japan blue endlersguppy (Poecilia wingei)
Dantumscalare (Pterophyllum sp. ‘Dantum’)
Rød grenmalle L010A (Rineloricaria lanceolata ‘Red’)
Blå wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Multifarvet indianerplaty (Xiphophorus variatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocculensis)
Algereje (Caridina japonica)
Orange dværgreje (Caridina lanceolata)
Afrikansk dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
30/1
Hjersens killi (Aphyosemion australe)
Stribet barbe (Barbus fasciolatus)
L239 Blå panaque (Baryancistrus beggini)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Dumbokampfisk (Betta splendens)
Blå crowntail (Betta splendens)
Dragon kampfisk (Betta splendens)
Lyrehalehampfisk (Betta splendens)
Smaragdpansermalle (Brochis splendens)
Guldfisk mix (Carrasius auratus)
Kejserslangehovedfisk (Channa marulioides)
Black Venezuela pansermalle (Corydoras aeneus ’Black Venezuela’)
Dværgpansermalle (Corydoras habrosus)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus siamensis)
Zebrafisk (Danio rerio)
Panserål (Erpetoichthys calabaricus)
Dværgtandkarpe (Heterandria formosa)
Perugias limia (Limia perugiae)
Electric blue (Mikrogeophagus ramirezi)
Kinesisk sejfinnebarbe (Myxocyprinus asiaticus)
Venustuscichlide (Nimbochromis venustus)
Sort kuhliiål (Pangio oblonga)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
L075 (Peckoltia sebaji)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhunner (Poecilia reticulata)
Marmorlyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Sort lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Sølvballonmolly (Poecilia velifera)
Salt&peber ballonmolly (Poecilia velifera)
Tiger endlers (Poecilia wingei)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Marmorscalare (Pterophyllum scalare)
Diamantscalare (Pterophyllum scalare)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Guldbarbe (Puntigrus sachsii)
Rhinogobius (Rhinogobius sp. 1)
Solskinsmalle L14 (Scobinancistrus auratus)
Grøn finnesuger (Sewellia lineolata)
Guld honninggurami (Trichogaster chuna)
Dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Perlegurami (Trichogaster leerii)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød/blå tuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå viftereje (Atya gabonensis)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
24/1
Golden Wonder panchax (Aplocheilus lineatus ’Gold’)
Rød kampfisk hanner (Betta splendens)
Mix Crowntail kampfiskhanner (Betta splendens)
Mix Halfmoon kampfiskhanner (Betta splendens)
Rød Crowntail kampfiskhanner (Betta splendens)
Brigittes dværgrasbora (Boraras brigittae)
Plettet dværgrasbora (Boraras maculatus)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon travancoricus)
Blehers dværgslangehovedfisk (Channa bleheri)
Sølvhalvnæb (Dermogenys pusillus)
Femstribet barbe (Desmopuntius pentazona)
Rødstrubet dværgcichlide (Laetacara dorsigera)
Mangestribet sneglehuscichlide (Lamprologus multifasciatus)
Zebra snabelål (Macrognathus zebrinus)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Rødguld sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Mix kobraguppy (Poecilia reticulata)
Red Neon regnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Titteyabarbe (Puntius titteya)
Langfinnet hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Elliots rødstrubede cichlide (Thorichthys ellioti)
Rød tyklæbet gurami (Trichogaster labiosa)
Cosbygurami (Trichopodus trichogaster)
Malawicichlider:
OB Stuartgranti (Aulonocara sp.)
Rød/rød zebra (Maylandia estherae)
Gylden malawicichlide (Melanochromis auratus)
Maingano (Melanochromis cyaneorhabdos)
Demasons cichlide (Pseudotropheus demasoni)
Blå komet mbuna (Pseudotropheus socolofi)
Blå Ahli (Sciaenochromis fryeri)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
17/1
Antennemalle (Ancistrus sp.) L
Djævlecichlide (Amphilophus citrinellus)
Fire red agassizi (Apistogramma agassizi)
Orange kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatuoides ’Orange’)
Black ghost knivfisk (Apteronotus albifrons)
Golden Nugget L177 (Baryancistrus xanthellus)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Dragonkampfisk (Betta splendens)
Dumbokampfisk (Betta splendens)
Halfmoonkampfisk (Betta splendens)
Halfmoon (Betta splendens)
Lyrehalekampfisk (Betta splendens)
Galaxyrasbora (Danio margaritatus)
Dværgankermalle (Hara jerdoni)
Ildhalelabeo (Epalzeorhynchos bicolor)
Albinoregnbuelabeo (Epalzeorhynchos bicolor)
Guldalgeæder (Gyrinocheilus aymonyeri)
Marliers cichlide (Julidochromis marlieri)
Blå neon dværgrasbora (Microdevario kubotai)
Rachovs killifisk (Nothobranchius rachovii)
Mix hanguppy (Poecilia reticulata)
Turkise guppyhanner (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Pigeon blood guppyhanner (Poecilia reticulata)
Tigerendlersguppyhanner (Poecilia wingei)
Dantumscalare (Pterophyllum scalare ‘Dantum’)
Falsk skråsvømmer (Thayeria boehlkei)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Guldgurami (Trichopodus trichogaster)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Wagtailsværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Sunsetplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset neonplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Algereje (Caridina multidentata)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Majssnegl (Neripteron sp.)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
Orange kaninsnegl (Tylomelania sp.)
28/12
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Guldantennemalle (Ancistrus sp. ‘ Gold’)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Blå paradisfisk (Macropodus opercularis ’Blue’)
Electric blue sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi ‘Blue’)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi) L
Diamantneonfisk (Paracheirodon innesi ’Diamond’)
Rubinbarbe (Pethia padamya)
Rød neon regnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Grøn tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Padder, krebs- og bløddyr:
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
20/12
Rubintetra (Axelrodia riesei)
Rød crowntailsværddrager (Betta splendens)
Mix crowntail (Betta splendens)
Lyrehale kampfiskhan (Betta splendens)
Brigittes dværgrasbora (Boraras brigittae)
Plettet dværgrasbora (Boraras maculatus)
Stribet botia (Botia striata)
Rødøjet dværgkuglefisk (Carinotetraodon irrubesco)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon travancoricus)
Venezuelansk pansermalle (Corydoras aeneus ’Venezuela’)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbaii)
Gennemsigtig stregbarbe (Eirmotus octazona)
Regnbuealgeæder (Garra flavatra)
Peters elefantfisk (Gnathonemus petersii)
Brakvandsmuræne (Gymnothorax tile)
Texascichlide (Herichthys carpintis)
Indisk dværgsnabelål (Mastacembelus pancalus)
Almindelig dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Stribet dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Purpurbarbe (Pethia nigrofasciata)
Rød safirguppyhanner (Poecilia reticulata)
Haleplettede guppyhunner (Poecilia reticulata)
Turkise guppyhanner (Poecilia reticulata)
Snakeskin filigran guppyhanner (Poecilia reticulata)
Snakeskin mixguppyhanner (Poecilia reticulata)
Sort lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Sølvballonmolly (Poecilia velifera)
Lyrehale sølvballonmolly (Poecilia velifera)
Endlersguppy (Poecilia wingei)
Japan blue endlersguppy (Poecilia wingei)
Altumscalare (Pterophyllum altum)
Red King scalare (Pterophyllum scalare)
Dværggurami (Trichogaster lalius)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Blå wagtailplaty (Xiphophorus maculatus
Sunset måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpeviftereje (Atya gabon) M
Blå kæmpeviftereje (Atya gabon) XL
Klippereje (Atyaopsis molucchensis)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
13/12
L183 (Ancistrus dolichopterus)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Guldantennemalle (Ancistrus sp. ‘Gold’)
Borells dværgcichlide (Apistogramma borellii)
Colombiansk hajmalle (Ariopsis seemani)
Guldbarbe (Barbodes semifasciolatus)
Bredstribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Albino kobberpansermalle (Corydoras aeneus ’Albino’)
Panserål (Erpetoichthys calabaricus)
‘Blue Belem’ kongetetra (Inpaichthys kerri ‘Super Blue’)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Cylindrisk cichlide (Neolamprologus cylindricus)
Mangestribet sneglehuscichlide (Neolamprologus multifasciatus)
Rachovs killifisk (Nothobrancius rachovii)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi) XL
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia praecox) XL
Smokingtetra (Moenkhausia sanctefilomenae)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Rød prinsesugemalle (Panaqolus sp. L397)
L204 (Panaqolus albivermis)
Pragtbarbe (Pethia conchonius)
Mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Almindelig scalare (Pterophyllum scalare)
Guld scalare (Pterophyllum scalare ‘Gold’)
Marmorscalare (Pterophyllum scalare ‘Marble)
Sort scalare Pterophyllum scalare ‘Black’)
Zebrascalare (Pterophyllum scalare ‘Zebra’)
Finnesuger (Sewellia lineolata)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Rød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpeviftereje (Atya gabon) XL
Klippereje (Atyopsis molucchensis)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesaema dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
6/12
Zebracichlide (Amatitlania nigrofasciata)
Double Red agasssizs dværgcichlide (Apistogramma agassizi ’Double Red’)
Double Red kakadue dværgcihlide (Apistogramma cacatouides ‘Double Red’)
Macmasters dværgcichlide (Apistogramma macmasteri)
Trestibet dværgcichlide (Apistogramma trifasciata)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Juls pansermalle (Corydoras jullii)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Sort pansermalle (Corydoras sp. ‘ Black Venezuela’)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Gulstribet pansermalle (Corydoras sp. ‘Gold stripe’)
Blå danio (Danio albolineatus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Plettet finnesuger (Gastromyzon punctatus)
Rød regnbuefisk (Glossolepis incicus)
Kyssegurami (Helostoma temmincki)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Rød serape (Hyphessobrycon eques)
Stribet dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Rød pragtbarbe (Pethia conchonius)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Neonblå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Sølvballonmolly (Poecilia velifera)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
‘Dantum’-scalare (Pterophyllum sp. ‘Dantum’)
Dværggurami (Trichogaster lalius)
Sky Blue dværggurami (Trichogaster lalius)
Knurrende dværggurami (Trichopsis pumila)
Espes kilepletrasbora (Trigonostigma espei)
Kilepletrasbora (Trigonostigma heteromorpha)
Blå koraltuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Flerfarvet indianerplaty (Xiphophorus variatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Rød krabbe (Psedosesarma moehsi)
28/11
Blå coral platy (Xiphophorus maculatus)
Dværggurami hun (Trichogaster lalius)
Honning gurami guld (Trichogaster chuna)
Leopard bichir (Polypterus ornatipinnis)
Kampfisk han (Betta splendens)
Dværgpansermalle (Corydoras pygmaeus)
Habrosus dværgpansermalle (Corydoras habrosus)
Almindrlig grenmalle (Farowella acus)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Stibaros gernmalle (Lamontichthys stibaros)
Peru dværg sugemalle (Nannoptopoma sp peru)
Skråsvømmer (Poecilobrycon eques)
Duboisi cichlide (Tropheus duboisi)
Tapajos jordspiser (Geophagus sp Tapajos)
Kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatoides)
Plettet skrivekarpelaks (Metynnis maculatus)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon sp whitefin)
Frontosa cichlide ( Cyphotilapia frontosa)
Delfincichlide (Crytocara moori)
Uaru cichlide (Uaru amphiacanthoides)
Congotetra han (Phenacogrammus interruptus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (Caradina multidentata)
Sort majsnegl (Neripteron sp)
Blå rili reje (Neocaradina heteropoda)
Blå krebs (Cherax sp)
Rød krebs (Cherax sp)
18/11
Kampfisk hun (Betta splendens)
Gumminæse sugemalle (Chaetostoma sp)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Citron tetra orange (Hyphessobrycon pulchripinnis)
Guppy han rød safir (Poecilia restriculatus)
Guppy han blond parrot (Poecilia restriculatus)
Guppy hun (Poecilia restriculatus)
Guppy han mix (Poecilia restriculatus)
Stribet afrikansk barbe (Barbus fasciolatus)
Guppy han slangeskin orange (Poecila restriculatus)
Blåøjet cichlide (Cryptoheros sajica)
Rød juwel cichlide (Hemichromis lifalili)
Anomala dværgcichlide (Nannacara anomala)
Spøjtekarpelaks (Copella arnoldi)
Diamant neon (Paracheirodon innesi)
Dumbo kampfisk (Betta splendens)
Crosby gurami (Trichopodus trichopterus)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Blå måne platy (Xiphophorus maculatus)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Guld molly (Poecilia sphenops)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Rødstrubet cichlide (Thorichthys meeki)
Kribensis dværgcichlide (Pelvicachromis pulcher)
Gylden blyantfisk (Nannostomus beckfordi)
Black molly (Poecilia sphenops)
Gylden comet platy (Xiphophorus maculatus)
Stribet dværgsmerling (Yunnanilus cruciatus)
Melanotarnia pansermalle (Corydoras melanotaenia)
Endlers guppy hun (Poecllia wingei)
8/11
Polkaprikket smerling (Botia kubotai)
Humlebigoby (Brachygobius doriae)
Sortvinget øksefisk (Carnegiella marthae)
Blå dværgslangehovedfisk (Channa andrao)
Sølv halvnæb (Dermogenys pursillus)
Marmor finnesuger (Gastromyzon sp. ’Marble’)
Rødfinnet tetra (Hyphessobrycon colombianus)
Langfinnet blødende hjerte (Hyphessobrycon erythrostigma)
Sort kuhliiål (Pangio oblonga)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Sort molly/sphenops (Poecilia sphenops)
Marmor platin scalare (Pterophyllum scalare)
Rød neon dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Sunset tuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
1/11
Antennemalle (Ancistrus sp.) M
Antennemalle (Ancistrus sp.) L
Normans lampeøje (Aplocheilichthys normani)
Nijssens (Apistogramma nijsseni)
Rød oscarcichlide (Astronotus occelatus)
Rubintetra (Axelrodia riesei)
Doublehale kampfisk (Betta splendens)
Mix dragon kampfisk (Betta splendens)
Mix halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Rød crowntail kampfisk (Betta splendens)
Grøn crowntail kampfisk (Betta splendens)
Rød guldfisk (Carassius auratus)
Rød og sort guldfisk (Carassius auratus)
Habrosus dværgpansermalle (Corydoras habrosus)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Rød glasfisk (Gymnochanda verae)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Brakvandsmuræne (Gymnothorax tile)
L136 (Hypancistrus sp.)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Golden spec. (Labidochromis caeruleus)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Blåsømmet cichlide (Neolamprologus moorii)
Fembåndet cichlide (Neolamprologus tretocephalus)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Thomas dværgcichlide (Pelmatochromis thomasi)
Grøn tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Perlegurami (Trichopodus leerii)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Turkisguppyhanner (Poecilia reticulata)
Neonblå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Hvid ballonmolly (Poecilia velifera)
Almindelig scalare (Pterophyllum scalare)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Orange dværgreje (Caridina lanceolata)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Rød rilli dværgreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
24/10
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Lyrehalekampfisk (Betta splendens)
Longfin dragonkampfisk (Betta splendens)
2-farvet crowntailkampfisk (Betta splendens)
Halfmoonkampfisk (Betta splendens)
Rød kampfisk (Betta splendens)
Blå kampfisk (Betta splendens)
Grøn kampfisk (Betta splendens)
Dumbokampfisk (Betta splendens)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Pygmæpansermalle (Corydoras pygmaeus)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Galaxyrasbora (Danio margaritatus)
Winemillers jordspiser (Geophagus winemilleri)
Brakvandsmuræne (Gymnothorax tile)
Rødnæsetetra (Hemigrammus bleheri)
Glødelystetra (Hemigrammus erythrozona)
Orange citrontetra (Hyphessobrycon pulchripinnis)
Boesmans regnbuefisk hanner (Melanotaenia boesemani)
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Bolviansk sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Amerikansk regnbuebarbe (Notropis chromosus)
Diamantneon (Paracheirodon innesi ’Diamond’)
Elektra fritsvømmer (Placidochromis electra)
Snakeskinkobraguppy (Poecilia reticulata)
Grøn sejlfinnemolly (Poecilia velifera)
L114 (Pseudacanthicus cf. leopardus)
L010a Rød grenmalle (Hemioricaria lanceolata ‘Red’)
Barbartuspansermalle (Scleromystax barbatus)
Påfuglegoby (Tateurdina occelicauda)
Myanmar-skyttefisk (Toxotes blythii)
Padder, krebs- og bløddyr:
Pigget snegl (Brotia pagodula)
Blå krebs (Cherax sp.)
Blå kirsebærreje (Neocaridina heteropoda)
17/10
Agassizis dværgcichlide ’Double Red’ (Apistogramma agassizi)
Fire red agassizi (Apistogramma agassizi)
Orange kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatoiudes ‘Orange’)
Double orange kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatouides ’Double Orange’)
Rødstribet dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Nijssens dværgcichlide (Apistogramma nijsseni)
Sortvinget øksefisk (Carnegiella marthae)
Bredstribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Galaxyrasbora (Celestichthys margaritatus)
Guldstribet pansermalle (Corydoras aeneus)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Plettet algeæder (Crossocheilus reticulatus)
Sommerfuglesugemalle (Dekeyseria brachuyra)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Devario sondhii
Dværgankermalle (Hara jerdoni)
King Tiger L066 (Hypancistrus sp.)
Rød serpae (Hyphessobrycon serpae)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Electric blue sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Guldsommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)3
Kejsertetra (Nematobrycon palmeri)
Rachovs killi (Nothobranchius rachovii)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Pigeon blood guppy (Poecilia reticulata)
Neonrød kobraguppy (Poecilia reticulata)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Rød neon regnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Leopardsugemalle (Pterygoplichthys pardalis)
Dantumscalare (Pterophyllum sp. ‘Dantum’)
Long fin hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Dværggurami (Trichogaster lalius)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Sunset tuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset neonplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Rød næsehornsreje (Caridina gracilirostris)
Orange dværgreje (Caridina lanceolata)
Blå reje (Caridina serrata)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Rød krabbe (Pseudosesarma moehsi)
9/10
Gigant danio (Devario aequipinnatus)
Rød wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Gylden algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus siamensis)
Slangeskins barbe (Desmopuntius rhomboocella)
Kyathit danio (Danio kyathit)
Kuhli ål (Pangio kuhlii)
Denison barbe (Sahyadria denisonii)
Honning gurami (Trichogaster chuna)
Dværg kuglefisk (Carinotetraodon traviconis)
Kampfisk (Betta splendens)
Blå gurami (Trichopodus trichopterus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Panda pansermalle (Corydoras panda)
Dværg gurami (Trichogaster lalius)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Elefantfisk (Ghathonemus petersii)
Diamant neon (Paracheirodon innesii)
Guppy hun (Poecilia restriculatus)
Guppy han (Poecilia restriculatus)
Otocinclus sugemalle (Otocinclus vittatus)
Juwel skybjerg (Tanichthys micagemmae)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzuarensis)
Amano reje (Caradina japonica)
4/10
Dværg kuglefisk (Carinotetraodon travancorius)
Sort pansermalle (Corydoras sp ’Black Venezuela’)
Sondhs devario (Devario sondhii)
Rødfinnet hajbarbe (Epalzeorhynchus bicolor)
Glasmalle (Kryptopterus bichirris)
Dværg regnbuefisk (Melanotaenia praecox) XL
Gulhovedet compressiceps (Neolamprologus compressiceps ’Gold Head’)
Øjeplet sneglehuscichlide (Neolamprologus occelatus)
Rachovs killi (Nothobranchius rachovii)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Diamantneonfisk (Paracheirodon innesi ’Diamond’)
Blå neonfisk (Paracheirodon simulans)
Finnesuger (Sewellia lineolata)
Duboisi tropheus (Tropheus duboisi)
Padder, krebs- og bløddyr:
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Guløjet vampyrkrabbe (Geosesarma sp.)
Gulrygget vampyrkrabbe (Geosesarma sp.)
Dværg sporefrø (Hymenochirus sp.)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
26/9
Antennemalle (Anicstrus sp.)
Golden Nugget L018 (Baryancistrus sp.)
Tigerkoi kampfisk (Betta splendens)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Koi kampfisk (Betta splendens)
Long-Fin Dragon kampfisk (Betta splendens)
Lyrehale kampfisk (Betta splendens)
Grøn kampfisk (Betta splendens)
Dværg kampfisk (Betta uberis)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Regnbuealgeæder (Garra flavatra)
L066 (Hypancistrus sp. L066)
Rød fantomtetra (Hyphessobrycon swegelsi)
Chokoladecichlide (Hypselecara temporalis)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Lille sneglehuscichlide (Neolamprologus brevis)
Lilla sneglehuscichlide (Neolamprologus occelatus)
Sumatranuskuhliål (Pangio kuhlii sumatranus)
Almindelig neon (Paracheiridon innesi)
Diamantneon (Paracheiridon innesi)
Rubinbarbe (Pethia padamya)
Elektracichlide (Placidochromis electra)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Orange snakeskinguppy (Poecilia reticulata)
Guld diamantmolly (Poecilia sphenops)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Leopardhale Endlers (Poecilia wingei)
Rødbuget pristellatetra (Pristella maxillaris)
Leopardscalare (Pterophyllum scalare)
Koi Red King (Pterophyllum scalare)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Jack Dempsey cichlide (Rocio octofasciata)
Langfinnet hvid skybjerg (Tanichthys albonubes ‘Long Fin’)
Rød tyklæbet gurami (Trichogaster labiosa)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
18/9
Spøgelsesknivfisk (Apteronotus albifrons)
Kortfinnet dragonkampfisk (Betta splendens)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
2-farvet kampfisk (Betta splendens)
Rød kampfisk (Betta splendens)
Blå kampfisk (Betta splendens)
Blå crowntail kampfisk (Betta splendens)
Dumbo kampfisk (Betta splendens)
Lyrehale kampfisk (Betta splendens)
Brigittes rasbora (Boraras brigittae)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Skovhalvnæb (Hemirhamphodon pogononathus)
Eppleys dværgsugemalle (Parotocinclus eppleyi)
Titteyabarbe/stregbarbe (Puntius titteya)
Grøn sværddrager (Xiphopohrus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Blå wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis moluccensis)
Kirsebærrejer (Neocaridina davidi)
Limpet (Septaria porcellana)
6/9
Double Red Agassizis dværgcichlide (Apistogramma agassizi)
‘Fire Red’ Agassizis dværgcichlide (Apistogramma agassizi)
Guldhovedet Borells’ dværgcichlide (Apistogramma borelli)
Kakadue dværgcichlide (Apistogramma cacatouides)
Rødstribet dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Nijssens dværgcichlide (Apistogramma nijsseni)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon travancorius)
Hastatus dværgpansermalle (Corydoras hastatus)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Albinopansermalle (Corydoras paleatus ‘albino’)
Sort pansermalle (Corydoras sp. ‘Black Venezuela’)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Regnbue-dværgrasbora (Danio erythromicron)
Guldsommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Blå sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Lilla sneglehusleger (Neolamprologus occelatus)
Mangestribet sneglehusleger (Neolamprologus multifasciatus)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Hvidstribet tornmalle (Platydoras costatus)
L075 Sebajimalle (Peckoltia sebaji)
Guppyhun plettet hale (Poecilia reticulata)
Neonblå guppyhun (Poecilia reticulata)
Pigeon blood guppy (Poecilia reticulata)
Manacapuru scalare (Pterophyllum scalare ‘Manacapuru’)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Padder, krebs- og bløddyr:
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
30/8
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Rød crowntail (Betta splendens)
Blå crowntail (Betta splendens)
Trefarvet crowntail (Betta splendens)
Lyrehalekampfisk (Betta splendens)
Dværgrasbora (Boraras maculatus)
Gylden zebrasmerling (Botia histrionica)
Blå dværgslangehovedfisk (Channa andrao)
Sterbas Pansermalle (Corydoras sterbai)
Amerikansk rødfinnebarbe (Cyprinella lutrensis)
Rødnæse (Hemigrammis bleheri)
Blå dværgrasbora (Microdevario kubotai)
Purpurbarbe (Pethia nigrofasciata)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Pinguguppy (Poecilia reticulata)
Snakeskin kobraguppy (Poecilia reticulata)
Salt&Peber ballonmolly (Poecilia velifera)
Marmorscalare (Pterophyllum scalare)
Dværggurami (Trichogaster lalius)
Neonrød dværgguramihan (Trichogaster lalius)
Dværgguramihun (Trichogaster lalius)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Fire Cracker Tropheus (Tropheus moorii ‘ Kasanga’)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Blå wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
XL Blå viftereje (Atya gabonensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Søminesnegl (Neritina juttingae)
23/8
Hestehovedsmerling (Acanthopsis choirorhynchus)
Super Rød ancistrus (Ancistrus sp. ‘Super Red’)
Slørhaler (Carassius auratus)
Rød og hvid slørhale (Carassius auratus)
Rød og sort slørhale (Carassius auratus)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon travancorius)
Kejserslangehovedfisk (Channa marulioides)
Plettet bundkigger (Chilodus punctatus)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Galaxyrasbora (Danio margaritatus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Kæmpe danio (Devario aequipinnatus)
Albino regnbuelabeo (Epalzeorhynchos frenatum)
Rød juvelcichlide (Hemichromis lifalili)
L136 (Hypancistrus sp.)
Rød serpae (Hyphessobrycon eques)
Smaragdcichlide (Hypselecara temporalis)
L091 (Leporacanthicus triactis)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
L191 (Panaque sp. ‘Nigrolineatus’)
Diamantneon (Paracheirodon innesi ‘Diamant’)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
L075 (Peckoltia sebaji)
Rød safirguppy (Poecilia reticulata)
Tyrkisguppy (Poecilia reticulata)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Dværgpangasius (Pseudeutropius moolenburghae)
Piratfisk (Serrasalmus nattereri)
Sejfinnenilmalle (Synodontis eupterus)
Salvins cichlide (Trichromis salvini)
Rød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Neonrød platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocchulensis)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Blue Velvetreje (Caridina serrata)
Dværgsporerø (hymenochirus boetgeri
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
DANSK OPDRÆTTEDE MALAWICICHLIDER:
’Fire fish’ (Aulonocara sp. ’Fire fish’)
Stuartgranti OB (Aulonocara sp.’OB’)
Hongi (Labidochromis hongi)
Sunflower hongi (Labidochromis hongi)
Trewavasae (Labeotropheus trewavasae)
Maingano (Melanochromis cyaneorhabdos)
Demasoni (Pseudotropheus demasoni)
Rød/rød zebra (Pseudotropheus estherae)
Blå komet malawicichlide (Pseudotropheus socolofi)
16/8
Akvariefisk:
Stribet botia (Botia striata)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Grøn crowntailhan (Betta splendens)
Rød Crowntailhan (Betta splendens)
Black Smoke crowntailhan (Betta splendens)
2-farvet crowntailhan (Betta splendens)
Halfmoon plakat kampfiskhan (Betta splendens)
Smuk gumminæse (Chaetostoma thomasi)
Kejserslangehovedfisk (Channa marulioides)
Smuk slangehovedfisk (Channa pulchra)
Similispansermalle (Corydoras simillis)
Frontosacichlide (Cyphotilapia frontosa)
Rødstribet ildål (Mastacembelus erythrotaenia)
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Gylden blyantsfisk (Nannostomus beckfordi)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Neonrød guppyhun (Poecilia reticulata)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Rygsvømmermalle (Synodontis nigriventris)
Falsk skråsvømmer (Thayeria boehlkei)
Guld honninggurami (Trichogaster chuna)
Blå dværggurami (Trichogaster lalius)
Golden firecracker (Tropheus moorii ‘Kasanga’)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocchulensis)
Orange dværgreje (Caridina lanceolata)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Bå krebs (Procambarus alleni)
DANSK sending:
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Norsk flagtetra (Hyphessobrycon anisitsi)
Pragtbarbe (Pethia conchonius)
Almindelig scalare (Pterophyllum scalare) S
Almindelig scalare (Pterophyllum scalare) M
Guldscalare (Pterophyllum scalare) M
Marmorscalare (Pterophyllum scalare) M
Sort scalare (Pterophyllum scalare) M
Perlegurami (Trichopodus leerii)
9/8
Electric blue acara (Adinoacara pulcher)
Columbiansk hajmalle (Ariopsis seemanni)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Blå kampfisk (Betta splendens)
2-farvet kampfisk hanner (Betta splendens)
Halfmoon plakat hanner (Betta splendens)
Dvægkuglefisk (Carinotetraodon travancorius)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Julls pansermalle (Corydoras jullii)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
C018 (Corydoras sp. C018)
Blåøjet cichlide (Cryptoheros sajica)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Panserål (Erpetoichthys calabaricus)
Grenmalle (Forlowella acus)
Påfugleøjefinnesuger (Gastromyzon occelatus)
Gulbuget tandkarpe (Girardinus falcatus)
Almindelig algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Texascichlide (Herichthys carpintis)
Dværgtandkarpe (Heterandria formosa)
L201 (Hypancistrus inspector)
Basiliskosugemalle (Hypostomus cochliodon)
Blå kongetetra (Inpaichthys kerri ’Blue Belem’)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Glasmalle (Kryotopterus bicirrhus)
Rundhovedet cichlide (Laetacara curviceps)
Rødstrubet dværgcichlide (Laetacara dorsigera)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctaefilomanae)
Trestribet blyantsfisk (Nannostomus trifasciatus)
Sort Kejsertetra (Nematobrycon palmerii)
Dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Sommerfuglefisk (Pantodon buchholzi)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Diamantneon (Paracheirodon innesi ’Diamant’)
L075 (Pekoltia sebaji)
Blå safirguppy (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Tyrkise guppyhanner (Poecilia reticulata)
Neonblå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Slangeskinsguppy (Poecilia reticulata)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Guld tigerendlers (Poecilia wingei)
Marmorscalare (Pterophyllum scalare)
Gertruds regnbuefisk (Pseudomugil gertrudae)
Signifer regnbuefisk (Pseudomugil signifer)
Crabrocichlide (Pseudotropheus crabro)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
L014 (Scobiancistrus auratus)
Bombagrenmalle (Sturisoma festivus)
Perlegurami (Trichogaster leerii)
Multifarvet regnbueplaty (Xiphophorus variatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpereje (Atya gabon) S
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedamsfisk og –dyr:
Græskarpe (Ctenopharyngodon idellus)
31/7
Akvariefisk:
Slangeskindsbarbe (Desmopuntius rhomboccelatus)
Boliviansk sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Guld honninggurami (Trichogaster chuna)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Dværggurami grøn neon han (Trichogaster lalius)
Perlegurami (Trichopodus leerii)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Rød krabbe (Pseudosesarma moehsi)
25/7
Double Red kakaduedværgcichlide (Apistogramma cacatuoides)
Dumbokampfisk (Betta splendens)
Trefarvet kampfiskhanner (Betta splendens)
Dragon kampfisk (Betta splendens)
Rød kampfisk han (Betta splendens)
Mix crowntail kampfisk (Betta splendens)
Sortvinget øksefisk (Carnegiella marthae)
Sortmaleret pansermalle (Corydoras melanotaenia)
Sort pansermalle (Corydoras p. ’Black Venezuela’)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
Gylden lab/Golden spec (Labidochromis caeruleus)
Red top trewavasae (Laboetropheus trewavasae)
Skråsvømmer (Nannostomus eques)
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Sejlfinnemolly (Poecilia reticulata)
Sort lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Sejlfinnemolly (Poecilia velifera)
Rød neon regnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Piratfisk (Serrasalmus nattereri)
Pukkelhovedcichlide (Steatocranus casuarius)
Guld hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød kometplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Rødnæsereje (Caridina gracilirostis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Blue velvetreje (Caridina serrata)
Rød kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Rød rilireje (Neocaridina davidi)
Pigget minesnegl (Neritina juttingae)
18/7
Agassizis dværgcichlide (Apistogramma agassizi) XL
Trestribet dværgcichlide (Apistogramma trifasciata)
Kæmpedanio (Devario aequipinnatus)
Regnbuealgeæder (Garra flavatra)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
L190 (Panaque nigrolineatus)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Blandet guppyhanner (Poecilia reticulata)
Belgisk flagguppy (Poecilia reticulata)
Rød tuxedoguppyhanner (Poecilia reticulata)
Red King scalare (Pterophyllum scalare)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedamsfisk:
Comet Guldfisk 10 cm
Gul Guldfisk 12 cm
Sarasa Guldfisk (rød hvid) 12 cm.
11/7
Rødhalet smerling (Acanthocobitis botia)
Guldsømscichlide (Adinoacara rivulatus)
Kampfisk hanner (Betta splendens)
Dragon kampfiskhanner (Betta splendens)
Halfmoon kampfiskhanner (Betta splendens)
Crowntail kampfisk (Betta splendens)
Dværgrasbora (Boraras maculatus)
Smaragdpansermalle (Brochis splendens)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Guldstribet pansermalle (Corydoras cf. aeneus ’GOLD’)
Kanei pansermalle (Corydoras kanei)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Virginia’s pansermalle (Corydoras virginiae)
Galaxydanio (Danio margaritatus)
Regnbue ildhale (Epalzeorhynchus frenatus)
Kobbertetra (Hasemania nana)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Sort neon (Hyphessobrycon hebertaxelrodi)
Albinosommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Gul leleupi (Neolamprologus leleupi)
Lilla sneglehusleger (Neolamprologus occelatus)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Blond parrot guppy (Poecilia reticulata)
Tyrkis guppy (Poecilia reticulata)
Pingu guppy (Poecilia reticulata)
Blodrød molly (Poecilia sphenops)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Gibbiceps (Pterygoplichthys gibbiceps)
Guldbarbe (Puntius sachsii)
Sumatrabarbe (Puntigrus tetrazona)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Guld honninggurami (Trichogaster chuna)
Stribet gurami (Trichogaster fasciata)
Rød dværggurami (Trichogaster lalius)
Rød tyklæbet gurami (Trichogaster labiosa)
Sunset neonplaty (Xiphophorus maculatus)
Guld kometplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocchulensis)
Havedamsfisk og –dyr:
Gudlemde (Leuciscus idus)
5/7
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Blå tuxedo platy (Xiphophorus maculatus)
Black molly (Poecilia sphenops)
Dumbo kampfisk (Betta splendens)
Perlegurami (Trichopodus leerii)
Slangeskinsbarbe (Desmopuntius rhomboocella)
Calico perleskæl slørhale (Carassius auratus)
Red cap slørhale (Carassius auratus)
Saraca dværgcichlide (Biotoceus opercularis)
Stribet knivfisk (Gymnotus stenoleucus)
Grøn finnesuger (Sewellia lineolata)
Juwel skybjerg (Tanichthys micagemmae)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amano reje (Caradina multidentata)
Orange reje (Caradina lanceolata)
Blå kæmpe reje (Atya gabon)
Sort Majsnegl (Neripteron sp)
Havedamsfisk og –dyr:
Dammusling (Anodonta cygnea)
Guldsude (Tinca tinca)
27/6
Dværgsmerling (Ambastaia sidthimunki)
Kampfiskhanner (Betta splendens)
Crowntail kampfisk (Betta splendens)
Dragon kampfisk (Betta splendens)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Double Tail kampfisk (Betta splendens)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Dværgslangehovedfisk (Channa bleheri)
Leopardbladfisk (Ctenopoma acutirostre)
Rød danio (Danio choprae)
Zebrafisk (Danio rerio)
Sølvhalvnæb (Dermogenys pursillus)
Glødelystetra (Hemigrammus erythrozonus)
Vestafrikansk månefisk (Monodactylus sebae)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Jaguarcichlide (Parachromis managuensis)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Blå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Leopardsugemalle (Pterygoplichthys joselimaianus)
Klovnerasbora (Rasbora kalochroma)
Dværggurami (Trichogaster lalius)
Dværggurami hunner (Trichogaster lalius)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Rød næsehornsreje (Caridina gracilirostris)
Blå dværgreje (Caridina serrata)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Rød Rili dværgreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedamsfisk.
Comet Guldfisk 12/15 cm
Shubunkin (flerfarvet guldfisk) 10/13 cm
20/6
Guldancistrus (Ancistrus sp. ‘Gold’)
Hjersens Killifisk (Aphyosemion australe)
Oscarcichlide (Atronotus occelatus)
Smuk gumminæse (Chaetostoma thomasi)
Juuls pansermalle (Corydoras juulii)
Metapansermalle (Corydoras metae)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Venezuela pansermalle (Corydoras cf. venezuela)
Frontosa (Cyphotilapia frontosa)
Rødhalet labeo (Epalzeothynchus bicolor)
Flodøksefisk (Gasteropelecus sternicla)
Amapatetra (Hyphessobrycon amapaensis)
Super blå kongetetra (Inpaichthys kerri ‘super blue’)
Paradisfisk (Macropodus opercularis)
Blå paradisfisk (Macropodus opercularis ‘blue’)
Rødfinnet tetra (Moenkhausia colombianus)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Pictusmalle (Pimelodus pictus)
Rød safirguppy (Poecilia reticulata)
Pigeon blood guppy (Poecilia reticulata)
Påfugleblå guppy (Poecilia reticulata)
Guld diamant molly (Poecilia sphenops)
Rød piratfisk (Serrasalmus natteri)
Påfuglegoby (Tateurdina occelicauda)
Sølvøksefisk (Thoracocharax stellatus)
Blå dværggurami (Trichogaster lalius)
Gylden gurami (Trichopodus trichogaster)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpereje (Atya gabon)
Rød krabbe (Pseudosesarme moehsi)
Havedamsfisk og –dyr:
Dammusling (Anodonta cygnea)
Græskarpe (Ctenopharyngodon idella)
Guldskalle (Scardinius erythropthalmus)
13/6
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Agassizis dværgcichlide Double Red (Apistogramma agassizi)
Stribet smerling (Botia striata)
Borleys fritsvømmer (Copadichromis borleyi)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Pygmæpansermalle (Corydoras pygmeus)
Trestibet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Almindelig algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Dværgankermalle (Hara jerdoni)
L102 (Hypancistrus inspector)
Blå næbcichlide (Labeotropheus fuelleborni)
Perugias limia (Limia perugiae)
Celebes regnbuefisk (Marosatherina ladigesi)
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Electric Blue sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Diamant neonfisk (Paracheirodon innesi ’Diamant’)
Odessabarbe/Øbarbe (Pethia padamya)
Sølvballonmolly (Poecilia velifera)
Gaffelhalet regnbuefisk (Pseudomugil furcatus)
Blå Ahli (Sciaenovhromis ahli)
Knurrende pygmægurami (Trichopsis pumila)
Knurrende gurami (Trichopsis vittata)
Rød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Gylden mickey mouse platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Pigget snegl (Brotia pagodula)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Orange dværgreje (Caridina sp.)
Pindsvinesnegl (Clithon diadema)
Rød vampykrabbe (Geosesarma hagen)
Rød posthornsnegl (Planobarius corneus)
Limpet (Septaria porcellana)
Havedam:
Guldemde (Leuciscus idus)
7/6
Crowntail kampfiskhunner (Betta splendes)
Mix Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Doubletail kampfisk (Betta splendens)
Halfmoon plakat kampfiskhanner (Betta splendens)
Dumbo-kampfisk (Betta splendens)
Humlebigobi (Brachygobius xanthanzona)
Dværgbadis (Dario dario)
Sovekutling/“Crazy Fish” (Butis butis)
Indisk glasfisk (Chanda ranga)
Dværgslangehovedfisk (Channa bleheri)
Pygmæpansermalle (Corydoras pygmaeus)
Elefantfisk (Gnathonemus petersii)
Rosentetra (Hyphessbrycon rosaceus)
Nicaraguacichlide (Hypsophrys nicaraguensis)
Tyrkis guppy (Poecilia reticulata)
Filigran snakeskin (Poecilia reticulata)
Grøn sejlfinnemolly (Poecilia velifera)
Gul congotetra (Phenacogrammus aurantiacus)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Neonrød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Dammusling (Anodonta cygnea)
Blå kæmpereje (Atya gabonensis) XL
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Blå krebs (Procambarus alleni)
2/6
Akvariefisk:
Blå acara (Andinoacara pulcher)
Doublerød kakaduecichlide (Apistogramma cacatoides)
Arnolds tetra (Arnoldichthys spilopterus)
Madagascarregnbuefisk (Bedotia geayi)
Mix kampfisk (Betta splendens)
(Biotoecus opercularis)
Stribet øksefisk (Carnegiella striata striata)
Sydamerikansk kuglefisk (Colomesus asellus)
Sprøjtkarpelaks (Copella arnoldi)
Zebrafisk (Danio rerio)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Sort fantomtetra (Hyphessobrycon megalopterus)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Dværgsnabelål (Macrognathus pancalus)
Snabelål (Mastacembelus frenatus)
Skråsvømmer (Nannostomus eques)
Congoglasmalle (Pareutropius debauwi)
Sølv ballonmolly (Poecilia sphenops)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Rød neon regnbuefisk (Pseudomugil luminatus)
Kenyicichlide (Pseudothropheus lombardoi)
Manacapuruscalare (Pterophyllum scalare ’Manacapuru’)
Rødstrubet cichlide (Thorichthys meeki)
Honninggurami (Trichogaster chuna)
Perlegurami (Trichopodus leeri)
Blå gurami (Trichopodus trichogaster)
Moors blåsømscichlide (Variabilichromis moorii)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocchulensis)
Rødnæsereje (Caridina gracilirostris)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedamsfisk:
Græskarpe (Ctenophanygodon idella)
Koikarper (Cyprinius carpio)
Blåemde (Leuciscus idus)
Guldemde (Leuciscus idus)
16/5
Columbiansk hajmalle (Ariopsis seemanni)
Balahaj (Balantiocheilos melanopterus)
Mix dragon kampfiskhanner (Betta splendens)
Doubletail kampfiskhanner (Betta splendens)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Trefarvede kampfiskhanner (Betta splendens)
Crowntail kampfiskhanner (Betta splendens)
Brigittes rasbora (Boraras brigittae)
Minirasbora (Boraras urophthalmoides)
Skakbrætcichlide (Crenicara filamentosa)
Glasmalle (Kryptopterus bichirris)
Neon blå regnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Marmor/kobber molly (Poecilia latipinna)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Sort spheops (Poecilia sphenops)
Klovnekilli (Pseudepiplatys annulatus)
Red King scalare (Pterophyllum scalare)
Finnesuger (Sewellia lineolata)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Gul honninggurami (Trichogaster chuna)
Blå gurami (Trichopodus trichopterus)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Dammusling (Anodonta cygnea)
Tigerreje (Caridina cf. Cantonensis)
Kirsebærreje (Neocaridina davidii)
Rød rili reje (Neocaridina davidii)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Rød krabbe (Pseudosesarma moehsi)
Havedamsfisk:
Diamantstør (Acipenser gueldensteadtii)
Guldemde (Leuciscus idus)
9/5
Double red agassizi (Apistogramma agassizi)
Nijssens dværgcichlide (Apistogramma nijsseni)
Nøglehulscichlide (Cleithracara maroni)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Rachovikilli (Nothobranchius rachovii)
Rubinbarbe (Pethia padamya)
Titteyabarbe/Stregbarbe (Puntius titteya)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Lille mundruger (Pseudcrenilabrus multicolor)
Elliots rødstrubede cichlide (Thorichthys ellioti)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Blåsømmet tanganyikacichlide (Variabilichromis moorii)
Padder, krebs- og bløddyr:
Dværgsporefrø (Hymenochirrus boetgeri)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Havedamsfisk:
Diamantstør (Acipenser gueldenstaedtii)
Sterlet (Acipenser ruthenus)
Guld sterlet (Acipenser ruthenus ’Gold’)
Dammusling (Anodonta cygnea)
Grundling (Gobio gobio)
Guldemde (Leuciscus idus)
Guldskalle (Scardinius erythropthalmus ‘Gold’)
2/5
Halfmoonkampfisk (Betta splendens)
Dragonkampfisk (Betta splendens)
Crowntailkampfisk (Betta splendens)
Mix kampfisk (Betta splendens)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Rødstribet kuglefisk (Dichotomychtere cf. erythrotaenia)
Boliviansk sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Kribensis (Pelvicachromis pulcher)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Plettede tuxedoguppyhunner (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Turkise guppyhanner (Poecilia reticulata)
Dværggurami (Trichogaster lalius)
Perlegurami (Trichopodus leeri)
Blå tuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Kirsebærreje (Neocaridina davidii)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Havedamsfisk:
Blåemde (Leuciscus idus ’Blue’)
26/4
Akvariefisk:
Neon guldbarbe (Barbodes semifasciolatus)
Dumbokampfisk (Betta splendens)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Korthalede kampfiskhanner (Betta splendens)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon travancoricus)
Metaltandkarpe (Girardinus metallicus)
Sort pansermalle (Corydoras sp. ’Black Venezuela’)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Blå neonfisk (Paracheirodon simulans)
Sort lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Blå diamantscalare (Pterophyllum scalare ’Blue Diamond’)
Dantum scalare (Pterophyllum scalare ’Dantum’)
Perlegurami (Trichopodus leeri)
Cosbygurami (Trichopodus trichopterus)
Blå platy (Xiphophorus maculatus)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Dværgsporefrø (Hymenochirrus boetgeri)
Kirsebærreje (Neocaridina davidii)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe (Geosesarma hagen)
Havedamsfisk:
Sterlet (Acipenser ruthenus)
Guld sterlet (Acipenser ruthenus ’Gold’)
Dammusling (Anodonta cygnea)
Guldfisk 8 cm (Carassius auratus)
Guldfisk 13 cm (Carassius auratus)
Guldfisk 20 cm (Carassius auratus)
Shubunkin 11 cm (Carassius auratus)
Guldemde (Leuciscus idus)
Guldskalle (Scardinius erythropthalmus ‘Gold’)
Almindelig suder (Tinca tinca)
Guldsuder (Tinca tinca ‘Gold’)
Græskarpe (Ctenopharyngodon idella)
19/4
L183 (Ancistrus dolichpterus)
2-farvet kampfiskhan (Betta splendens)
2-farvet crowntail kampfiskhan (Betta splendens)
3-farvet crowntail kampfiskhan (Betta splendens)
Mix-farvet kampfiskhan (Betta splendens)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Blå danio (Danio albolineatus)
Regnbuealgeæder (Garra flavatra)
Glødelystetra (Hemigrammus erythrozonus)
Boesemans regnbuefisk (Melanotaenia boesemani)
Dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Neonblå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Sølv diamantscalare (Pterophyllum scalare)
Axelrods grønne danio (Sundadanio axelrodi ‘Green’)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Dværgguramihanner (Trichogaster lalius)
Guldgurami (Trichopodus trichopterus)
Rød måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Kirsebærreje (Neocaridina davidii)
12/4
Blåøjet cichlide (Amatitlania sajica)
Agassizis dværgcichlide ’Double Red’ (Apistogramma agassizi)
Trestribet dværgcichlide (Apistogramma trifasciata)
Rød oscarcichlide (Astonotus occelatus)
L181 (Baryancistrus sp. L181)
Halfmoon kampfiskhanner (Betta splendens)
Dragon kampfiskhanner (Betta splendens)
Korthalede kampfiskhanner (Betta splendens
Dumbo kampfiskhanner (Betta splendens)
Stribet smerling (Botia striata)
Smaragdgrøn pansermalle (Brochis splendens)
Sortvinget øksefisk (Carnegiella marthae)
Bredstribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Smuk gumminæse (Chaetostoma thomasi)
Blåfinnet slangehovedfisk (Channa stewartii)
Albinopansermalle (Corydoras aeneus)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Axelrods pansermalle (Corydoras axelrodi)
Habrosus dærgpansermalle (Corydoras habrosus)
Julls pansermalle (Corydoras julli)
Kravepansermalle (Corydoras melanistius)
Rio Negro pansermalle (Corydoras sp. Rio Negro)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Virginia pansermalle (Corydoras virginiae)
Blå delfincichlide (Cyrtocara moorii)
Kyssegurami (Helostoma termmincki)
Kortfinnet rosentetra (Hyphessobrycon socoloffi)
Ildål (Mastacembelus erythrotaenia)
Flagcichlide (Mesonauta festivus)
Diamanttetra (Moenkhausia pittieri)
Dværgblyantsfisk (Nannostomus marginatus)
Cylindrisk cichlide (Neolamprologus cylindricus)
Rachovis killifisk (Nothobranchius rachovii)
Amerikansk regnbuebarbe (Notropis chromosus)
Dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Sommerfuglefisk (Pantodon buccholzi)
Regnbuehalet guppyhun (Poecilia reticulata)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Pidgeon blood guppyhanner (Poecilia reticulata)
Filigran snakeskin guppyhanner
Påfugleblå guppyhanner (Poecilia reticulata)
Gul tuxedoguppyhanner (Poecilia reticulata)
Zaire-gøgemalle (Synodontis petricola)
Polli White (Synodontis polli)
Variabilichromis moorii
Rød måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocchulensis)
Rødnæsereje (Caridina gracilirostris
Tigerreje (Neocaridina cf. cantonensis)
Sort fantomreje (Neocaridina denticulata)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
28/4
Sydlig killi (Aphyosemion australe)
Rødstribet killi (Aphyosemion striatum)
Agassizis dværgcichlide ’Double red’ (Apistogramma agassizi)
Agassizis dværgcichlide ’Fire red’ (Apistogramma agassizi)
Kakaduedværgcichlide ‘Double red’ (Apistogramma cacatouides)
Rødstribet dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Panduro dværgcichlide (Apistogramma panduro)
Dumbo kampfisk (Betta splendens)
Mix kampfiskhanner (Betta splendens)
Lyrehale kampfiskhanner (Betta splendens)
Rød slørhale (Carassius auratus)
Pygmæpansermalle (Corydoras pygmaeus)
Siamesisk algeæder (Crossocheilus oblongus)
Kæmpedanio (Devario aequipinnatus)
Panserål (Erpetoichthys calabaricus)
Lægefisk (Garra rufa)
Algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Rød serape (Hyphessobrycon eques)
Gul regnbuefisk (Melanotaenia herbertaxelrodi)
Electric blue sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Guld sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Filligran snakeskin guppyhanner (Poecilia reticulata)
Salt&Peber ballonmolly (Poecilia velifera)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Gule endlersguppyhunner (Poecilia wingei)
Leopardhale endlersguppyhanner (Poecilia wingei)
Rød Koi scalare (Pterophyllum scalare)
Axelrods røde danio (Sundadanio axelrodi)
Guld hvid skybjerg (Tanichthys albonubes ‘Gold’)
Elliots rødstrubede cichlide (Thorichthys maculipinnis)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Rød cometplaty (Xiphophorus maculatus)
Multicolor indianerplaty (Xiphophorus variatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Rødkloet krebs (Cherax quadricarinatus)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
Blå krebs (Procambarus alleni)
21/4
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
Buepansermalle (Corydoras arcuatus)
Meta pansermalle (Corydoras metae)
Sort Venezuela pansermalle (Corydoras sp.’Black Venezuela’)
Sølvhalvnæb (Dermogenys pursillus ‘Silver’)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Gylden lilla sneglehusleger (Lamprologus occelatus)
Rød saffirguppy (Poecilia reticulata)
Guppyhanner mix (Poecilia reticulata)
Guppyhanner turkis (Poecilia reticulata)
Neonblå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Rio Nanay scalare (Pterophyllum scalare ‘Rio Nanay’)
Rygsvømmermalle (Synodontis nigriventris)
Duboisi (Tropheus duboisi)
Padder, krebs- og bløddyr:
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Rød vampyrkrabbe /Geosesarma hagen)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
14/3
Normans lampeøje (Aplocheilichthys normani)
L018 (Baryancistrus sp. ‘Golden Nugget’)
L177 (Baryancistrus xanthellus)
Brigittas rabora (Boraras brigittae)
Stribet smerling (Botia striata)
Rødstribet kuglefisk (Dichotomyctere erythrotaenia)
Dværgankermalle (Hara jerdoni)
Rød fantomtetra (Hyphessobrycon sweglesi)
Rød neon (Paracheirodon axelrodi)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Gul endlers (Poecilia wingei)
Juvelglinsende skybjerg (Tanichthys micagemmae)
Cosbygurami (Trichopodus trichopterus)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Blå kæmpereje (Atya gabonensis)
Klippereje (Atyopsis mocculensis)
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Rød krabbe (Pseudosesarma moeshi)
8/3
En sending med kun Dansk opdrættet fisk.
Kobberpansermaller (Corydoras aeneus)
Pragtbarber (Pethia conchonius)
Sumatranus barbe
Almindelig scalare (small & medium) (Pterophyllum scalare)
Koiscalare (Pterophyllum scalare)
Marmorscalare (Pterophyllum scalare)
Sort scalare (Pterophyllum scalare)
Platin scalare (Pterophyllum scalare)
7/3
Neonblå acara (Adinoacara pulcher 'Neon blue')
Agassizi double rød dværgcichlide (Apistogramma agassizi)
Rødstribet dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Kampfiskhanner mix (Betta splendens)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Sprøjtekarpelaks (Copella arnoldi)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Elegans pansermalle (Corydoras elegans)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Grenmalle (Farlowella acus)
Melonbarbe (Haludaria fasciata)
Rødfinnet tetra (Hyphessobrycon colombianus)
Thai glasmalle (Kryptopterus minor)
Port Hoplo malle (Megalechis thorachata)
Plettet skivekarpelaks (Metynnis maculatus)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Mangestribet sneglehusleger (Neolamprologud multifasciatus)
Anomaladværgcichlide (Nannacara anomala)
Stribet dværgcichlide (Nannacara taenia)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Diamantneonfisk (Paracheirodon innesi 'Diamant')
Blå neonfisk (Paracheirodon simulans)
Kribensis (Pelvicachromis pulcher)
Regnbuehalet tuxedoguppyhun (Poecilia reticulata)
Guppy mix hanner (Poecilia reticulata)
Neonblå guppyhunner (Poecilia reticulata)
Blå påfugleguppyhan (Poecilia reticulata)
Grøn snakeskin guppyhan (Poecilia reticulata)
Orange snakeskin guppyhan (Poecilia reticulata)
Sort lyrehalesphenops (Poecilia sphenops)
Blodrød molly (Poecilia sphenops)
Salt & peber ballonmolly (Poecilia velifera)
Pragtbikir (Polypterus ornatipinnis)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Rød dværgrengbuefisk (Pseudomugil sp. red neon)
Rhineloricaria microlepidogaster
Rød piratfisk (Serrasalmus natteri)
Rødhalet smerling (Schistura vinciguerrae)
Neon dværggurami hunner (Trichogaster lalius)
Kilepletbarbe (Trigonostigma heteromorpha)
Perlegurami (Trichopodus leeri)
Padder, krebs- og bløddyr:
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Lilla vampyrkrabbe (Geosesarma dennerle)
Orange kaninsnegl (Tylomelania sp.)
1/3
Geddetandkarpe (hunner) (Belonesox belizanus)
Kampfiskhanner (Betta splendens)
Crowntail kampfiskhanner (Betta splendens)
Halfmoon kampfiskhanner (Betta splendens)
Bredstribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Boyleis fritsvømmer (Copadichromis borleyi)
Gulhalet finnesuger (Gastromyzon viriosus)
Golden lab. (Labidochromis caeruleus)
Blå regnbuefisk ’Lake Kutubu’ (Melanotaenia lacustris)
Trestribet blyantsfisk (Nannostomus trifasciatus)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Rød torpedobarbe (Sahyadria denisonii)
Stribet gurami (Trichopodus fasciata)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Rød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Blå wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Marigold indianerplaty (Xiphophorus variatus)
Discus:
Pigeon blood 6,5 cm
Brilliant turkis 6,5 cm & 10 cm
Rød turkis 6,5 cm og & cm
Stendker téfé 6,5 cm & 10 cm
Marlboro rød 6,5 cm & 10 cm
Blå snakeskin 6,5 cm & 10 cm
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
22/2
L183 (Ancistrus dolichopterus)
Agassizis dværgcichlide ’Double Red’ (Apistogramma agassizi)
Kakaduedværgcichlide ‘Double Red’ (Apistogramma cacatuoides)
L047 (Baryancistrus chrysolomus)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Salvins cichlide (Cichlasoma salvinii)
Sydamerikansk kuglefisk (Colomesus asellus)
Elefantfisk (Gnathonemus petersii)
Zebraacara (Ivanacara adoketa)
Perlemorsmbuna (Labidochromis sp. ’Perlmutt’)
Markerts flodcichlide (Lamprologus markerti)
Sort makropode (Macropodus spechti)
Gylden malawicichlide (Melanochromis auratus)
Chipokaecichlide (Melanochromis chipokae)
Sydamerikansk bladfisk (Monochirrus polyacanthus)
Brevis sneglehuscichlide (Neolamprologus brevis)
Stribet Neolamprologus (Neolamprologus buescheri)
Rachovikilli (Nothobranchius rachovii)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Dehane paletcichlide (Pelvicachromis taeniatus)
Molive paletcichlide (Pelvicachromis taeniatus)
Lille mundruger (Pseudocrenilabrus multicolor)
Hvidhalet acei (Pseudotropheus acei ’Ngara’)
Telmatochromis vittatus
Padder, krebs- og bløddyr:
Amanoreje (Caridina multidentata)
Lilla vampyrkrabbe (Geosarma dennerle ’Vampire Purple’)
Rød vampyrkrabbe (Geosarma hagen ’Red Devil’)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
13/2
Humlebigoby (Brachygobius xanthozona)
Habrosus dværgpansermalle (Corydoras habrosus)
Rundhalet skakbrætcichlide (Crenicara maculata)
Zebrafisk (Danio rerio)
Sølvhalvnæb (Dermogenys pusillus)
Påfuglefinnesuger (Gastromyzon occelatus)
Boliviansk sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctafilomenae)
Dværgblyantsfisk (Nannostomus marginatus)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Mix guppyhanner (Poecilia reticulata)
Orange ballonmolly (Poecilia sphenops)
Sølv ballonmolly (Poecilia sphenops)
Sort molly (Poecilia sphenops)
Stevini tigermbuna (Protomelas fenestratus)
Aflang mbuna (Pseudotropheus elongatus)
Dværgguramihanner (Trichogaster lalia)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalia)
Blå dværggurami (Trichogaster lalia ’Cobalt Blue’)
Rød dværggurami (Trichogaster lalia)
Knurrende gurami (Trichopsis vittata)
Sunsetplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocullensis)
Orange dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Blå krebs (Procambarus alleni)
7/2
Blå acara (Aequidens pulcher)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Thomasi dværgcichlide (Anomalochromis thomasi)
Agassizis dværgcichlide ’Double Red’ (Apistogramma agassizi)
Agassizis dværgcichlide ’Fire Red’ (Apistogramma agassizi)
Rødbuget dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Øbarbe (Barbus oligolepis)
Pragtsmerling (Chromobotia macracanthus)
C018 pansermalle (Corydoras sp. C018)
Netpansermalle (Corydoras sodalis)
Rio Negro-pansermalle (Corydoras sp. ‘Rio Negro’)
Trestribet pansermalle (Corydoras trilineatus)
Skakbrætcichlide (Crenicara filamentosa)
Halvnæb (Dermogenys pursillus)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Perlecichlide (Texascichlide) (Herichthys carpintis)
Dickfelds cichlide (Julidochromis dickfeldi)
Rødbuget rundhovedet cichlide (Laetacara dorsigera)
Boliviansk sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Kuhliål (Pangio kuhlii)
Rød neonfisk (Paracheirodon axelrodi)
Blå neonfisk (Paracheirodon simulans)
Grønne snakeskinguppyhanner (Poecilia reticulata)
Dantumscalare FLOTTE (Pterophyllum sp. ‘Dantum’)
31/1
L183 hunner (Ancistrus dolichopterus)
Hjerssens killi (Aphyosemion australe ‘Hjersseni’)
Rubintetra (Axelrodia riesei)
Netsmerling (Botia lohachata)
Rød guldfisk (Carassius auratus)
Sort slørhale (Carassius auratus)
Rød dværgslangehovedfisk (Channa bleheri)
Nøglehulscichlide (Cleithracara maronii)
Zebrafisk (Danio rerio)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Lægefisk (Garra rufa)
Sort tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Thaiglasmalle (Kryptopterus bichirris)
Crabrocichlide (Maylandia crabro)
Ildhale (Labeo bicolor)
Almindelig dværgsugemalle (Otocinclus affinis)
Stribet dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Jaguarcichlide (Parachromis managuensis)
Electra fritsvømmer (Placidochromis electra)
Blond parrot guppy (Poecilia reticulata)
Sunset guppyhunner (Poecilia reticulata)
Guppyhanner mix (Poecilia reticulata)
Sølv ballonmolly (Poecilia velifera)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Titteyabarbe/stregbarbe (Puntius titteya)
Red Neon regnbuefisk (Pseudomugil sp. ’Red Neon’)
Brigittas dværgrasbora (Boraras brigittae)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Rød wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Grøn indianerplaty (Xiphophorus variatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Axolotl (Ambystoma mexicanum)
Blå viftereje (Atya gabonensis)
Blå viftereje XL (Atya gabonensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Blå fantomreje (Neocaridina sp. ’Blue Phantom’)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
23/1
L183 (Ancistrus dolichopterus)
Rødbuget tetra (Aphyocharax rathbuni)
Stribet afrikansk barbe (Barbus fasciolatus)
Neon guldbarbe (Barbodes semifasciolatus)
Trefarvede kampfiskhanner (Betta splendens)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Stribet botia (Botia striata)
Rødhovedet orandaslørhale (Carassius auratus)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Sterbaipansermalle (Corydoras sterbai)
Galaxyrasbora (Danio margaritatus)
Albino halvnæb (Demogenys pusillus)
Regnbuelabeo (Epalzeorhynchos frenatus)
Klovnekilli (Epiplatys annulatus)
Glødelystetra (Hemigrammus erythrozonus)
Kenyi-cichlide (Maylandia lombardoi)
Neon dværgregnbuefisk (Melanotaenia praecox)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Rød pragtbarbe (Pethia conchonius)
Blåplettet guppyhan (Poecilia reticulata)
Hvid skybjerg (Tanichthys albonubes)
Sunset regnbueplaty (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebs- og bløddyr:
Klippereje (Atyopsis mocculensis)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Blå krebs (Procambarus alleni)
Rød krabbe (Pseudosesarma moehsi)
17/1
Blå acara (Andinoacara pulcher)
Kampfiskhanner (Betta splendens)
Bengalsk smerling (Botia dario)
Pygmæ Pansermalle (Corydoras pygmaeus)
Guldstribet pansermalle (Corydoras aeneus ’Gold stripe’)
Metal Tandkarpe (Girardinus metallicus)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Rød Serpae (Hyphessobrycon serpae)
Glasmalle (Kryptopterus Bicirrhis)
L124 Sugemalle
L081 Sugemalle
L018 Sugemalle
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Anomala dværgcichlide (Nannacara anomala)
Rachovii Killi (Nothobranchius rachovii)
Kuhli ål (Pangio kuhlii)
Rød Neon (Paracheirodon axelrodi)
Alm. Neon ( Paracheirodon innesi)
Guppy hun (Poecilia reticulata)
Guppy Han snakeskin Filigrain (Poecilia reticulata)
Guppy Han Tuxedo Neon (Poecilia reticulata)
Guppy Han Påfugleblån (Poecilia reticulata)
Guppy Han Snakeskin Cobragrøn (Poecilia reticulata)
Black Molly (Poecilia sphenops)
Axelrods rasbora blå (Sundadanio axelrodi ‘Blue’)
Gylden måneplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset neonplaty (Xiphophorus maculatus)
9/1
Perle Guramie
Blå Guramie
Cosby Guramie
Gylden Guramie
Platy Blå coral
Platy Rød
Platy Rød Wagtail
Ballonmolly Orange
Ballonmolly Hvid
Ballonmolly Sort/hvid
Kejser Tetra (palmeri)
Sort kuhli Ål
Plettet algeæder
Siamensis Algespiser
Almindelig Algespiser (Gul)
Tropheus Moori Kirsebær
Endlers Guppy Leopard (han)
Endlers Hun Guppy
Klippereje
Normans Lampeøje Killi
Colombiansk Hajmalle
Pragtsmerling
Stribet øksefisk
Martha Sortfinnet øksefisk
Blå Neon (Simulans)
Belems Blå Konge Tetra (Inpaichthys sp)
Corydoras Pansermaller-
Kanei
Julli
Ambiacus
Arcuatus
Trilineatus
Metae
Virginiae
Rødkindet Killi (Epiplatys Dageti)
Kysse Guramie
Rød safir Guppy Han
Neon Blå guppy Han
Mix Guppy Hanner
Mix Guppy Hunner
Otocinclus Dværg Sugemalle
Grøn Finnesuger
Spore Frø
29/12
Blåøjet cichlide (Amatilania sajica)
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Hjersens sydlige killi (Aphyosemion australe)
Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Plettet pansermalle (Corydoras paleatus)
Sort pansermalle (Corydoras sp. ’Black Venezuela’)
Zebrafisk (Danio rerio)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Hvidfinnet rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Rød serpae (Hyphessobrycon eques)
Sort fantomtetra (Hyphessobrycon megalopterus)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeohagus ramirezi ) XL
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Red King scalare (Pterophyllum scalare ‘Red King’)
Elliots rødstubede cichlide (Thorichthys ellioti)
Rødstrubet cichlide (Thorichthys meeki)
19/12
Spøgelsesknivfisk (Apteronotus albifrons)
Blå Perutetra (Boehlkea fredcochui)
Sortvinget øksefisk (Carnegiella marthae)
Sterbas pansermalle (Corydoras sterbai)
Kamhovedfinnesuger (Gastromyzon ctenocephalus)
Amandas tetra (Hyphessobrycon amandae)
Glasmalle (Kryptopterus bichirris)
Paradisfisk (Macropodus opercularis)
Bladfisk (Monochirrus polyacanthus)
Sommerfuglefisk (Pantodon buchholzi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Guppyhanner (Poecilia reticulata)
Guppyhunner (Poecilia reticulata)
Snakeskin guppyhanner (Poecilia reticulata)
Blå påfugleguppyer (Poecilia reticulata)
Snakeskin mosaikguppy (Poecilia reticulata)
Guldmolly (Poecilia sphenops)
Guldhonninggurami (Trichogaster chuna)
Dværgguramihunner (Trichogaster lalius)
Grøn sværddrager (Xiphophorus helleri)
Krebsdyr, padder, bløddyr:
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Cardinal Dværgreje (Caradina sp.)
Rød Krystal Dværgreje (Caridina sp.)
Sort Krystal Dværgreje (Caridina sp.)
Blodrød Krystal Dværgreje (Caridina sp.)
Hvid Krystal Dværgreje (Caridina sp.)
Black Flowerhead Dværgreje (Caridina sp.)
Red Flowerhead Dværgreje (Caridina sp.)
Blue Panda Dværgreje (Caridina sp.)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
12/12
Hestehovedsmerling (Acanthopsis choirorhynchus) L
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Macmasters dværgcichlide (Apistogramma macmasteri)
Stribet bundkigger (Anostomus anostomus)
Geddetandkarpe (Belonezox belizanus)
Vinrød betta (Betta coccina)
Kampfiskhanner mix (Betta splendens)
Halfmoon kampfisk (Betta splendens)
Kampfiskhunner (Betta splendens)
Sydamerikansk kuglefisk (Colomesus asellus)
Guaporepansermalle (Corydoras guapore)
Pandapansermalle (Corydoras panda)
Sort Venezuela pansermalle (Corydoras sp. ‘Black Venezuela’)
Ferskvandsmuræne (Gymnothorax tile)
Rødmundstetra (Hemigrammus rhodostomus)
Sort neon (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
Boliviansk sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Rød dværgguppy (Micropoecilia picta ‘Red’)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Diamant neonfisk (Paracheirodon innesi ‘Diamant’)
Purpurbarbe (Pethia nigrofasciatus)
Salt&peber ballonmolly (Poecilia velifera)
Sølvfarvet ballonmolly (Poecilia velifera)
Scalare cf. Brazilien (Pterophyllum cf. scalare ‘brazilie’)
Rød piratfisk (Serrasalmus nattereri)
(Tatia musaica)
Sky-blue dværggurami (Trichogaster lalius)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Krebsdyr, padder, snegle:
Klippereje (Atyopsis mocculensis)
Grøn reje (Caridina cf. babaulti)
Orange sunkissed reje (Caridina lanceolata)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
Blå krebs (Procambarus alleni)
Orange kaninsnegl (Tylomelania sp.)
6/12
Kampfisk hanner (Betta splendens)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata strigata)
Guldstribet pansermalle (Corydoras aeneus ’Gold Stripe’)
Dværgankermalle (Hara jerdoni)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Guppyhanner (Poecilia reticulata)
Sort Molly (Poecilia sphenops)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Plettet grøn kuglefisk (Tetraodon nigroviridis)
Guldgurami (Trichopodus trichopterus)
Duboisi (Tropheus duboisi)
Rød sværddrager (Xiphophorus helleri)
Rød platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, krebsdyr, snegle:
Rød dværgkrebs (Cambarellus patzcuarensis)
Rød krabbe (Pseudosesarma moehsi)
29/11
Apistogramma Hongsloi
Apistogramma Trifasciatum
Apistogramma Agassizi double red
Apiatogramma Fire red
Rødstrubet Cichlide
Sommerfugle Cichlider Xl
Rachovi killi
Piratfisk 3,5 cm
Fembåndsbarbe
Plettet pansermalle
Sort Pansermalle 2.5 cm
Axelotl Grøn 5-7 cm
28/11
Blind hulefisk (Astyanax mexicanus)
Arnolds tetra (Arnoldichthys spilopterus)
Pragtsmerling (Botia macracantha)
Blå dværg slangehovedfisk (Channa andrao)
Rød neon (Parachierodon axelrodi)
Rød dværg slangehovedfisk (Channa bleheri)
Skakbrætcichlide (Discrosus filamentosa)
Almindelig neon (Paracheirodon innesi)
Werners regnbuefisk (Iriatherina werneri)
Stribet dværg sugemalle (Otocinclus vittatus)
Guldklump sugemalle L18 (Baryancistrus xanthellus)
Guld skybjerg (Tanichthys albonubes)
Rød wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Blå wagtail platy (Xiphophorus maculatus)
Neon dværg gurami han (Trichocaster lalius)
Galaxy rasbora (Danio margaritatus)
Neon dværg regnbuefisk (Melanotaenia praecox)
23/11
Sending med kun Danskopdrættet fisk.
kobber pansermaller
Sumatranus Barber
Pragt Barber
Zebrafisk
Scalare Alm Small
Scalare Alm Medium
Scalare Guld Medium
Scalare Marmor Medium
Scalare Sort S/M
Scalare Platin Perl Medium
Guramie platin 5/7 cm
perleguramie 5/7 cm
22/11
Stribet smerling (Botia striata)
Brigitas pygmæ rasbora (Boraras brigittae)
Rød neon xl (Paracheirodon axelrodi)
Blå neon (Paracheirodon simulans)
Kejsergoby (Hypseleotris compressa)
Boffa dværg cichlide (Pelvicachromis humilis boffa)
Scalare cf brasilien (Pterophyllum cf scalare brazilie)
Rød konge scalare (Pterophyllum sc koi red king)
Sort majssnegl ( Neripteron sp)
Dværg sporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Sølv ballon molly (Poecilia sphenops)
Salt og peber ballon molly (Poecilia sphenops)
Sort lyrehale molly (Poecilia sphenops)
Blå diamant scalare (Pterophyllum scalare)
Gylden lab (Labidochromis caeruleus)
Sejlfinnet leopard sugemalle (Pterrygoplichthys gibbiceps)
Balahaj (Balantiocheilos melanopterus)
Melon barbe (Haludaria melanampyx)
Endlers guppy hun (Poecilia wingei)
15/11
Dværgbotia (Ambastaia sidthimunki)
Kampfisk hunner (Betta splendens)
Slørhaler (Carassius auratus)
Stribet øksefisk (Carnegiella strigata fasciata)
Habrosus dværgpansermalle (Corydoras habrosus)
Algeæder (Gyrinocheilus aymonieri)
Rød serpae (Hyphessobrycon serpae)
Flagkilli (Jordanella floridae)
Thai glasmalle (Kryptopterus bichirris)
Blå sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Almindelig neonfisk (Paracheirodon innesi)
Guppyhanner (Poecilia reticulata)
Flamencorøde guppyhanner (Poecilia reticulata)
Platinum mosaic guppyhanner (Poecilia reticulata)
Orange ballonmolly (Poecilia velifera)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Algegoby (Sicyopterus sp.)
Sølvfarvet øksefisk (Thoracocharax stellatus)
Rød og hvid sværddrager (Xiphophorus helleri)
Sunset wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunburst Mickey Mouse platy (Xiphophorus maculatus)
Flerfarvet indianerplaty (Xiphophorus variatus)
Krebsdyr, snegle, padder:
Breviatareje (Caridina breviata)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort majssnegl (Neripteron sp.)
8/11
Guldfarvet Sydlig Killi (Aphyosemion australe)
Nijssens Dværgcichlide (Apistogramma nijsseni)
Albino Tiger Oscar (Astronus occelatus)
Madagascar Regnbuefisk (Bedotia geayi)
Kampfisk Hanner Plakat (Betta splendens)
Kampfisk Hanner Mix (Betta splendens)
Slørhale (Carassius auratus)
Siamesisk Algeæder (Chrossocheilus oblongus)
Kyathit Danio (Danio kyathit)
Rotkeil Heros (Heros sp. ’Rotkeil’)
Boliviansk Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Rød Neon (Paracheirodon axelrodi)
Sot Lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Hvid Ballonmolly (Poecilia velifera)
Leopardhale Endlers (Poecilia wingei)
Spidshalet Guldendlers (Poecilia wingei)
Honninggurami (Trichogaster chuna)
Dværggurami Hanner (Trichogaster lalius)
Neon Dværggurami Hunner (Trichogaster lalius)
Neon Blå Dværggurami (Trichogaster lalius)
Neon Rød Dværggurami Hanner (Trichogaster lalius)
Blå Gurami (Trichopodus trichogaster)
Rød Platy (Xiphophorus maculatus)
Neon Sunset Platy (Xiphophorus maculatus)
Krebsdyr, snegle, padder:
Grøn Axolotl (Ambystoma mexicanum)
Klippereje (Atyopsis mocculensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Rød Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
Orange Kaninsnegl (Tylomelania sp. ‘Orange’)
1/11
Blåøjet Cichlide (Amatitlania sajica)
Sydlig Killifisk (Aphyosemion australe)
Doublerød Agassizi (Apistogramma agasisszi)
Borells Dværgcichlide ’Yellow Head’ (Apistogramma borelli)
Kampfisk hanner mix (Betta splendens)
Humlebigobi (Brachygobius xanthozona)
Pragtsmerling (Chromobotia macrachanta)
Juls Pansermalle (Corydoras julii)
Kyathit Danio (Danio kyathit)
Afrikansk Stribet Barbe (Enteromius fasciolatus)
Hvidfinnet Rosentetra (Hyphessobrycon bentosi)
Marlies Julie (Julidochromis marlieri)
Regans Julie (Julidochromis regani)
Boliviansk Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus altispinosus)
Smokingtetra (Moenkhausia sanctaefilomenae)
Anomala Dværgcichlide (Nannacara anomala)
Multi (Neolamprologus multifasciatus)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Blond Parrot Guppy (Poecilia reticulata)
Sort Lyrehalemolly (Poecilia sphenops)
Hvid Ballonmolly (Poecilia velifera)
Almindelig Scalare (Pterophyllum scalare)
Rød Piratfisk (Pygocentrus natteri)
Sumosmerling (Schistura balteata)
Dværggurami Hanner (Trichogaster lalius)
Krebsdyr, snegle, padder:
Grøn Axolotl (Ambystoma mexicanum)
Guld Axolotl (Ambystoma mexicanum)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Rød Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
Sort Majssnegl (Neripteron sp.)
26/10
Hestehovedsmerling (Acanthopsis choirorhychus)
Rød Kampfiskhan (Betta splendens)
Ananas Kampfiskhan (Betta splendens)
Kampfiskhanner Mix (Betta splendens)
Trefarvede kampfiskhanner (Betta splendens)
Haleplet Pygmærasbora (Boraras urophthalmoides)
Dværgkuglefisk (Carinotetraodon travancorius)
Stribet Dværg Geddecichilide (Crenicichla compressiceps)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Dværg Tandkarpe (Heterandria formosa)
Amandas Tetra (Hyphessobrycon amandae)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Diamant Neonfisk (Paracheirodon innesi ’ Diamond’) L
Thomasi Dværgcichlide (Pelmatochromis thomasi)
Blåhalet Hunguppy (Poecilia reticulata)
Platin Mosaik Hanguppy (Poecilia reticulata)
Salt & Peber Ballonmolly (Poecilia velifera)
Almindelig Scalare (VF) (Pterophyllum scalare) L
Marmorscalare (Pterophyllum scalare)
Brabrandt Cichlide (Tropheus duboisi)
Rød Wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Sunset Wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Columbia:
Cupido (Biotodoma cupido)
Britskis Pansermalle (Brochis britskii)
Plettet Gumminæse (Chaetostoma dorsale)
Smuk Gumminæse (Chaetostoma formosa)
Axelrodis Pansermalle (Corydoras axelrodi)
L-106 (Guayanancistrus sp.)
L-128 (Hemiancistrus sp.)
Pictusmalle (Pimelodus pictus)
Krebsdyr, snegle, padder:
Kirsebærreje (Neocaridina sp.)
Sort Majssnegl (Neripteron sp.)
18/10
Kampfisk Hunner (Betta splendens)
Smuk Gumminæse (Chaetostoma thomasi)
Rød Danio (Danio choprae)
Werners Regnbuefisk (Iriatherina werneri) L
Electric Blue Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Højfinnet Barbe (Oreichthys crenuchoides)
Kuhlii Ål (Pangio kuhlii)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Marmoreret Safranmolly (Poecillia latipinna)
Guppy Han Mix (Poecilia reticulata)
Guppy Han Pigeon Blood (Poecilia reticulata)
Guppy Han Snakeskin Filigran (Poecilia reticulata)
Guppy Han Blå Påfugl (Poecilia reticulata)
Orange Ballonmolly (Poecilia velifera)
Sort Scalare (Pterophyllum scalare)
Algegoby (Stiphodon elegans)
Guldgurami (Trichopodus trichopterus)
Krebsdyr, snegle, padder:
Rød Dværgkrebs (Cambrellus patzcuarensis)
10/10
Mix Kampfisk Hanner (Betta splendens)
Brigittas Pygmæ Rasbora (Boraras brigittae)
Brachychalcinus orbicularis
Smaragd Pansermalle (Corydoras splendens)
Blå Slangehovedfisk (Channa andrao)
Rød Dværgslangehovedfisk (Channa bleheri)
Indisk Gul Cichlide (Etroplus maculatus)
Tapajos Orange Head (Geophagus sp. ‘Tapajos Orange Head’)
Rød Regnbuefisk (Glossolepis incicus)
Rød Serpae (Hyphessobrycon eques)
Thai Glasmalle (Kryptopterus bichirris)
Guld Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi ‘Gold’)
Blå Gyldenhovedet Sommerfuglcichlide (Mikrogeophagus ramirezi ‘Golden Head’)
Månefisk (Monodactulys argenteus)
Dværgsugemalle (Otocinclus vittatus)
Kongesugemalle (Panaque sp. L397)
Blå Neonfisk (Paracheirodon simulans)
Pictusmalle (Pimelodus pictus angelicus)
Sort Sphenops (Poecilia sphenops)
Gaffelhalet Regnbuefisk (Pseudomugil furcatus)
Riddergoby (Stigmatogobius sadanundio)
Rød Platy (Xiphophorus maculatus)
Blå Wagtailplaty (Xiphophorus maculatus)
Krebsdyr, bløddyr, padder:
Klippereje (Atyopsis mocculensis)
Amanoreje (Caridina multidenta)
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Sort Majssnegl (Neripteron sp.)
4/10
Antennemalle (Ancistrus sp.)
Hongsloi Dværgcichlide (Apistogramma hongsloi)
Trestribet Dværgcichlide (Apistogramma trifasciatus)
Mix Kampfisk Hanner (Betta splendens)
Leverettis Finnesuger (Beaufortia kweichowensis)
Burmesisk Smerling (Botia histrionica)
Kobber Pansermalle (Corydoras aeneus)
Langsnudet Kravepansermalle (Corydoras ambiacus)
Panda Pansermalle (Corydoras panda)
’C18’ Pansermalle (Corydoras sp. C18)
Sort Venezuela Pansermalle (Corydoras sp. ‘Black Venezuela’)
Trestribet Pansermalle (Corydoras trilineatus)
Galaxy Rasbora (Danio margaritatus)
Fembåndsbarbe (Desmopuntius pentazona)
Påfuglefinnesuger (Gastromyzon occelatus)
Rødnæse (Hemigrammus bleheri)
Rødbuget Dværgcichlide (Laetacara dorsigera)
Dværgbuskfisk (Microctenopoma ansorgii)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Dværgacara (Nannacara anomala)
Rød Neon (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Congotetra (Phenacogrammus interruptus)
Mix Guppy Hanner (Poecilia reticulata)
Blå Guppy Hunner (Poecilia reticulata)
Sølv Ballonmolly (Poecilia velifera)
Salt&Peber Ballonmolly (Poecilia velifera)
Tigerbarbe (Puntigrus tetrazona)
Almindelig Scalare (Pterophyllum scalare)
Vildfanget Scalare ‘Brazil’ (Pterophyllum cf. scalare ’Brazil’)
L114 (Pseudancistrus leopardus ‘L114’)
Klovnekilli (Pseudepiplatys annulatus)
Fallax Grenmalle (Rineloricaria fallax)
Blå Ahli (Sciaenochromis ahli)
Påfuglegoby (Tateurdina occelicauda)
Dværggurami Hunner (Trichogaster lalius)
Perlegurami (Trichopodus leerii)
Blå Tuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
Rød Wagtail Platy (Xiphophorus maculatus)
Padder, Krebsdyr, Snegle:
Orange Dværgkrebs (Cambererellus patzcuarensis)
Panterkrabbe (Parathelphusa pantherina)
Blå Krebs (Procambarus alleni)
Orange Kaninsnegl (Tylomelania sp.)
27/9
Double Rød Agazissi (Apistogramma agazissi 'Double Red')
Neon Blå Acara (Adinocara pulcher)
Mix Kampfisk Hanner (Betta splendens)
Sortstribet Øksefisk (Carnegiella striata)
Hastatus Dværgpansermalle (Corydoras hastatus)
Sterbai Pansermalle (Corydoras sterbai)
Borleys Fritsvømmer (Copadichromis borleyi)
Blå Delfincichlide (Cyrtocara moorii)
Blå Danio (Danio albolineatus)
Kortfinnet Blødende Hjerte (Hyphessobrycon socolofi)
Gylden Lab (Labidochromis caeruleus)
Neon Blå Regnbuefisk (Melanotaenia preacox)
Neon Blå Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Ikola Kejser (Tropheus moorii 'Ikola Kaiser')
Mix Guppy Hanner (Poecilia reticulata)
Neon Blå Guppy Hunner (Poecilia reticulata)
Snakeskin Guppy Hanner (Poecilia reticulata)
Filigrain Snakeskin Guppy Hanner (Poecilia reticulata)
Guld Molly (Poecilia sphenops)
Leopardhale Endlers Guppy (Poecilia wingei)
Blonde Endlers Hunner (Poecilia wingei)
Barbatus Pansermalle (Scleromystax barbatus)
Grøn Finnesuger (Sewellia lineolata)
Neon Blå Dværggurami (Trichogaster lalius)
Multifarvede Indianerplatyer (Xiphophorus variatus)
Krebsdyr, snegle, padder:
Kirsebærreje (Neocaridina davidi)
Zebrasnegl (Neritina gagates)
19/9
Kampfisk Hunner (Betta splendens)
Pragtsmerling (Botia macracantha)
Sortvinget Øksefisk (Carnegiella marthae)
Bankangensis Slangehovedfisk (Channa Bankangensis)
Orange Kobberpansermalle (Corydoras aeneus)
Plettet Pansermalle (Corydoras paleatus)
Zebrafisk (Danio rerio)
Flaghalemalle (Dianema urostriata) XL
Ildhale (Epalzeorhynchos bicolor)
Gardneri Killifisk (Fundolopanchax gardneri)
Sortstribet Øksefisk (Gasteropelecus sternicla) L
Kyssegurami (Helostoma temmincki)
Norsk Flag Tetra (Hyphessobrycon anisitsi)
Rødrygget Blødende Hjerte (Hyphessobrycon pyrrhonotus)
Thai Glasmalle (Kryptopterus bichirris)
Gylden Malawi Cichlide (Melanochromis Auratus)
Venustus (Nimbochromis venustus)
Afrikansk Regnbuebarbe (Notropis chrosomus 'Type 2')
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Pragtbikir (Polypterus ornatipinnis)
Red King Scalare (Pterophyllum scalare 'Red King')
Leopard Scalare (Pterophyllum scalare 'Leopard')
Rød Sværddrager (Xiphophorus helleri)
Neon Sunset Platy (Xiphophorus maculatus)
Krebsdyr, Snegle, Padder:
Blå Afrikansk Viftereje (Atya Gabonensis)
Kæmpe Blå Afrikansk Viftereje (Atya Gabonensis XL)
Amanoreje (Caridina japonica)
Kirsebærreje (Caridina davidi)
Sort Majssnegl (Neripteron sp.)
Blå Krebs (Procambarus alleni)
12/9
Antennemalle (Ancistrus sp.)
L181 (Ancistrus sp. L181)
Nijssens Dværgcichlide (Apistogramma nijsseni)
Normans Lampeøje (Aplocheilichthys normani) L
Rubintetra (Axelrodia riesei)
L081 (Barancistrus sp. L081)
Mix Kampfisk Hanner (Betta splendens)
Stribet Øksefisk (Cargiella striata)
Sydamerikansk Kuglefisk (Colomesus asellus)
Blåøjet Cichlide (Cryptoheros sajica)
Lægefisk (Garra rufa)
Rødnæsetetra (Hemigrammus bleheri)
Sort Fantomtetra (Hyphessobrycon megalopterus)
Rundhovedet Cichlide (Laetacara curviceps)
Sommerfuglecichlide (Mikrogeophagus ramirezi)
Gylden Blyantsfisk (Nannostomus beckfordi)
Dværg Blyantsfisk (Nannostomus marginatus)
Risfisk (Oryzias woworae)
Rød Neon (Paracheirodon axelrodi)
Almindelig Neon (Paracheirodon innesi)
Rubinbarbe (Pethia padamya)
Jack Dempsey Cichlide (Rocio octofasciatus)
'Pingo' Guppy Hanner (Poecilia reticulata 'Pingo)
Orange Ballonmolly (Poecilia velifera)
Red King Scalare (Pterophyllum scalare 'Red King')
Rundhovedet Cichlide (Steatocranus casuarius)
Stor Grenmalle (Sturisoma aureum)
Guld Skybjerg (Tanichthys albonubes)
Rød Koral Platy (Xiphophorus maculatus)
Rød Platy (Xiphophorus maculatus)
L052 (Zonancistrus sp.)
L168 (Zonancistrus pulcher)
Krebsdyr, snelge, padder:
XL Blå Viftereje (Atyopsis gabonensis) XL
Dværg Sporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Rød Krabbe (Pseudosarma moehsi)
5/9
Golden Wonder Panchax (Aplocheilus lineatus)
Kampfisk Han Mix (Betta splendens)
Neonrød Dværggurami Han (Colisa lalia)
Dværggurami Hun (Colisa lalia)
Diamanttetra (Moenkhausia pitteri)
Lyrehale Molly (Poecilia sphenops)
Neon Guldbarbe (Puntius sachsii)
Hvid Skybjerg (Tanichthys albonubes)
Falsk Skråsvømmer (Thayeria boehlkei)
Guldgurami (Trichopodus trichopterus)
Hengels Kileplet (Trigonostigma hengeli)
Neon Sværddrager (Xiphophorus helleri)
Tuxedoplaty (Xiphophorus maculatus)
Kakadue Dværgcichlide 'Double Red' (Apistogramma cacatuoides)
Tanganyika:
Black Calvus (Altolamprologus calvus 'Black'
Stappersi Cichlide (Callochromis stappersi)
Kitumba Sardincichlide (Cyprichromis leptosoma 'Kitumba')
Gul Leleupi (Neolamprologus leleupi)
Lilla Sneglehuscichlide (Neolamprologus occelatus)
Lilla Sneglehuscichlide 'Gold' (Neolamprologus occelatus)
Perle Sneglehuscichlide (Neolamprologus meleagris)
Prinsessecichlide 'Daffodil' (Neolamprologus pulcher 'Daffodil')
Zaire-gøgemalle (Synodontis petricola)
Poll's Synodontis (Synodontis polli)
Tropheus 'Maswa' (Tropheus duboisi 'Maswa')
Rejer, snegle, padder:
Blå Klippereje XL (Atyopsis moluccensis)
Amanoreje (Caridina multidentata)
Blomsterhoved Dværgreje (Caridina sp. 'Flowerhead')
Blod Rød Krystal Dværgreje (Caridina sp. 'Blood Red')
Blue Bolt Dværgreje (Caridina sp.'Blue Bolt')
Blue Panda Dværgreje (Caridina sp. 'Blue Panda')
Blå Tiger Dværgreje (Caridina sp.)
Hvid Krystal Dværgreje (Caridina sp.)
Kardinal Dværgreje (Caridina sp.)
Rød Flowerhead Dværgreje (Caridina sp.'Red Flowerhead')
Rød Krystal Dværgreje (Caridina sp.)
Sort Krystal Dværgreje (Caridina sp.)
Kirsebærreje (Neocaridia davidi)
30/8
Zebracichlide (Amatitlania nigrofasciata)
Arnold's Tetra (Arnoldichthys spilopterus)
Kampfisk Mix (Betta splendens)
Smuk Gumminæse (Chaetostoma thomasi)
Guld Honninggurami (Colisa chuna 'Gold')
Juls' Pansermalle (Corydoras julii)
Meta Pansermalle (Corydoras metae)
Schwartz' Pansermalle (Corydoras schwartzi)
Ildål (Mastacembelus erythtrotaenia)
Boesman's Regnbuefisk (Melanotaenia boesemani)
Bladfisk (Monochirrhus polyacanthus)
Almindelig Neonfisk (Paracheirodon innesi)
Kribensis (Pelvicachromus pulcher)
Sølv Ballonmolly (Poecilia velifera)
Salt og Peber Ballonmolly (Poecilia velifera)
Guppy Han Mix (Poecilia reticulata)
Guppy Hun Neon Blå (Poecilia reticulata)
Flamenco Rød Guppy Han (Poecilia reticulata)
Blå Slangeskindsguppy Han (Poecilia reticulata)
Rødstrubet Cichlide (Thorichthys ellioti)
Dværggurami Hanner (Trichogaster lalius)
Guld Honninggurami (Trichogaster chuna)
Snegle, Rejer og Padder:
Zebrasnegle (Neritina gagates)
Sort Majssnegl (Neripteron sp.)
Blå Viftereje M (Atya gabonensis)
Blå Viftereje XL (Atya gabonensis)
Dværgsporefrø (Hymenochirus boetgeri)
Masser af Akvarieplanter fra Holland og Singapore
22/8
Rød Platy
Platin Scalare
Blå Diamant Scalare
Dvære Guramie Blå Han
Cosby Guramie
Blå Guramie
Rød Serpae
Smoking Tetra
Kæmpe Danio
Kileplet Barbe
Rød Oscar Cichlide 6,5 cm
Almindelig Algespiser
Heros Severum Cichlide 7cm
Algespiser Gul
Boliviansk Sommerfugle Cichlide
Alm Sommerfugl Cichlide
Electric Blue sommerfugl Cichlide
Paradis fisk
Blå Mickey Mouse Platy
Kirsebær Reje
Klovne Killi (Epiplatys annulatus)
Venezuela pansermalle
Panda Pansermalle
Habrosus Dværg pansermalle
Pygmaeus Dværg pansermalle
Sort pansermalle
Nøglehuls Cichlide 4-5 cm
Elektrisk Blå Acare 4 cm
Sajica Cichlide 5 cm
Apistogramma cacatuides (Dværgcichlide)
Apistogramma Agassizi Double Red
Apistogramma Borelli
Pseudotropheus Zebra Blå Blå
Congotetra (Interruptus)
Diamant neon
Australe Orange Killi fisk
Ancistrus Sugemalle. Small - Medium - Medium Large.
Ancistrus Sugemalle Gold
Axelotl Grøn 6 cm
Axelotl Gylden 6 cm
Rød Danio (danio Choprae)
Alm Neon
Guppy Han Mix farver
Guppy Hun Mix farver
Sort Majs Snegl
Blå Krebs
Sølv Halvnæb
15/8
Platy Rød Wagtail
Platy Gylden Comet
Halepletet Algespiser
Zebra Danio
Amano Algereje
Klippereje
Pansermalle Agassizi
Alm Neon
Thai Glasmalle
Blond parrot Guppy Han
Guppy Mix Han
Otocinclus Dværgsugemalle
L18 Golden nugget Sugemalle
Rød Coral Platy
Leopold scalare (Dumerili)
Rio Nanay peru scalare
Tetraodon Nigroviridis (Plettet Grøn Kuglefisk)
Spore Frø
Sort Majs (Snegl)
Danskopdrættet Malawi Cichlider
Maingano (Melanochromis)
Demasoni (pseudotropheus)
Hongi Sunflower (Labidochromis)
Rød Koral Saulosi Mbuna (Pseudotropheus)
Socolofi Blå Comet (Pseudotropheus)
Labeotropheus Trewavasae Marmalade Cat
Masser af akvarie Planter Fra Holland Og singapore
10/8
Discus Fra Stendker.
Brilliant tyrkis 6,5 cm og 10-12 cm
Pigeon Blood Rød /Blå 6,5 cm
Alenquer 6,5 cm og 10-12 cm
Malboro rød 6,5 cm
Rød tyrkis 10-12 cm
Blue Diamond 10-12 cm
8/8
Endlers Guppy Gul han
Endlers Guppy orange han
Platy sunset Wagtail
Platy sunburst mickey mouse
Dværg Guramie Hun
Praecox regnbue fisk
Grøn Sumatranus
Texas Cichlide
Sopmmerfugle Cichlide
Botia striata
Siamensis Sugemalle 3 cm
Flyvende Ræv Sugemalle
Zebra snegl
Mini Krebs Orange
Kirsebær Reje
Rød Krabbe
Kampfisk HM
Kampfisk Dragon
Kampfisk Alm
Apistogramma Agassizi Doubel red
Biotorcus opercularis
Brigitta pygmæ rasbora
Blå Neon
Channa Bleheri
Pansermalle Julii
pansermalle Schwarizi
Gobiodes Broussonnetii
Rødnæser
Ladigesia Roloffi
Guppy Hun Blå halet
Otocinclus Vittatus
Dværg Kuglefisk
Faunus sp. Bicolor Snegl
Aurantiacus Congotetra
Valllanti Chokolade Guramie
Danio Margaritatus (Galaxy)
3/8
Danskopdrættet fisk alle sammen.
Scalare Alm.
Sorte Scalare
Marmor Scalare
Koi Scalare
Purpur Barbe
Pragt Barbe
Sumatranus Barbe
Kobber Pansermaller
Rød Sværddrage
Rosen Tetra
1/8
Guld Guramie
Blå Wagtail Platy
Gylden Marbel Sejfinne Molly
Dværg Guramie Rød (hanner)
Labidochromis caeruleus (golden malawi cichlide)
Orange Ballon Molly
Hvid Ballon Molly
Sort/Hvid Ballon Molly
Rød Tyklæbet Guramie
Gul Honning Guramie
Leopard Buskfisk (ctenopoma acutirostre)
Kampfisk Hanner Dragon
kamffisk Hunner Mix farver
Pansermaller Similis
Alge Rejer (amano)
Endlers Guppy Hun (gul)
Øksefisk Marthae (sortfinnet)
Øksefisk Strigata Faciata (bredstribet)
Rød Dario
Plettet Gumminæse
Rød Neon
Sprøjte karpelaks (copella arnoldi)
Pansermalle Melanotaenia
kamhoved Finnesuger (gastromyzon puntulatus)
Dværg Tandkarpe (heterandria formosa)
Guppy Han Mix farver
Guppy Hun Blåhalet
Guppy Han (slangeskins Blå)
Blåøjet Rasbore (Rasbora Dorsiocellata)
Grøn Finnesuger (sewellia lineolata)
Juvel Glimsende skybjerg (tanichthys micagemmae)
Sort Majs Snegl
Dværg Spore Frø.
Masser af Akvarie Planter Fra Holland og singapore
25/7
Perle guramie 7cm par
Platy variatus Multicolor
Scalare Platin Diamant 4cm
Dværg Guramie Alm Han
Dværg guramie Blå par
Gigant Danio
Sthiphodon Elegans (Rød neon goby)
Pragtsmerling 6cM
Slangeskins Barbe
Sommerfugl Cichlide (Electis Blue)
Honning Guramie XL Par
Orange Sulawesi Snegl 5 cm
Kirsebær reje
klippereje
Albino Pansermalle
18/7
Rød Platy
Sunset Platy
Sort Molly
Nannostomus Eques (Skråsvømmer)
Mikrogeophagus Altispinos
Corydoras Zygatus
Masser af flotte Akvarie Planter
Glødelys Tetra
Sort Fantom tetra
Guld Barbe-Neon
Regnbue Algespiser (Gara Flavatra)
Sejflfinne Sugemalle (Pterygoplichthys Pardalis)
Sejfinnet Leopard Sugemalle (Pterygoplichthys Gibbicep)
Rødfinnet Tetra
Channa Bankanensis (Phyton snakhead 12 cm)
Channa Marulioides (Kejser Snakhead 7.5 cm)
Channa Lucius (Splendid Snakehead 10 cm)
Neon Tetra
Plettet Pansermalle
Kampfisk Hanner-
Rød - Blå - Grøn- Dragon mix- Crown tail 3 farvet.
Normans Lampeøje Killi
Blå Neon
Guppy Han (Påfugle Blå)
Guppy Han (Flamingo Rød)
Guppy Han (Lilla Rødhalet)
Guppy Han Mix
Guppy Hun (Blå Halet)
Dværg Sugemalle (Otocinclus Vitatus)
Grøn finnesuger (Sewellia Lineolata)
3/7
Blå Platy
Rød Tuxedo Platy
Sommerfugl Cichlide Hun
Protomelas Fenestratus
Labeotropheus Fuelleborni
pseudotropheus Lambardoi
Matlandia Greshakei
Rød Neon
Guppy Han Mix
Guppy Hun Blå
Havedamsfisk.
Blå Emde 10/12 cm
Dammuslinger
28/7
Havedams Fisk.
Comet Guldfisk 10/12 cm
Koi-Karper klasse A. 10/12 cm
Dammuslinger
27/6
Sort Fantomtetra
Guld sommerfugle cichlide
Garra Flavatra (Regnbue Algeæder)
Rød platy
Kampfisk Hanner (Dragon)
Corydoras Splendens (Pansermalle)
Corydoras Sterbai
CorydorasArcuatus
Corydoras Concolor
Corydoras Julli
Aplocheilus Lineatus (Guld panchax)
Sølv Halvnæb
Farlowella vitata ( Stribet grenmalle)
Thai Glasmalle
scalare (Koi red king)
Sort majs Snegl
Dværg Kuglefisk
20/6
Perle Guramie
Balahaj 6,5 cm
Ballonmolly Orange
Ballonmolly Hvid
Ballonmolly Sort/Hvid
Sort Sphenops Lyrhale
Sort Neon
Amandae Tetra
Espei Kileplet Barbe
Gylden Neon Barbe
Crabro Malawie Cichlide
Lakrids Guramie (Gunawan)
Albino regnbue ildhale
Klovne Killi (Epiplatys annulatus)
Zebra fisk
Kirsebær Reje
Panda Pansermalle
Kampfisk Han Rød
Kampfisk Han 2 farvet
Kampfisk Han Crowntail Mix
Rubin Tetra
L 128 Hemiancistrus sp. (Sugemalle)
Congochromis sabinae (Dværg cichlide)
Pelvicachromis Taeniatus Lobe (Dværg cichlide)
Nannostomus Marginatus
Danio Margaritatus Galaxy
Sort Majs Snegl
19/6
Danskopdrættet Rejer
Rød Krystal
Rød Flowerhead Krystal
Sort krystal
Sort Flowerhead Krystal
Hvid Krystal
Blue Bolt
Rød Panda
Sort/Blå Panda
Kardinal
13/6
Hestehoved Smerling (Acanthopsis choirorhynchus)
Boria striata (Sneglespiser)
Chaetostoma Thomasi (Gumminæse sugemalle)
Albino Pansermalle
Peters Elefantfisk (Gnathonemus petersii)
Diamant Neon
Rød Serpae
Dværg Regnbue Ildhale
Guppy Han (Rød safir)
Guppy Han (Påfugle Blå)
Guppy Han (Rød Flamingo)
Guppy Hun Neon Blå
Guppy Han Mix
Leopolds Scalare
Haleplet Pygmæ Rasbora
Lamprologus Congoensia
Panser Ål
Dværg Slangehoved Fisk (Channa Gachua)
Dermogenys Pusillus
Havedams Fisk
Guld Emde 10/12 cm (springer efter myg)
Græskarpe 8/10 cm (spiser trådalger)
6/6
Perle Guramie
Cosby Guramie
Denison Barbe (6 cm)
Oskar Cichlide (Rød tiger skin 5cm)
Zebra Dværg Snegl
Rød Sværddrage
Rød Hvid Sværddrage
Sunset Wagtail Platy
Grøn Variatus Platy
Gylden Skybjerg
Hara Jerdoni (Dværg anker malle 2,5cm)
Pygmæ Guramie (2.5cm)
Kampfisk Han Dragon
Kampfisk Han crowntail
Kampfisk Han 3 Farvet
Grøn Sejfinne Molly
Senegal Bichir (7cm)
Albino Senegal Bichir (7,5cm)
Klippereje (6.5cm)
Kirsebær Reje (1,5cm)
Amano Alge Reje (3,5 cm)
30/5
Platy Blå Wagtail
Scalare Blå Diamant (4 cm)
Dværg Guramie Hun
Dværg Guramie (Rød Han)
Placidochromis Electra (Malawie cichlide)
Endlers Hun Guppy (Gule)
Kampfisk Han Dragon (mix farver)
Kampfisk Han tricolor
Kampfisk Han Crown Tail tricolor
Rød Neon Medium
Rød Neon XL
Rubin Barber
Kileplet Barber
Kampfisk Hun Mix Farver
Neontetra (Alm Neon)
Guppy Han (Blå Slangeskind)
Ottocinclus Vitatus (Dværg Sugemalle)
Dværg spore Frø
Notrobranchius Chrosomus (Amerikansk regnbue Barbe)
23/5
Brigittae pygmæ Rasbora
Blå Neon
Aln neon
Pansermalle Hastatus (Dværgpansermalle)
Garra Flavatra (Sugemalle)
Thai Glasmalle
Sølv Øksefisk (Stellatus)
Leopard Scalare
Blå Dværg Guramie (par)
Dværg Guramie Regnbue (Han)
Blå guramie
Rød Krabbe
Amano Alge reje
Kirsebær Reje
Bassinfisk
Koi Karper 8/11 cm
Spøgelse Koi Karper 13/15 cm
Shubunkin 8/11 cm (Flerfarvet Guldfisk)
Slørhaler 5/6 cm (Mix farver)
Dammuslinger
11/5
Apistogramma Agassizii Super red
Apistogramma Macmasteri Bluehead
Apistogramma Panduro
Apistogramma Viejita ll
Nannacara Anomala
pelvicachromis Taeniatus Nigeria Red (4cm)
Scalare Zebra smoke (4cm)
Alm Neontetra
Rødnæser
Ancistrus sugemaller (4cm)
Titteya Barbe
Aphyosemion Australe (Killi fisk)
Sommerfugle Cichlide (German Blue)
Cichlasoma Sajica (5cm)
9/5
Guld Diamant sphenops
Sort Sphenops
Praecox Regnbuefisk
Titteya Barbe
Garra Rufa (Sugemalle)
Elektrisk Blå sommerfuge cichlide
Kampfisk Han (DragonMix)
Kampfisk Han (3 Farvet Crown Tail)
Kampfisk Han (Alm Mix)
Kampfisk Han (2 Farvet)
Guld Guramie
Klovne Rasbora
Rosen Tetra
Klippe Rejer
Citron Tetra
Endlers Guppy Han Leopard Hale
Sejfinne Molly (Copper)
Kileplet Barbe (Blå)
Rubintetra (Alexrodia Riesei)
Chaestostoma Thomasi (Smuk Gumminæse)
Dværg Pansermalle (Corydoras Hastatus)
Blå Neon (Innesi)
Guppy Han Mix
Guppy Hun Mix
Guppy Han (Påfugle Blå)
Guppy Han (Flamingo Rød)
Guppy Han (Blå Slangeskin) Ny.
Nannostomus Trifasciatus
Sommerfugle Fisk (Pantodon Buchholzi)
Bassinfisk.
Sude Alm. 10 cm
Sterlet 30-35 cm
2/5
perleguramie ( 7cm i par)
Sværddrage Golden caligo
Kuhlii Ål
Almindelig Algespiser (Gyrinocheilus aymonieri)
Golden (Malawi cichlide)
Leopard Bichir (Polypterus omatipinnis 12 cm)
Gul Neon Barbe
Madagascar Regnbue Fisk
Platy sunset neon
Kirsebær Reje
Agamyxis pectinifrons (Talende malle)
Bredstribet Øksefisk
Blå neon
Sølv halvnæb
Doryichthys martensii (ferskvands Nålefisk)
Dværg Tandkarpe (Heterandria formosa)
Smiths Fladfinnesmerling
L333 Hypancistrus sp.
Amapa Tetra
Thai Glasmalle
Guppy Han Mix
Guppy Hun Mix
Loricaria Filamentosa (Grenmalle)
Sydamerikansk Bladfisk
Sort Dværgsugemalle
L81 Baryancistrus sp
Galaxy rasbora
Rasbora Urophthalmoides (Haleplet Pygmæ-rasbora)
Blå Krebs
Thira Scabra Snegl
27/4
Danskopdrættet fisk og rejer. Lige undtaget Neonfiskene.
Rød Krystal Reje
Sort krystal
Hvid Krystal
Rød panda
Sort Panda
Rød Flowerhead
Sort Flowerhead
Kardinal
Blå Tiger
kobber pansermalle
Sort tetra
pragtbarber
Zebrafisk
Scalare Alm S
Scalare Alm M
Scalare Guld M
Scalare Marmor M
Neontetra.
26/4
Diamant tetra
kileplet Barber
Striata Botia (Sneglespiser)
Amano Reje (spiser trådalger)
Rød Mickey Mouse Platy
Sunset tuxedo platy
Ballon Molly Hvid
Ballon Molly Hvid/Sort
Dværg Guramie Blå (Han og Hun)
Dværg Gurami Hun
Leopard Buskfisk
Zebra Dværg Snegl
Kampfisk Han (Dragon Figter)
kampfisk Han (2 Farvet)
Boliviansk Sommerfugl Cichlide
Colombiansk Haj malle
Kampfisk Hun
Pragt Smerling
Banjo Malle
L200 Hemiancistrus subviridis
Rød Neon XL
Pansermalle Hasbrosus (Dværgpanser Malle)
Øksefisk Maculatus
Guppy Mix Hanner
Guppy Mix Hunner
Guppy Han Rød flamingo
Ottocinclus (Dværg sugemalle)
Synodontis Nigriventris (Ryg svømmer Malle)
Tateurdina ocellicauda (Påfugle goby)
Havedamsfisk.
Guld Emder 8/10 cm
Blå Emder 8/10 cm
Grundling 10/12 cm
Dam Muslinger 8/10 cm
19/4
Rød Neon
Fembånds Barber
Guppy Han (Blue Moscow)
Albino Pansermalle
Guld Ancistrus (Sugemalle 6-7 cm)
Spore Frø
Levende Foder. 180 ml. poser
Røde myg
Hvide myg
Artemia
Tubifex
18/4
perleguramie 7-8cm par
Blå Platy
Humlebi Platy
Rødfinnet Tetra (columbianu)
Sort Lyrhale Molly
Grøn sejfinne Molly
Smoking tetra
Tiger Barbe pink
Rødstrubet Cichlide
Plettet grøn kuglefisk
Tropheus Duboisi
Orangefinnet Lyrhale Sphenops
Kampfisk Han Dragon
Kampfisk Crowntail 3 farvet
Kirsebær rejer
Pansermalle Orange venezuela
Pansermalle Pygmaeus
12/4
Julidochromis maleri 7cm
Neolamprologus Multifasciatus
Pletet Pansermalle
Pansermalle sort Venezuela
Goldstribe pansermalle
Laetacara Dorsigerus (Rundhoved Cichlide)
Ancistrus Sugemalle 4cm
Ancistrus Sugemalle 6cm
Axelotl Grøn 6cm
Guld skalle 8-10 cm (Havedams fisk)
Malawi Cichlider Danskopdrættet
Sciaenochromis Ahli
Labidochromis Hongi
Labidochromis Hongi sunflower
Pseudortopheus Saulosi
Tropheus Chilumba
Pseudotropheus Demansoni
Melanocchromis Maingano
Aulonocaara OB
11/4
Grøn Sværddrage
Orange Ballonmolly
Boesemans Regnbuefisk
Multicolor Variatus Platy
Sommerfugl Cichlide Alm
Rød slørhale 4cm
Orange Dværg krebs 2-3 cm
Tiger Endlers Guppy Han Og hun
Orange Bolivia Citrontetra
Microsynodontis batesii (Bates Dværg Skægmalle)
Badis Badis (Kamelonfisk
Stribet Øksefisk
Thai Glasmalle
6/4
Discus sending fra Stendker
Brilliant tyrkis 6,5 cm
Brilliant tyrkis 10-12 cm
Rød tyrkis 6,5 cm
Rød tyrkis 10-12 cm
Malboro Rød 6.5 cm
Malboro rød 10-12 cm
Blå diamant 6,5 cm
Pigon blood 10-12 cm
kobolt blå 10-12 cm
5/4
Dværg Guramie Blå (Par)
Siamensis Algespiser 5 cm
Halepletet Algespiser (God til penselsalger)
Almindelig Algespiser gylden
Gibbicep Sugemalle 6.5cm
Kribensis Cichlide i par
Månefisk sebae 3 cm
Morene Ål 25cm
Kirsebær reje
Panda pansermalle
Havedamsfisk Fra Israel (sælges først efter tilvænning til koldt vand i karantæne kælderen)
Cometguldfisk 5/8 cm
Cometguldfisk 11/13 cm
Cometguldfisk 15/18 cm
27/3
Rød Sværddrage
Rød Platy
Sunset Wagtail Platy
Ballon Molly Hvid/sort
Scalare Blå Diamant (4cm)
Dværg Guramie (Alm Han)
Dværg Guramie (Rød neon Han)
Gul Honning guramie (par)
Rød serpae
Werneri Regnbuefisk
Purpur Barbe
Slangeskins Barbe
Oskar Cichlide (Alm 7.5 cm)
Oakar Cichlide (Rød tiger 9 cm)
Normans lampeøje killi
perleguramie
Bala haj (6,5 cm)
Congotetra
Plettet Skivekarpelaks (Metynnis Maculatus)
Amano Alge Reje
klippe reje
Panser Ål
Channa Andrao
Devario Sondhii
Sølv Halvnæb
klovne killi
Farlowella Acus (Grenmalle)
Rødnæser
Diamant Neon
Guppy Han (Rød Saphire)
Guppy Han (Planinum Mosaik)
Pecoltia Vittata (Sugemalle)
Pristella Tetra
Grøn Finnesuger
Dværg kuglefisk
Sort Majs Snegel
22/3
Nøglehuls Cichlide
Apistogramma Nijsseni
Apistogramma Agassizi Fire red
Apistogramma Agassizi Double red
Pelmatochromis Thomasi
killifisk Aphyosemion australe (orange)
Ancistrus sugemalle 4 cm
Ancistrus Sugemalle Voksne i par
Pansermaller Albino
Pelvicachromis Taeniatus Molive
Sommerfugl Cichlide Alm
Sommerfugl Cichlide Electric Blue
21/3
Rubintetra
Plettet øksefisk ( Gasteropelecus Levis)
Sølv øksefisk (Thoracocharax stellatus )
Guppy Han Parrot
Guppy Han Rød Flamingo
Guppy Han Blå påfugl
Blå Dværg Slangehovedfisk
Guppy Hun Tuxedo Rød
Guppy han Mix
Rød Fantomtetra
Nannostomus Beckfordi
Stribet Dværg Sugemalle (Otocinclus)
L18 Golden Nugget Sugemalle
Scalare Red king
Nicholtsi Mundruge
Sort Majs Snegl
14/3
Kileplet Barber
Hvid Ballon Molly
Rød Platy
Gul Mickeymouse Platy
Sort Molly
Gul Skybjerg
Tropheus Moorii (Ikola Kasiser)
Spøgelse Knivfisk
Pansermalle Julli
Amandae Tetra
Neon Tetra
Kampfisk 3 farvet Crown Tail
Kampfisk rød
Kampfisk Blå
Kampfisk Mix Dragon
Gumminæse Thomasi
Gumminæse Milesi L148
Channa Andrao
Blå neon (simulans)
Guppy Han Mix
Guppy Hun Blå
Sort Majs Snegl
7/3
Rød Dario
Humlebi Gobi
pansermalle Ambiacus
Pansermalle Habrosus (Dværgpansermalle)
Alm neontetra
Rødfinnet Blå Peru Tetra
Inpaichthys Kerri Super Blå
Thai Glasmalle
Blå Tetra
L81 Golden Nugget (Sugemalle )
L81 Baryancistrus SP (Sugemalle)
Spore Frø
Guld Guramie
Melanotaenia Praecox (Regnbuefisk)
Platy Sunset regnbue
Guld Diamant Sphenops
plettet grøn Kuglefisk
Hvid skybjerg
Kirsebær reje
28/2
Grøn Wagtail Sværddrage
Platy Tuxedo rød-sort
Sort lyrhale Molly
Dværg Guramie Blue sky. Par
Dværg Guramie Alm. Han
Melanotaenia Australe (Regnbue fisk)
Gylden neon Barbe
Texas Cichlide 5cm
Venustus (Malawi Cichlide)
Golden (Malawi Cichlide)
Garra Flavatra (Regnbue algeæder)
perle Guramie Par.
Congo Tetra 5cm
Orange Sulawesi Snegl 5cm
Amano reje (Trådalge spiser)
Kampfisk Hanner-
Mix Dragon
2 Farvet alm
3 Farvet crown Tail
Grøn crown Tail
Rød alm
Blå alm
Pygmæ rasbora
Rundhoved Skakbrætcichlide
Eigemannia Virescens (Knivfisk)
L28 Hypancistrus Sp.(Sugemalle)
L129 Hypancistrus sp. (Sugemalle)
L121 Peckoltia Braueri sp. (Sugemalle)
Sort majs Snegel
Guppy Han Mix farver
Guppy Hun Neon blå
22/2
Apistogramma Nijsseni
Melanochromis Auratus (Malawicichlide)
Rød neon
Zebrafisk
Plettet Pansermalle
Spore Frø
Orange Dværg krebs
Lilla Vampyrkrabbe
Rød vampyrkrabbe
Electric Blue Sommerfuglcichlide
21/2
Kampfisk Hun (Mix farver)
Stribet øksefisk
Bredstribet øksefisk
Chaetostoma Thomasi (Smuk gumminæse .Sugemalle)
Pansermalle Julii
Pansermalle Arcuatus
Pansermalle leucomelas
Pansermalle sterbais
Brakvands Muræne (Gymnothorax tile)
Rødnæser
Guppy han Mix
Guppy hun Mix
Påfugle blå Guppy han
Grøn Finnesuger
Rød sværddrage
Rød Platy
Blå Michey Mouse Platy
Ballon Molly Orange
Scalare Platin- Diamant 4cm
Dværg Guramie Han (Rød Neon)
Rød serpae Tetra
Andinoacara Rivulatus (Guldsømmet Cichlide)
Goby Rød neon (Striphodon Elegans)
Goby Indo Rock (Scicyopterus ssp)
Zebra Snegl (Niritina Gagates)
Piskehale Grenmalle (Lamontichthys ilanero)
Endlers Guppy han (Pin Tail Gold)
14/2
Apistogramma Borelli (Dværg cichlide)
Zebra cichlider
Geophagus Brasiliensis sp. red
Alm neonfisk
Ancistrus sugemalle 3-4 cm
Guld Ancistrus sugemalle 3-4 cm
Rød Betta (Betta coccina)
Øksefisk Marthae (Sortfinnet)
Blå neon (Simulans)
Roloffs Tetra
Guppy Han Mix
Guppy Hun Mix
Fallax Grenmalle
Tanganyika Snabel Ål
Sort Majs Snegel
Tiger Barbe( Pink)
Tiger Barbe (Grøn)
Glødelys Tetra
Sort Fantom Tetra
Botia Histrionica
Ballon Molly sort/hvid
Neon Dværg Guramie Hun
Dværg Guramie Rød Neon Hun
Scalare Leopard 6 cm
scalare Platin 6 cm
Oliotius Oligolepis (Ø barbe)
Kuhlii Ål
Port hoplo (Malle)
Rød Krabbe
kirsebær reje
klippe reje
Kardinal reje
Rød Krystal reje
Sort Krystal reje
Blå Panda reje
Blodrød Krystal reje
Rød Flowerhead reje
Sort Flowerhead reje
Blå Bolt reje
Synodontis petricola (malle)
TANGANYIKA CICHLIDER-
Neolamprologus Tretocephalus
Neolamprologus Pulcher (Daffodil)
Callochromis Strappersii
Cyprichrmois leptosoma Mitumba
Altolamprologus Calvis
Lamprologus Ocellatus Gold
Lamprologus Ocellatus Blue
Lamprologus Meleagris